heroic expedition

Heroic Expedition İncelemesi (Detaylı Rehber)

Yeni Idle oyunlar arasında yer alan Heroic Expedition'ı öğrenmek ve detaylı rehberini okumak istiyorsanız hemen yazıya başlayın!

Sıra tabanlı, PvP’nin ve PvE’nin bir arada olduğu Heroic Expedition, NGT Games tarafından yayınlanan bir Idle oyunudur. Mobilde oynanacak yeni Idle oyunlar arıyorsanız bu oyun tam sizin için çünkü henüz açılalı 1 hafta gibi bir süre oldu. Peki nasıl bir oyun sizi bekliyor? P2w mi? Oyunda neler yapabiliyoruz? İşte merak ettiğiniz tüm soruların cevapları Heroic Expeditin inceleme ve rehber yazısında!

Çevrimdışı olsanız bile bol bol ödüller kazanabildiğiniz ve gelişebildiğiniz bu oyunda, yapabileceğiniz birçok şey var ve oyundaki karakterlerinizi de geliştirebileceğiniz birçok farklı yol mevcut. Size bu yollardan yazının sonunda yer alan Heroic Expedition rehber başlığında bahsediyorum.

Idle oyunlar arasında yer almasına rağmen saatlerinizi harcayıp bir Guild ile beraber savaşlara girebilirsiniz çünkü oyun size bir Idle oyundan fazlasını sunuyor. Hemen aşağıdaki Heroic Expedition Gameplay videosunu izleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Heroic Expedition

Heroic Expedition p2w mi? Her mobil oyunda olduğu gibi evet. Peki Pay to Win oyunu ne derece etkiliyor? Belki oyuna para yatıran insanlardan 1 ay daha geriden gelirsiniz. Ama oyunun sonunda herkes eşitleniyor. Evet, sizin 3 ayda yapacağınız kahraman dizilimini belki para yatıran 1 ayda yapacak.  Fakat 3 ay sonra para yatıranlarla eşit bir seviyeye gelecek ve onlarla rekabet edebilir duruma geleceksiniz.

Mobil oyunların aşırı derecede p2w olduğunu biliyorsunuz ve sürekli p2w olmayan mobil oyunlar aradığınızı biliyorum. Tam olarak sizin için böyle bir makale hazırlamıştım. Bağlantıya tıklayarak mutlaka okumanızı öneririm.

Gelelim Heroic Expedition oyununa… Oyun henüz yeni çıktı ve sürekli hediye kodları paylaşılıyor, üstelik oyun içinde attığınız her adımda bir ödül kazanıyorsunuz. Bu da, oyunda gelişmenizi oldukça kolaylaştırıyor ve daha çok oynamak istiyorsunuz. Örneğin oyun içerisinde “HE777” kodunu girerseniz size başlangıç için oldukça kullanışlı hediyeler verecektir.

Şahsen, oyun açıldığı günden beri düzenli bir şekilde oynuyorum ve PvP’de bile iyi bir dereceye ulaştım sayılır. Hem de klasik “ilk yükleme bonusu” ödülü bile olmadan.

Aynı zamanda, oyunun geliştirici ekibi Facebook sayfaları üzerinden sürekli yeni gelecek özellikler ve oyun etkinlikleri hakkında bilgiler veriyor. Oyunu milyonlar indirmeden önce indirin ve hemen oynamaya başlayın bence.

Heroic Expedition Oynanır Mı?

Şu an Google Play Store’da Heroic Expedition sayfasını ziyaret edecek olursanız, 12 kişinin oyladığını ve puanının sadece 2.5 olduğunu görebilirsiniz.

Oyunun chat bölümü sürekli aktif ve sürekli bir sohbet dönüyor ancak nasıl bu kadar az kişi tarafından oylandı emin değilim. Yine de, oyunun çok fazla kişi tarafından indirileceğini ve puanın yükseleceğini düşünüyorum çünkü bence Mobil Idle oyunlar arasında en iyilerden biri bu oyun. Üstelik Türkçe dil desteği de mevcut.

Eğer çevrimdışı değilken bile gelişebileceğiniz, karakterleri birleştirerek daha güçlü karakterlere sahip olabileceğiniz, Guild etkinliklerinin bol olduğu, tonlarca etkinliğe aynı anda katılarak sonunda devasa hediyeler kazanabileceğiniz bir oyun arıyorsanız Heroic Expedition tam olarak size göre! Hemen aşağıdaki indirme linklerini kullanın ve oyunu oynamaya başlayın. Oyunda merak ettiğiniz özelliklerin ve nasıl kullanılacağıyla ilgili bilgiler ise aşağıdaki Heroic Expedition rehber başlığında.

Heroic Expedition Rehberi

Öncelikle oyunda hem kahramanlarınızı yükseltebileceğiniz hem de “köşk” adı verilen bir bölüm var. Köşk bölümünde, inşaat yaparak Büyük Altın Madeni, Kutsal Kaynak gibi size sürekli kaynak sağlayacak binalar yapabilirsiniz. Böylelikle sadece oynadığınız zamanlarda değil, oyunda değilken de size her zaman kaynak sağlayan yapılar olacak.

Aynı zamanda Dua Havuzu, Pazar, Yeraltı Dünyası Kapısı, Sefer, Genesis Midgard gibi binalar da köşkünüzde mevcut olacak. Bu binaların her birini kullanarak yeni etkinliklere katılacak ve ödüllere sahip olacaksınız. Şimdi her birini tek tek inceleyelim.

Eğitim Kampı: Bu binaya tıkladığınız zaman, yeni kahraman çıkartmak için oyunlardan kazandığınız parşömenleri kullanacaksınız.  Eğitim kampının seviyesini ne kadar yükseltirseniz, o kadar güçlü kahramanlarda elde edebilirsiniz ve yeterli sayıda parşömene sahip değilseniz eğitim kampını kullanamazsınız.

Genesis Midgard: Heroic Expedition oyununun en önemli bölümlerinden biri. Burada aynı özellikteki iki kahramanı yüceltebilir ve ortaya bir tane çok daha güçlü bir kahraman çıkartabilirsiniz. Bu oyunda kahramanların değerini yıldızlar belirler ve her bir yüceltmede yeni bir yıldız eklersiniz.

Planetaryum: Görevlerden ve etkinliklerden kazandığınız taşları kullanarak 1 ya da 10 tane yeni kahraman çağırabilirsiniz. Daha yüksek yıldıza sahip bir kahraman istediğinizde, daha nadir elde edilen taşlardan harcarsınız. Her harcama yapıp yeni kahramanlar çıkarttığınızda, enerji doldurursunuz ve her enerji dolduğunda bir “Destansı Kahraman” alabilirsiniz.

Yeraltı Dünyası Kapısı: Burada World Boss denilen yaratıklar mevcut. Oyunda Dünya Elebaşı diyoruz. Bu etkinliği günde sadece iki defa yapabilirsiniz ve yaratığı keserek değerli hediyeler alabilirsiniz.

Dua Havuzu: Her gün bir kere dua ederek birbirinden farklı hediyeler alabilirsiniz.

Minas Harabeleri: Bu binaya tıkladığınızda sizi kare kutular karşılayacak. Her birine tıkladığınızda yeni bir yaratık çıkabilir ya da ölen kahramanları diriltmeye yarayan eşyalar çıkabilir. Her bir kutuyu açarak ve tamamlayarak bir sonraki kata erişebilirsiniz.

Heroic Expedition Kahraman Bölümü

Kahraman penceresi, sahip olduğunuz bütün kahramanları görebileceğiniz ve üzerine tıkladığınızda giydiği eşyaları ve detaylı özelliklerini görebileceğiniz penceredir.

Bir kahramana tıkladığınız zaman Hepsini Kuşan diyerek sahip olduğunuz en iyi eşyayı kahramanınıza giydirebilir ve özelliklerini arttırabilirsiniz. Aynı zamanda SEVİYEYİ YÜKSELT diyerek seviyesini yükseltebilirsiniz. Bir kahramanı son seviyeye getirdiğiniz zaman, orada YÜCELT yazacaktır. Yukarıda anlattığım Genesis Midgard binasındaki yüceltme işlemi, tam da burada bahsettiğim işlem. Son seviyeye geldikten sonra kahramanı yüceltmeli ve daha yüksek yıldızlısına sahip olmalısınız.

Heroic Expedition Guild (Kabile) Bölümü

Bu pencereye girebilmeniz için bir Guild’e kayıtlı olmanız gerekir. Bu sayfada Kabile Savaşı, Kabile Mağazası, Gizemli Keşif, Avlanıyor bölümlerini göreceksiniz. Oyunda henüz kabile savaşları başlamadığı için yalnızca üçüne erişebilir durumdasınız.

Gizemli Keşif’e tıkladığınız zaman, diğer Guild üyeleriyle birlikte tek tek karşınıza çıkan yaratıkları kesmeli ve hediyeleri almalısınız. Yaratıkları kestikçe etrafınızdaki bulut genişleyecek ve kat atlayacaksınız.

Avlanıyor bölümünde ise, canı ve gücü çok yüksek olan yaratıklar geliyor tek tek. Her Guild üyesi, bu yaratığın canını götürebildiği kadar götürmeli. Yaratığı kestiğinizde bol bol kaynak ve ödül alabilirsiniz.

Heroic Expedition Etkinlikleri

Oyun penceresinde sol kısımda yer alan etkinlikler sayfasını mutlaka ziyaret etmelisiniz çünkü buradaki görevleri tamamlayarak sonunda çok değerli hediyeler alabiliyorsunuz. Başta da söylemiştim, bu oyun ödül konusunda çok cömert ve bu ödüllere etkinlikler sayfasından ulaşıyorsunuz. Burada 7 günlük hedefler, aylık hedefler gibi farklı etkinlikler mevcut.

Heroic Expedition İnceleme

Heroic Expedition hakkında size aktaracaklarım şimdilik bu kadar. Hemen siz de mağazanızdan bu oyunu indirin ve yeni çıkan Idle oyununu deneyimleyin.

Oyunda merak edebileceğiniz ya da takılacağınız şeyleri yukarıdaki Heroic Expedition rehber başlığında anlattım ancak takıldığınız her noktada aşağıdaki yorum bölümünü kullanabilir ve sorunuzu sorabilirsiniz. Bana oyun içerisinden LiveStorm nickiyle ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.