G2A Güvenli Mi?

G2A.com, Gumtree veya Ebay gibi bir alışveriş sitesidir. G2A‘da PC oyunları alabilirsiniz. Bunun yanı sıra, PSN ve Xbox Live için aktivasyon kodları da alabilirsiniz. G2A, oyun pazarındaki satıcıları ve alıcıları bir araya getiren bir sitedir. Açıkça bilmeniz gereken şey bu kodları G2A satmaz. Tamamen insanların kod satabileceği bir yer. Yapacağınız şey; G2A‘dan kodunuzu satın almak. Kodunuzun mail adresinize gelmesini beklemek. Satın aldığınız oyunun platformuna gidip kodunuzu etkinleştirmek. Daha sonra bulunduğunuz platformdan oyunu indirebilirsiniz. G2A‘dan değil!

G2A.com

G2A kim tarafından kuruldu?
G2A, “Tüm ortaklarımıza ve müşterilerimize en iyi dijital oyun lisanslarını ve perakende hizmetini sunmak” amacıyla Hong Kong‘da bir grup hevesli oyuncu tarafından kurulduİletişim bilgilerini gizleyen bazı şirketlerin aksine, G2A telefon numaralarını ve adreslerini yayınlamaktan memnuniyet duyuyor. Merkezleri, Hong Kong‘da, Polonya‘da bir destek bürosu var.
Peki gelelim G2A’da kodlar neden ucuz?
Bunun sebebi ise, ortalama maaşlara göre oyun fiyatlarının ülkeden ülkeye değişmesi. Satıcılar, en ucuz ülkeden oyunu satın alıyorlar ve en pahalı şekilde satmaya çalışıyorlar.

G2A güvenli mi?
Satın alma işlemi sırasında G2A otomatik olarak ‘G2A Kalkanı‘ ürününü alışveriş sepetinize ekler. Aslında bu, çalışmayan bir anahtara karşı sigortadır. Siz satıcıya ödeme yapıyorsunuz ancak satıcı kodu yollamayabiliyor. “G2A Kalkanı” burada devreye giriyor ve paranızı iade alabiliyorsunuz. Bir kaç yerde “G2A Kalkanı” satın almasına rağmen parasını alamayanlar varmış. Siz siz olun, G2A‘dan alışveriş yapacaksanız güvenilir satıcıları tercih edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.