bombom-tarzi-oyunlar

Bombom Tarzı Oyunlar (2023)

Bombom tarzı oyun arayanlar buraya! Sizin için Bombom yani DDTank'a en çok benzeyen oyunları derledim.

İçindekiler

Bombom yani DDTank, bir dönemin en çok oynanan Browser RPG ve strateji oyunlarından biriydi. Bombom, 2023 yılı itibariyle hâlâ belli bir oyuncu sayısına sahip bir oyun ancak yine de çoğunluğun tercih edeceği bir oyun değil. Bombom tarzı oyunlar listesi işte tam olarak bu yüzden hazırlandı.

Browser Strateji Oyunlar listemi ve Legend Online Tarzı Oyunlar yazılarımı da mutlaka inceleyin.

Bombom Tarzı Oyunlar (2023)

Bombom tarzı oyunlar arıyorsanız, aşağıdaki tüm oyunları denemenizi öneririm. Tüm oyunlar, DDtank yani Bombom ile birebir olmasa da, birçok yönüyle benzerlik göstermektedir.

Aşağıda yer alan Bombom benzeri oyunlar, Google Play Store ve App Store’da da yayınlanabilir.

Duel of Tanks

Bombom tarzı oyunlar listesinin başındaki Duel of Tanks, sıra tabanlı bir strateji oyunudur. Amaç, karşı taraftaki rakip tanka ateş etmek ve onu yok etmektir. Burada zor olan şey, hangi açıyla vuracağınız hakkında hiçbir fikrinizin olmayacak olması.

Bombom’daki gibi bir imleç yok ve bu da oyunu daha zor bir hâle getiriyor. Sınırlı sayıdaki hamle hakkınızla gerçek insanlara karşı eğlenceli bir oyun oynayabilirsiniz.

MiniBattle

Listenin en çok benzeyen oyunu MiniBattle olabilir! Bombom ile neredeyse hiçbir farkı olmayan MiniBattle, 3V3, 2V2, 1V1 ve birçok farklı moda sahiptir. Aynı Bombom’daki gibi, onlarca farklı silah ve haritaya sahiptir ve oyunda ilerledikçe silah ve giydiğiniz zırhları geliştirebilirsiniz.

Oyunu hemen Google Play Store üzerinden telefonunuza indirebilir ve arkadaşlarınızla ya da diğer oyuncularla oynamaya başlayabilirsiniz.

Görüntüsü, çizimleri ve animasyonlarıyla da Bombom’a oldukça benzeyen oyun, Bombom benzeri oyun arayanların gözdesi olacak.

Hedgewars

Hedgewars, Xeli tarafından geliştirilen, oynaması ücretsiz, strateji ve sıra tabanlı bir video oyunudur. Oyunda çok fazla silah ve silah türü mevcut. Örneğin bombalar, dinamitler, UFO’lar, bazukalar, el bombaları gibi silahlarla oynayabilirsiniz.

Bombom gibi sıra tabanlı bir oyun olduğundan, sıra size geldiğinde nişan almalı ve rakibinizi öldürmek için atış yapmalısınız. Silahlarla beraber, kozmetiğin de önemli olduğu oyunda birçok kozmetik eşyayı da oynayarak kazanabilirsiniz.

Hedgewars oyununun en kötü özelliği, oyuncu sayısının oldukça düşük olması. Yoğun saatlerde, en fazla birkaç oda oluyor. Yine de, eğlenecek ve oynayacak insan her zaman bulabilirsiniz.

Teeworlds

Bombom tarzı oyunlar listesinin en retro oyunu Teeworlds, oldukça eski ve hızlı bir oynanışa sahip bir oyun. Team Deathmatch ve Capture The Flag dahil olmak üzere çeşitli oyun modlarında 16 oyuncuya kadar savaşabildiğiniz oyunu diğerlerinden ayıran en büyük özelliği sıra tabanlı olmayışı.

Onlarca farklı haritadan seçim yapabilmekle beraber, isterseniz kendi haritanızı da oluşturabilir ve ekibinizle savaşabilirsiniz. Amacınız, haritada diğer oyuncuları patlatmaya çalışmak. Ve bunu gerçek zamanlı bir şekilde, sıranın size gelmesini beklemeden yapıyorsunuz.

Worms Serisi

Bombom tarzı oyunlar listesinin en popüler, en sevilen ve en çok oynanan oyununa geldi sıra. Bombom benzeri bir oyun arıyorsanız mutlaka Worms serisini ve oyunlarını duymuşsunuzdur.

Ufak bir solucan olduğunuz oyunda, yüzlerce silah arasından seçim yapabilir ve solucanların tatlı görünüşleri ve konuşmalarıyla beraber eğlenceli bir oyun oynayabilirsiniz.

PC’de, mobilde ve birçok farklı cihazda oyunları bulunan Worms, onlarca farklı oyuna sahip. İsterseniz ilk oyunlardan biri olan Worms Armageddon’ın oynayabilirsiniz, isterseniz Steam’de son yayınlanan oyunlarını tercih edebilirsiniz.

Paylaş

Bir Ping

  1. Pingback: Legend Online Tarzı Oyunlar (2023) - MMORPG ve Korku Filmleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir