Annabelle 2 Hakkında

Korku Seansı serisi filmlerinden biri olan Annabelle 2 nasıl bir film? Annabelle 2 izlenir mi ve Annabelle 2 hakkında her şey!

Annabelle 2‘yi nihayet sinemada izleme fırsatını buldum ve izler izlemez bloga Annabelle 2 hakkında bir yazı yazmasam olmazdı. Yazıya başlamadan önce belirtmeliyim ki, bu anlatım ciddi manada taraflı bir yorum içerir 🙂 Korku Seansı evrenine aşırı derecede bağımlı ve  tamamen hakim biri olarak bu yazıyı yazacağım. Bu anlatım kısmi spoiler içerebilir.

Annabelle 2 Hakkında
Annabelle 2 Hakkında

Annabelle 2 hakkında ilk söyleyeceğim şey şu olacak. Filmin ilk 15 dakikasına kadar geçmiş bir hayatı izliyoruz. Mutlu bir çekirdek ailenin yaşantısını izliyoruz. Sahnenin sonunda ailenin kızı ölüyor ve ardından film 12 yıl sonraki yaşantılarından devam ediyor. Bir grup yetimhane kızları ve bir rahibe, bu çekirdek ailenin evine yerleşiyor. Adam kızlara evi tanıtırken girmemeleri gereken ve her zaman kilitli olan bir odadan bahsediyor. Tabii adam böyle bir şey söylerse, bizim başroldeki kızımız merak edip girmese olmaz 🙂

Evde garip bir şeylerin varlığını hisseden kız bir gece o odanın kapısının açık olduğunu görüyor ve merakına yenik düşerek odaya giriyor. Odada Annabelle bebeğini sandalyeye oturmuş bir vaziyette görüyor ancak bebek hakkında bir şey bilmediğinden odayı iyice incelemeye koyuluyor. Odayı incelerken ışıklar garip bir şekilde yanıp sönüyor ve arkasına döndüğünde Annabelle‘in ona baktığını fark ediyor. Daha sonra çok korkan kız odadan çıkıyor ancak Annabelle onun peşini bırakmıyor. O gece Annabelle‘in saldırısına uğrayan kızı hastaneye götürüyorlar ve sadece merdivenlerden düştüğünü söylüyorlar.

Annabelle 2 Hakkında

Bir gece, iki gece, üç gece derken garip olaylar daha farklı bir hal alıyor ve Annabelle‘de bir şeylerin olduğunu anlıyorlar. Evin sahibinin karısına gidiyorlar ve bu bebeğin ne olduğunu soruyorlar. Daha sonra anlıyoruz ki bu aile ölen kızları geri gelsin diye Şeytanla bir anlaşma yapıyorlar. Bu anlaşmadan sonra evde kızlarının varlığını hisseden aile, bazen kızlarının sesini duyuyor ve hatta görüyorlar. Ancak daha sonra Şeytan bu aileye daha fazla yardım edebilmek için Annabelle bebeğinin içine girmek istiyor. Ailede bunu kabul ediyor ve onlar içinde kabus dolu günler başlıyor. Annabelle‘i kutsanmış bir odaya kilitliyorlar ve senelerce hiç açmıyorlar. Benim söyleyemeyeceğim ama Annabelle 2 hakkında filmin sonunda öğreneceğiniz  çok sürprizli şeylerde sizi bekliyor olacak.

Film boyunca yerinizden zıplayacağınızın ve heyecan dolu dakikalar geçireceğinizin garantisini verebilirim. Mümkünse sinemada izlemenizi tavsiye ederim. Böylesine korkutucu bir filmi sinemada izlemeniz sizin yararınıza olacaktır. Annabelle 2‘de Korku Seansı evreninden Valak’ı da görebilmeniz mümkün. Hem fotoğraflarda silüetini görüyorsunuz hemde film içerisinde bile gözüküyor. Senaryo içerisinden senaryo üretebilen James Wan, çok güzel bir film hazırlamış. Umarım gişesi bol bir film olur ve Korku Seansı evrenine bir Annabelle 3 daha eklenir. Annabelle 2 hakkında yorumlarınızı lütfen yorum olarak bizimle paylaşın. Filmin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.
Annabelle 2 yorumları yazısına bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Korku Seansı hakkında yazdığım diğer yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Korku Seansı 3 ne zaman çıkacak?
Annabelle 3 Hakkında

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.