4story-mobile

4Story Mobile Geliyor

4Story, bir zamanlar oldukça etkileyici bir topluluğa sahip bir MMORPG oyunuydu. Popüler, Fantezik MMORPG oyunu 4Story’nin Türkiye’de de çok fazla oyuncusu bulunuyordu. Ancak her F2P oyun gibi, zaman geçtikçe popülerliğini yitirdi. Hâlâ Gameforge tarafından yayımlanan ve Türkiye sunucusu bulunan 4Story, yakın zamanda mobil platformlar için de geliyor. Oyunun tam ismi 4Story Age of Heroes olacak. Bu yazıda sizlere 4Story Mobile hakkında detayları paylaşacağım.

4Story Mobile Hakkında

4Story Age of Heroes size şunları sunar: Keşif, Savaş, Fetih, Baskın, Kule, Düello ve 288 aşamadan oluşan Tekli Oyuncu modu. 4Story Mobile‘ın geliştiricisi Zemi Interactive’in aktardıklarına göre, oyun mağazasında satılan her bir eşya, oyun içerisinden de elde edilebilecek. Bu da 4Story Mobile p2w mi sorusuna az da olsa bir cevap niteliği taşıyor.

Ayrıca, 4Story Mobile’da lonca etkinliklerine çok önem verileceğini ve tek başına oynayan oyuncuları biraz üzeceğini söylüyor. Bu sebeple, 4Story Mobile oynayacak olan kişilerin, oynamaya bir Guild ile başlamaları çok daha iyi olur.

Bilmiyorsanız, Zemi Interactive; Güney Kore’de 2002’den beri oyun geliştiriyor. 4Story dışında bir popüler oyunları da daha öncesinde kapanan Travia. (Travian ile karıştırmayın.) 4Story’nin PC versiyonu, bugüne kadar tam olarak 22 ülkede yerelleştirildi. Bunlardan biri de Türkiye.

Yani anlayacağınız, 4Story Mobile’ın arkasında büyük bir ekip yatıyor. Mobil MMORPG sevenlerin mutlaka ön kayıt olması gerekiyor bu oyuna.

4Story Mobile nasıl bir oyun diye merak ediyorsanız, oyunun tanıtım videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz. Bana sorarsanız, 4Story PC’ye benzetmeye çalışmışlar ancak mobil kontrollerinden de vazgeçmemişler. Bence denenebilir.

4Story Mobile Ne Zaman Çıkacak?

Her geçen gün PC MMORPG oyunları, mobil platformlar için de çıkış yapıyor. Örneğin, yakın zamanda Forsaken World’de mobil olarak gelecek. Bu sebeple, 2020 yılı mobil MMORPG piyasası olarak oldukça rekabetli geçebilir. Hâli hazırda 4Story oyuncularının merak ettiği konulardan biri de, 4Story Mobile ne zaman çıkacak olabilir. 4Story Mobile çıkış tarihi henüz belli değil ancak Google Play hesabınızla oyuna şimdiden ön kayıt olabilirsiniz. 

4Story Mobile çıkış tarihi hakkında, Zemi Interactive’dan bir duyuru gelirse, yine buradan sizinle paylaşacağım. Beklemede kalın.

4Story Age of Heroes

Mobil MMORPG piyasası, PC MMORPG piyasasını geçti geçecek. Popüler bütün MMORPG’lerin, mobil versiyonu da çıkıyor. Perfect World, Rappelz, Black Desert, Forsaken World ve daha niceleri. İşte bu oyunlara bir yenisi daha ekleniyor. 4Story Age of Heroes. Yani 4Story Mobile.

PC MMORPG oyunlarının, Mobil MMORPG olarak çıkış yapması iyi mi kötü mü bilmiyorum. Ancak bir gerçek var ki, PC MMORPG oyunlarına verilen değer azalıyor ve her geçen gün MMORPG piyasası kan kaybediyor. Geçtiğimiz haftalarda, Mobil MMORPG’leri andıran bir PC MMORPG çıktı. Eternal Magic. Bu gibi oyunların artmasını diliyorum zira sürekli PC’den Mobil platformlara geçiş var. Bence Mobil’den PC’ye de geçiş olması gerekiyor. Eternal Magic oyununu merak ediyorsanız, Eternal Magic İncelemesi başlıklı yazımı da inceleyebilirsiniz.

4Story Age of Herores, bakalım zamanında PC platformunda yarattığı aksiyonu burada da yaratabilecek mi, merak konusu. 4Story adı, MMORPG dünyasında oldukça popüler bir isim. Bu sebeple, sadece isminden bile kazanabileceğini düşünüyorum. Bence; 4Story Age of Heroes değil de, 4Story Mobile adıyla çıkış yapsa, çok daha iyi olabilirdi.

4Story Mobile hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizce sevilen bir Mobil MMORPG olur mu? 4Story Mobile hakkında düşündüklerinizi lütfen yorum olarak belirtin. 4Story çıkış tarihi hakkında bir bilgi var mı diye merak ediyorsanız, yine aynı sayfayı ziyaret edebilirsiniz. 4Story Mobile tanıtım videosunu da aşağıdan izleyebilirsiniz. 4Story Mobile’ı oynayacak biri olarak, oyun çıktıktan sonra, 4Story Mobile incelemesi ve 4Story Mobile rehberi de yine bu sitede olacak. 

4Story Mobile’ı bekleyene kadar oynayacak bir mobil MMORPG arıyorsanız, Mobil MMORPG tavsiyeleri başlıklı yazımı da inceleyebilirsiniz. 

4Story Mobile ön kayıt: BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.