Zathura Hakkında

Bugün biraz tarzımın dışına çıkarak Fantastik ve Bilim Kurgu karışımı bir çocuk/aile dizisi izlemek istedim. Bunun için ise Bir Uzay Macerası olarak geçen Zathura filmini seçtim ve izledikten hemen sonra Zathura filmi hakkında olan yazımı yazdım.

Zathura
Zathura Hakkında

Zathura filminin konusundan biraz bahsetmek gerekirse, filmde birbiriyle geçinmekte zorlanan iki kardeşin Zathura adında bir oyunu keşfetmesiyle başlayan uzay macerası konu ediliyor. Bu iki geçinmekte zorlanan kardeşlerin yanı sıra birde ablaları onlarla mücadele veriyor. Zathura filmi hakkında söylenecek çok şey var aslında ama size kısaca ve fazla spoiler vermeden anlatmaya çalışacağım.

Zathura Hakkında

İki kardeşten küçük olanı Zathura oyununu buluyor ve abisine oynamayı teklif ediyor. Abisi reddetse de kendisi tek başına oynayabileceğini zannederek oyunu başlatıyor ve birden kendilerini uzay boşluğunda buluyorlar. Artık oyunu bitirmeden geri dönüşleri yoktur ve oyun iki kişilik olduğu için birlik olup oyunu beraber bitirmek zorunda kalıyorlar.
İki kardeşin Zathura oyununu oynarken her birinin sırasında birbirinden tehlikeli zorluklarla mücadele veriyorlar. Önce ablalarını istemeden donduruyorlar, farklı gezegenlerden yaratıklar evlerini istila ediyor, meteor yağmurları ve niceleri…

Tam oyunu bitiremeyeceklerine karar verdiklerinde ise oyun gereği bir astronot evlerine geliyor ve onların oyunu bitirmesine yardımcı olmak için elinden geleni yapıyor. Şaşırtan bir sonla biten Zathura filmini ailenizle beraber rahatlıkla izleyebilirsiniz. Ben genelde korku filmlerini severim ancak bu fantastik filmi izlerken gayet zevk aldım ve izlerken eğlendim. Bu arada sevenleri falan varsa eğer filmde Oscar ödüllü Tim Robbins ve Kristen Stewart’ta oynuyor. Rolleri çok uzun sürmese de(özellikle Tim Robbins) ilginizi çekebilir. Mesela benim açımdan Zathura filminde Tim Robbins’e daha çok rol verselerdi daha güzel bir film olabilirdi. Çocukların babası olduğu için ve olaylar yaşandığı esnada evde olmadığı için fazla göremiyoruz 🙂 Boş vaktiniz varsa eğer Zathura filmini sakın kaçırmayın derim. Zathura filminin IMDB puanı da 6.1.  Zathura filminden sonra sanırım uzun süre tarzımın dışına çıkıp bu tarz filmleri izleyeceğim 🙂
Zathura filmi hakkında yeterince bilgiye sahip olduğunuza göre, Zathura‘yı izlemeye başlamadan önce Zathura fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.