WhatsApp Web Özellikleri Nelerdir?

Popüler  olarak kullanılmakta olan mesajlaşma programlarından en çok kullanılan WhatsApp, yeni bir özelliği  devreye  alacağını bildirdi. Bilgisayar üzerinden de artık WhatsApp’a girenler  uygulamadaki gibi arama yapabilecek. Peki fakat nasıl oluyor?

WhatsApp üzerinden hızla yayılmakta olan yalan haberler sebebiyle şirket, bilhassa de koronavirüs salgınından ardından bir takım radikal kararlar aldı ve yeni bir adım atıldı ve bir kullanıcının mesajları iletebildiği kişi sayısını 1’e düşürmüştü. Ancak bunu da yeterli olarak görmeyen WhatsApp, bu kez ‘arama’ özelliğini hayata geçireceği biliniyor..

WhatsApp Web üzerinde kullanılacak olan ‘arama’, şüpheli görülen bir içerik olduğunda bu içeriğin gerçekliğini, doğruluğunu internet üzerinden aramak istediğinizde kullanmak isteyeceğiniz bir özellik.

Çift tikin göründüğü gibi bu tip mesajların yanına WhatsApp artık büyüteç simgesi koyacak ve arama yapmak istediğinizde bu büyüteçe basmanız yeterli olacak. Büyüteç’e tıklayan kullanıcılar ‘Bunun için internet’de arama yapmak ister misiniz? Bu prosedür mesajı Google’a yükler’ mesajıyla karşılaşıyor.

WhatsApp’ın aktif hale getirdiği bu özellik kademeli olarak kullanıcılara sunulduğundan henüz görmediyseniz beklemeye devam edin ve kuşkusuz uygulamanın son versiyonunu kullanın.

WhatsApp’ın yeni özelliği ortaya çıktı! WhatsApp Android beta versiyonunda…

WhatsApp’taki yeniliklerin hızına ulaşmak imkansız oluyor. Neredeyse her gün teknoloji basınının gündeminde yer alıyor. Kısa süre önce WhatsApp, tek hesabın farklı cihazlarda kullanılması için önemli bir adım attı. Sohbet geçmişinin ve verilerinin bir cihazdan diğer bir cihaza kopyalanması için çalışmalar yapıldı. Tabii ki bütün yenilikler bu kadarla sınırlı değil. Şu anda test aşamasında olan diğer yeni özellikler de bulunuyor. Bununla beraber şimdi diğer bir yenilik daha ortaya çıktı. Lafı daha çok uzatmadan neler olduğuna bakalım.

WhatsApp’ın Android uygulaması için yayınlanan yeni beta versiyonu, programa eklenecek yeni bir özelliği ortaya çıkardı.

Donanımhaber’in  yapmış olduğu habere göre 2.20.198.5 versiyon numarasını taşımakta olan beta güncellemesi, WhatsApp’ın bir süredir üzerinde çalıştığı ve çıkartma arama özelliğinin yakın zamanda da bu  programa dahil edileceğini gösterdi.

Henüz geliştirilme aşamasında olan arama özelliği vasıtası ile, çıkartma paketleri arasında istediğinizi bulmanız daha basit hale gelecek. Bununla beraber tıpkı emojilerde olduğu gibi çıkartmalar da söylediği duruma göre sekmelere ayrılacak.

Whatsapp’ın Az Bilinen Ama Birçok İşe Yarar Özellikleri

İşte WhatsApp’ın son derece hayatınızı kolaylaştırcak ve işinize yarayacak az bilinen özellikleri…

  • WHATSAPP VERİ TASARRUFU

Özellikle herhangi bir Wi-Fi ağına bağlı olmadığınız zaman, mobil internetiniz üzerinden yaptığınız sesli veya görüntülü WhatsApp görüşmeleri kotanızın düşmanı olabilir. Görüşmelerin harcadığı veri miktarını dengelemek ve azaltmak için şu prosedür sırasını takip edin:

-Ana ekranda bulunan, sağ üst köşedeki “üç nokta” sembolüne dokunun,

-Ayarlar’a dokunun,

-Veri ve depolama satırına dokunun,

-En altta bulunan “Düşük veri kullanımı” kutucuğunu işaretleyin.

Not: Görüşmelerinizdeki ses ve görüntü kalitesinde azalma yaşanabilir.

  • WHATSAPP DEPOLAMA AYARLARI

WhatsApp üzerinden yapmış olduğunuz görüşmelerde, ne kadar internet verisi harcadığınızı ve  kullanıcı başına düşen miktarları  görmeniz mümkün. Ayrıca hangi kişiyle ne kadar fotoğraf yada  video, ses ve dosya paylaştığınızı da ek olarak görebilirsiniz. Bunun için;

-Ana ekranda bulunan, sağ üst köşedeki “Üç Nokta” sembolüne dokunarak,

-Ayarlar’a dokunun,

-“Veri ve depolama kullanımı” satırını seçiyoruz,

-“Depolama kullanımı satırına dokunun,

-Detayları görüntülemek istediğiniz kişilerin üzerine dokunarak detaylı bilgilere erişebilirsiniz:

Ek olarak: Sağ alt tarafta bulunan “Mesajları Yönet” düğmesiyle, istediğiniz kategorideki görüşmeye özel verilerin silinmesini de ayrica sağlayabilmek mümkün. Bu durumda diğer görüşmelerdeki verileriniz yerinde dururken, sadece belirlediğiniz kişi veya grupla olan görüşmeleriniz temizlenmiş olacak.

Not: Şayet görüşme içerisinde önemli belgeler ya da size ait olan görüntüler varsa yedeğini almayı unutmayın.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir