Birisi WhatsApp’ta Çevrimiçi Olup Olmadığını Nasıl Anlarsınız?

WhatsApp, kişilerinizin çevrimiçi olup olmadığını ve uygulamayı en son ne zaman kullandıklarını görmenizi sağlar. Her kişinin durumunu aynı anda göremeseniz de, her bir kişinin durumunu kolayca kontrol edebilirsiniz.

 1. WhatsApp’ı açın.
 2. Sohbetler’e dokunun.
 3. Bir görüşmeye dokunun.
  Görmek istediğiniz çevrimiçi durumdaki kişiyle yaptığınız bir sohbeti seçin.
  Durumunu görmek istediğiniz kişiyle bir görüşme başlatmadıysanız, yeni bir sohbet oluşturmanız gerekir. Sağ üst köşedeki sohbet balonu simgesine basın.
 4. Durumlarını görüntüleyin.
  Çevrimiçi oldukları takdirde, kişi adlarının altında “çevrimiçi” görürsünüz.
  Aksi takdirde, “son görülme tarihi …”
  “Çevrimiçi”, bağlantınızın o anda uygulamayı kullanıyor olduğu anlamına gelir.
  “Son görülme tarihi …”, kişinizin uygulamayı belirtilen zamanda en son kullandığı anlamına gelir.
  Kişiniz sizinle iletişim kurma sürecindeyse, bunun yerine “yazma” veya “ses kaydetme” gibi bir işlem görebilirsiniz.

Seni WhatsApp’ta izleyen insanlardan rahatsız mı oldun? Bu hile çevrimiçi durumunuzu diğerlerinden gizler
WhatsApp’taki birçok kişi Son Görülme, Okundu Bilgileri vb.Kapamak için gizlilik ayarlarını değiştirdi, ancak sohbet uygulaması çevrimiçi durumunuzu gizleyemiyor.

WhatsApp’ın kendi avantajları ve dezavantajları vardır, elbette daha fazla artı ve daha az eksileri ile. Ancak WhatsApp‘ı kullanırken ve günümüzde ne kadar popüler olduğu göz önüne alındığında çok fazla kullanmanız gerektiğinden, gizliliğinizden biraz vazgeçmelisiniz. WhatsApp’ta sohbet ettiğinizde insanlar bunu biliyor. Varsayılan olarak, bir iletiyi okuduğunuzda veya ne tür yeni DP fotoğraflarınız olduğunu vb. De bilirler. Ancak, bazı insanlardan kaçınmakla ilgileniyorsanız ve çevrimiçi olduğunuzda bilmelerini istemiyorsanız, durumunuzu dünyaya yayınlamaktan kaçınmanın bir yolu var.

Genellikle WhatsApp’ta bazı insanlardan kaçınmak istediğiniz zamanlar vardır. Ayrıca WhatsApp’ta çevrimiçi olduğunuzda görmelerini istemezsiniz. Bunu yapmanın yolu ve her zaman yapabileceğiniz bir şey değil, WhatsApp’a girmekten kaçınmaktır. Bu ayrıca WhatsApp mesajlarınızı okumak ve cevaplamak için çoğunlukla Android’in hızlı yanıt ve bildirim merkezini kullandığınız anlamına gelir.

Gönderenin sizi çevrimiçi gördüğü gibi herhangi bir iletiyi hemen yanıtlamak için bu sorun – ya da daha ziyade psikolojik bir baskı – var. Bu birçok kez olur. Her zaman çevrimiçi olmanızı ve mesajlarına anında yanıt vermenizi bekleyen insanlar var. Bu bazen biraz tahriş edici olabilir. Şimdi, sohbet sırasında bir kişiyle konuşmak istiyorsanız ve diğer arkadaşınız da sizi çevrimiçi olarak gördüğünden sürekli mesajlarla bombalamaya başlarsa sorun çözülmesi zorlaşır.

WhatsApp’daki birçok kişi, Son Görülen, Okundu Bilgileri vb.Kapamak için gizlilik ayarlarını değiştirdi, ancak sohbet uygulaması çevrimiçi durumunuzu gizleyemiyor. Çevrimiçi iseniz, kişiye çevrimiçi olduğunuz diğer tarafı gösterecektir. Çevrimiçi mesaj, adınızın hemen altındaki sohbet penceresinde görünür. WhatsApp, kullanıcıların Görünmez’e gitmesine izin veren eski Google Sohbet’in aksine, kullanıcılara bunu kontrol etmeleri için bir yol vermedi.

Ancak, çevrimiçi kullanılabilirliğinizi diğerlerinden gizlemek için bir “hack” deneyebilirsiniz. Basit. Sohbeti açmayın ve bildirim panelinden yanıt vermeyin. WhatsApp’daki hızlı yanıt özelliği, yalnızca bildirim panelinden uygulamayı açmadan yanıtlamanıza izin vermekle kalmaz, aynı zamanda çevrimiçi durumunuzu diğer kişilerden gizler. Böylece, çevrimiçi ortamda olduğunuzu bilmeden yalnızca siz ve tercih ettiğiniz kişi sohbet edebilirsiniz.

Bu hile basit, akıllı ve ekstra çaba gerektirmez. Her ne kadar cazibesi sınırlı olsa da. Aynı anda birden fazla kişiyle sohbet ediyorsanız, hızlı yanıtlar kullanmak zorlaşır. Sohbetler yoluyla paylaştığınız çok sayıda fotoğraf veya video varsa aynı şey geçerlidir. Ancak sınırlı çekiciliğe rağmen, çevrimiçi olduğunuz tüm dünyaya yayın yapmak istemediğiniz akşamlarda veya günlerde baş ağrısından kurtarabileceği anlar vardır.
Eğer Whatsapp Kişilerin Çevrimiçi olup olmadığını görmek istiyorsanız linki takip edebilirsiniz.

Bir Ping

 1. Pingback: WhatsApp Web Özellikleri Nelerdir? - Enes Talha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.