warface mobile inceleme

Warface Mobile Yayınlandı

Warface Mobile oyunu olan Warface Global Operations çıktı. Peki Warface Mobile hakkında neler söyleyebiliriz? İşte detaylar!

Herkese selamlar. Bugün itibariyle, dünyaca ünlü PC MMOFPS oyunu olan Warface’in mobil versiyonu olan Warface Global Operations, resmi olarak yayınlandı. FPS Action Shooter olarak geçen ve My.Com tarafından yayınlanan oyun, eşsiz bir MMOFPS deneyimi sunuyor. Warface Mobile oyununa biraz daha yakından bakalım isterseniz.

Call of Duty Mobile, bildiğiniz üzere 2019’un en çok indirilen mobil oyunu olma özelliği taşıyor. Aynı kulvardaki rakibi olan Warface, bu başarıyı görmüş olacak ki, benzer bir mobil MMOFPS oyunu geliştirmişler.

PC’de Warface için işler hiç de iyi gitmiyor desek yalan olmaz. Warface Türkiye’nin kapanması, ardından hesapların Avrupa sunucusuna transfer edilmesi, oyunun el değişmesi vs. Warface oyuncularını adeta bıktırdı ve şu an elinde ufak bir kitleyle devam ediyor. Belki de Warface mobil oyunu Global Operations oyunu, beklenilenden başarılı olur yani Warface Global Operations için işler iyi gider ve her şeyi toparlayabilirler. Kim bilir.

Warface Mobile Hakkında

Şimdilik, Call of Duty Mobile’dan pek de farklı şeyler sunmadığını size yukarıda söylemiştim. Bu yüzden çok büyük bir beklentiye girmemek gerek. Şimdilik diyorum çünkü oyun dünya genelinde açılalı henüz birkaç gün oldu ve çok bir şey beklemek saçma olur.

Warface Mobile hakkında size şunu söyleyebilirim. Warface Global Operations’da dinamik hızlı savaşlar gerçekleştirebilirsiniz ve oyun kontrollerini öğrenmesi de bir o kadar kolay. Ayrıca oyun standart bir mobil oyun kalitesinde grafikler sunuyor. Maalesef en büyük rakibi Call of Duty Mobile ile karşılaştırdığımızda oldukça sönük duruyorlar.

Kendileri için, “Dünyaca Ünlü MMOFPS Oyunu Warface’in Mobil entegrasyonu” diyorlar. Yani asıl oyundan esinlenip yaptıkları çok şey var. Bu yüzden tamamen farklı bir mobil MMOFPS oyun değil. Genellikle çoğu mobil oyun böyle olmaz. Buna daha çok mobil MMORPG oyunlarında rastlıyoruz. Sadece oyunun adıyla kazanalım diye oyun adını aynı yapıyorlar fakat oyun içi bambaşka oluyor. Daha önce bu konuya çok fazla değinmiştim.

Warface Mobil Oyunu

Warface Mobil Oyunu

Warface Global Operations oyununda karakterlerinizi özgürce şekillendirebiliyorsunuz. Karakterinizi onlarca farklı eşya ve özel kıyafetlerle donatabilirsiniz. Bunları da oyunu daha fazla oynayarak elde edebiliyorsunuz. Yani Warface Mobile p2w mi diye merak ediyorsanız, buna da bir cevap vermiş olalım.

Warface Global Operations oyununda en seveceğiniz detaylardan birisi, bana kalırsa silah özelleştirmeleridir. Çok saçma geliyor bana ancak bir tabancaya bile farklı farklı tonla ek özellik ekleyebilirsiniz. Belki bu detay, savaş zevkinizi arttıracaktır ancak bana kalırsa yine de saçma. Fakat, oyun içerisindeki çeşitlilik için iyi bir şey tabii.

Warface Mobile Oynanır Mı?

Warface Mobile oynanır mı sorusuna cevap vermek için biraz erken. Öncelikle; tek rakibi Call of Duty Mobile, oldukça büyük yol kat etti ve bu konuda Warface Global Operations’ın çok fazla yolu var. Ancak oyun yeni olduğundan henüz eleştirmemek gerek. Sonuç olarak, CoD Mobile ilk açıldığında da çok fazla eksiği vardı.

Zamanla eksiklerini tamamlayacaklarını ve ortaya iyi bir oyun çıkaracaklarını düşünüyorum. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce Warface Global Operations iyi bir başarı elde edebilir mi? Yazının hemen sonuna Google Play ve iOS için indirme linki bırakacağım ve oyunun oynanışını paylaşacağım. Böylelikle oyun hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ben oyunu beğendim, bence siz de beğenirsiniz. Lütfen Warface mobile hakkında düşündüklerinizi yorum olarak herkesle paylaşın. Warface Mobile inceleme yazısını burada sonlandırıyorum. Çok yakında Warface Mobile rehberi de sizinle olacak. O gün gelene dek, kendinize iyi bakın. 🙂

Ayrıca 2020 yılında çıkacak diğer Android oyunlar listesine göz atmak isterseniz “2020’de çıkacak android oyunlar” bağlantısına gidebilirsiniz.

Warface Mobile Play Store
Warface Global Operations ios

Warface Global Operations Oynanış Videosu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.