ultima online 2021

Ultima Online Oynanır Mı? (2022)

Asla bitmeyen MMORPG oyunu Ultima Online ve 2022 yılında Ultima Online oynanır mı gibi soruların en net cevabı burada!

Ultima Online… MMORPG dünyasının en eski ve günümüzde bile on binlerce oyuncuya ev sahipliği yapan bir oyun. Tam 1997’de çıkışını yapmış ve o günden beri hâlâ adını duyuyoruz. Peki nasıl oluyor da bu kadar başarılı bir oyun oluyor? Bu oyunu bu kadar oynanılabilir kılan nedir ya da Ultima Online oynanır mı? Merak ettiğiniz tüm soruların cevapları burada.

Ultima Online Hakkında

1997’de piyasaya sürülen oyun, yıllar içinde birçok değişikliğe gitti ve geliştirici firması birkaç kere değişti. Ancak bu köklü değişiklikler oyunun adını lekelemedi ve sadık oyuncu kitlesini hiç etkilemedi.

Şu an Ultima Online’ın bol bol private sunucularına rastlayabilir ve size en uygun olanını seçerek oynayabilirsiniz.

Hatta Ultima Online sitesini ziyaret ederek Türkçe rehber okuyabilir ve Ultima geliştiricilerinin yani Private Server kurucularının konularını okuyabilirsiniz.

Peki bu oyunu bu kadar cazip yapan şey nedir? Neden insanlar grafik canavarı yeni nesil MMORPG oyunlarını tercih etmiyor da bu oyunu oynamayı tercih ediyorlar? Aslında çok basit. Eskiler güzeldir ve eskiler hiçbir zaman unutulmaz. Aynı şey Ultima için de geçerli.

İnsanlar bunca çıkan yüksek grafikli MMORPG’ler yerine hâlâ Metin2, Knight Online, MU Online ve Ultima Online gibi oyunları tercih ediyorlar çünkü Old-School oyunlar gerçekten MMORPG oynadığınızı size hissettiriyor.

Grind yapmayı seviyorsanız dibine kadar size bunu hissettiriyor, PvP seviyorsanız yine eğlencenin en üst noktasını Old-School oyunlarla tadabilirsiniz. Ultima Online ise Old-School oyunların başını çekiyor diyebiliriz.

Hem en eski, hem en çok saygı duyulan ve en çok oynanan eski MMORPG oyunlardan birisi. Muhtemelen yeni MMORPG oyunlarına hiçbir zaman alışmayacağız.

Ultima Online Developer Sitesi

Ultima Online Türkiye topluluğunun gerçekten kaliteli ve oldukça işinize yarayacak bir internet sitesidir https://www.uo-developer.com.

Burada Ultima serveri açanların, ya da hâli hazırdaki server sahiplerinin sorularını okuyabilir ve serverlerini ziyaret edebilirsiniz. Türkçe olarak hizmet veren en kaliteli Ultima sitesini ziyaret ederek tanıtımı yapılan serverleri görebilir ve aralarından tercih yaparak oynayabilirsiniz.

Sadece geliştiriciler için değil, oyuncular hatta özellikle yeni oyuncular için de harika bir site çünkü oyunun güncel rehberlerini okuyabilir ya da merak ettiğiniz tüm soruları topluluğa sorabilirsiniz.

Sonuç olarak, Ultima Online oynanır mı? Evet kesinlikle oynanır. Eski tarz MMORPG meraklısıysanız ve henüz denemediyseniz mutlaka bir şans verin ve bu siteye kaydolarak merak ettiğiniz soruları sorun, oyunu öğrenin.

UO-Developer Instagram’ı ziyaret edin: https://www.instagram.com/uodeveloper/

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.