shudder nedir

Shudder Nedir?

Netflix'in korku filmleri yayınlanan hâli Shudder'ın abonelik planları ve Shudder hakkında bilmeniz gereken her şey burada!

Shudder, AMC Networks’ün sahibi olduğu ve işlettiği; korku, gerilim ve doğaüstü kurgu başlıklarını içeren, aylık abonelik ile hizmet veren bir platformdur. Ekşi Sözlük yazarının “Netflix’in sadece korku filmli hâli” dediği Shudder’a nasıl abone olunur, Shudder nedir gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazıyı okumaya devam edin. (Bkz. https://eksisozluk.com/shudder–1089151)

Shudder Nedir?

Shudder nedir? The Walking Dead’in de yapımcısı olan AMC Networks’e ait bir internet sitesi diyebiliriz kısaca. Netflix’te sadece korku filmi olduğunu, kendi korku filmlerini “Shudder Originals” adı altında yayınladığını ve gerçekten korku filminden anladıklarını düşünün. İşte bu hizmetin ismi Shudder.

2015 yılında yayın hayatına başlayan bu Streaming hizmeti, hem kendi korku dizilerini ve filmlerini çekiyor; hem de diğer korku filmlerini yayınlıyor.

Ben gibi korku filmi bağımlılarının başından kalmak istemeyeceği Netflix benzeri hizmete nasıl sahip olabiliriz peki?

Shudder’a Nasıl Abone Olunur?

Shudder Abonelik hizmeti aylık ve yıllık olarak planlanabiliyor ancak şu an için Türkiye’de hizmet vermiyor. Amerika ve bazı Avrupa ülkelerinde hizmet veren Shudder, birkaç yıl içerisinde dünyanın tamamında hizmete başlamayı planladıklarını söylüyorlar.

Amerika’da aylık 6 Dolar olarak fiyatlandırılan hizmet, bölgelerin yerel fiyat birimlerine göre düzenleniyor. Yani, Türk Lirası olarak da ileride uygun fiyata hizmet vereceklerini tahmin etmek pek de zor değil.

Şu an sitelerine girdiğiniz zaman “We are not yet available in your country.” uyarısını görebilirsiniz. Yani ülkemizde henüz hizmet vermediklerini söylüyorlar. Siz de kontrol edebilirsiniz: https://www.shudder.com/

Her şeye rağmen, Shudder’ın bazı orijinal yapımları Türk film sitelerine de düşüyor. Örneğin, son zamanlarda çok konuşulan Host filmi, Shudder platformuna aitti. Sizin bu filmden haberiniz yoksa mutlaka izleyin: https://enestalha.com/host-filmi-hakkinda-shudder-yapimi-2020-korku-filmi/

Host (2020)

Host (2020)

Bu filmi beğeneceğinize eminim. Shudder kullanabiliyor olsak izleyin diyeceğim ama şu an için maalesef film sitelerinden izleyebilirsiniz. Tabii ki Shudder’ın Türkiye’de hizmet vermesi konusunu sürekli araştırıyorum. Her yeni çıkan haber için beni takip etmeye devam edebilirsiniz.

Shudder’ın kendi bünyesinde yayınladığı yüzlerce korku filmi bulunuyor. İşte Shudder’da yayınlanan en popüler korku filmleri listesi.

Shudder Filmleri

  1. The Beach House
  2. Blood Quantum
  3. Hell House
  4. Blood Machines
  5. Starry Eyes
  6. Audition
  7. Color Out Of Space (Filmi merak ediyorsanız buraya tıklayın https://enestalha.com/color-out-of-space-yorumlari/)
  8. Host

Bunların bazısı Shudder yapımı filmler iken, bazısı değil. Çok kaliteli korku filmleri olduğundan emin olabilirsiniz. Bu platformu sakın kaçırmayın.

Shudder hakkında haberler için beni takip etmeye devam edin.

Bir Ping

  1. Pingback: Host Filmi Hakkında (Shudder Yapımı 2020 Korku Filmi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.