rogue company incelemesi

Rogue Company İncelemesi (MARS Benzeri Yeni MMOFPS)

MARS Online benzeri oyun arayanları sevindirecek olan Rogue Company hakkında bilgiler ve kapalı beta sürecindeki tüm detaylar burada.

Rogue Company, First Watch Games tarafından geliştirilen ve Hi Rez Games tarafından yayınlanan, ücretsiz bir MMOFPS oyunudur. Unreal Engine 4 oyun motoruyla geliştirilmiştir ve şu an kapalı beta sürecindedir.

Bu yazıyla beraber MARS Online’a benzeyen Rogue Company hakkında bilgiler edinecek ve yeni MMOFPS oyununun kapalı beta sürecindeki durumunu öğreneceksiniz. Ayrıca elimde 2 adet fazladan kapalı beta anahtarı bulunuyor. Kapalı betaya katılmaya hak kazanamayan arkadaşlar yorum yaparlarsa kodlarımı paylaşmak isterim. Unutmadan, kodlar sadece PC içindir.

Lafı fazla uzatmadan MARS Online benzeri MMOFPS oyununun detaylarına geçelim ve incelemesini yapalım.

Rogue Company Hakkında

Rogue Company adındaki yeni MMOFPS oyunumuz hakkında size söyleyeceklerim şeyler genellikle çok iyi olacak. Yazının başından bunun garantisini verebilirim.

Rogue Company PC, Playstation, Xbox ve Nintendo Switch cihazlarında şu anda kapalı beta aşamasında ve kapalı betaya katılmak için ya önceden başvuru yapmış olmanız gerekiyordu ya da Twitch yayını izleyerek Drop düşürmeniz gerekiyor. Evet, bunu hâlâ yapabilirsiniz.

Bu oyun bana daha çok eskiden oynadığımız MARS Online’a benzer oluşuyla dikkatimi çekti. TPS bakış açısı ve gerçekten oyun mekaniklerine baktığım zaman bana bu havayı verdi. Sadece bana değil, oyunu oynayan herkese bunu vermiştir diye düşünüyorum. İlk bakışta bile fark edilebilecek bir şey çünkü.

TPS bakış açılı MMOFPS oyunlarının kaderine mâhkum olmayacak ve bu oyun tutacak diye ümit ediyorum. Lütfen TPS bakış açılı tutan ilk oyun bu olsun! Neden böyle söylediğimi bilmeyenler için de anlatayım. Genellikle TPS MMOFPS oyunları tutmuyor, çok böyle oyun çıkıyor ama ilgi gösterilmiyor. Aynı şey MARS Online‘a da olmuştu.

rogue company rehber

MARS Online Benzeri Oyun

Şimdilik Hi Rez ekibi için her şey yolunda. Sunucular her zaman yoğun, içeriye girerken sıra bekliyorsunuz ve sosyal medya hesaplarının takipçi sayısı her geçen gün şaşırtıcı bir şekilde katlanıyor. İnanmayanlar Rogue Company Twitter sayfasını takip etsin ve incelesin. 🙂 Şaka bir yana, oyun hakkındaki en ince duyurular bile buradan yapılıyor, takip etmeniz baya faydalı olur yani.

Twitch’te de gayet iyi izleniyor. Elbette bunun en büyük sebebi Drop düşmesinden kaynaklıdır ancak şu zamana kadar herkese düştü zaten. Düşürmek çok kolay. En son Valorant drop düşürmek için günlerce beklemiştim ancak burada düşürmek yarım günümü bile almadı.

PC oyuncuları için Epic Games üzerinden indirip oynayabileceğiniz oyunun şu anki durumu hakkında da hemen aşağıdaki başlıkta bir şeyler anlatacağım.

Rogue Company Nasıl Bir Oyun? Eğlenceli Mi?

Rogue Company’nin kapalı beta süreci şu an için süper gidiyor, her şey yolunda. İlk başlarda sorunlar oldu, herkes aynı karakteri seçmiş olarak gözüküyordu falan ama bunları hemen düzelttiler. Oyunda bence karakter mekanikleri olarak düzeltilmesi gereken ufak tefek şeyler var. Onun haricinde çok eğlenceli geçiyor. MARS Online’a benziyor dedim ya, gerçekten bu oynanışı çok özlediğimi fark ettim. MMOFPS seven tüm oyunculara ve özellikle vaktiyle MARS oynamış oyunculara şiddetle önereceğim bir oyundur.

Gözüme çarpan bazı pürüzler var. Bunlardan en önemlisi şu: Her tur başlarken silah yükseltiyoruz, bomba, sis satın alıyor veya pasif yetenek geliştiriyoruz. Bunlar arasında müthiş bir fiyat dengesizliği var. Pasif yetenek geliştirmek ve bomba satın almak inanılmaz pahalı silaha göre. Sadece bir bomba satın almak, bir silahı seviye atlatmak kadar para istiyor. Bu gerçekten çok fazla. Elbette tamamen benim fikrim.

Onun haricinde gözüme çarpan fazla bir şey yok. Bir süre daha Rogue Company oynayıp oyun hakkında güzel bir rehber hazırlamayı düşünüyorum, yine buradan duyururum.

Rogue Company Ücretli Mi Olacak? Epic Games’te Neden Ücretli Gözüküyor?

Hayır. Rogue Company çıktığı zaman ücretsiz olarak yayınlanacak. Şu an Epic Games Rogue Company sayfasında fiyatlandırma var, evet. Bunun sebebi, size kapalı betaya doğrudan erişim hakkı veriyor olması ve oyun tamamen açıldığında da kostümlere ve silah kaplamalarına sahip oluyorsunuz. Paketlere tıkladığınız zaman edineceğiniz avantajlara bakabilirsiniz.

Kapalı betaya katılmak için oyunu satın almak zorunda değilsiniz. Hiçbir ücret ödemeden Twitch’te drop düşürerek erişim anahtarı elde edebilirsiniz. Bu konuda merak ettiklerinizi Rogue Company sitesine giderek öğrenebilirsiniz.

rogue-company-drop

Rogue Company Kapalı Beta

Rogue Company Drop Nasıl Düşer?

Rogue Company incelemesini okudunuz ve oyun hoşunuza gitti, gözünüze kestirdiniz. Oyunun kapalı betasını oynamak için para da vermek istemiyorsunuz. Geriye tek yol kalıyor, Twitch’te drop düşürmek.

Daha önce drop düşürmeyenler için kısaca anlatmak istiyorum. Yapmanız gereken şeyler çok basit.

  1. Drop düşürmek için oyunun Twitch sayfasına gidin. Buradaki bağlantıya tıklayarak bunu yapabilirsiniz.
  2. “Droplar Etkin” yazan bir yayına girin. Genellikle partner olan yayıncılarda bu ibareyi göreceksiniz.
  3. AFK kalsanız veya yayının sesini kıssanız bile artık drop düşürme şansınız bulunuyor.
  4. Dropların etkin olduğu ibaresini yayıncıda görmüyorsanız, o yayını izlemeyin. Bazı yayıncılar izleyici sayısını arttırmak için dropların etkin olduğunu yazıyor ancak öyle olmuyor.

Yapmanız gerekenler sadece bu, yayını izlemek. Ardından Twitch’te bir bildirim alacaksınız ve mail kutunuza kapalı beta erişim anahtarı gönderilecek. Epic Games arayüzünden bu kodu girerek siz de oyunu oynayabilirsiniz.

Rogue Company incelemesi olarak size anlatacaklarım şimdilik bu kadar. Smite ve Paladins’in de yayıncısı olan Hi Rez Games’in bu oyunu iyi bir şekilde pazarlayacağından ve oyunculara kulak vereceğinden şüphem yok. Paladins’in piyasadaki başarısı tartışılmaz zaten. Aynı şekilde umarım bu oyun için de çalışırlar. Çok yakında Rogue Company rehber yazısında görüşmek üzere. Merak ettiğiniz her şeyi yorum olarak sorabilirsiniz.

Bir Ping

  1. Pingback: Paladins Oynanır Mı? (2021) - MMORPG ve Korku Filmleri

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.