paladins oynanır mı

Paladins Oynanır Mı? (2022)

Hi-Rez Studios'un yayınladığı Paladins için 2022 planları ve Paladins oynanır mı diye merak edenler için oyunun durumu hakkında bilgilendirme yaptım

Paladins, Hi-Rez Studios tarafından yayınlanan ve Evil Mojo Games tarafından geliştirilen bir FPS yani birinci şahıs nişancı oyunudur. İlk olarak 2015 yılında erken erişim olarak çıkan oyun, 2016 yılında açık betaya başlamış ve yoğun ilgiyle karşılaşmıştır. Bu yazıda 2022 yılında Paladins oynanır mı, neler değişti ya da neler değişmedi gibi soruların cevaplarını bulacağız.

Overwatch ile büyük rekabet hâlinde olan oyun, şu an Overwatch’tan daha sadık bir oyuncu kitlesine sahip ve Hi-Rez tarafından da iyi bir şekilde destekleniyor.

Paladins mi Overwatch mı? Paladins Oynanır Mı?

İki büyük rakip FPS oyunu. Genellikle Overwatch oyuncuları Paladins’i dışlar ve ücretsiz olması sebebiyle “Fakir Overwatch’ı” der. Ancak bunun doğru olduğunu pek düşünmüyorum ve 2022’de Overwatch’ın kitlesi büyük oranda azalmışken, doğru olmadığını herkes görebilir sanırım. Overwatch oyuncuları azalıyorken, bitti ve tutmaz dedikleri oyun her geçen gün oyuncu sayısını arttırıyor.

Paladins 2016’da çıktığı günden beri, bugüne kadar sayısız değişikliğe gitti. Yeni özellikler geldi, yerleşen özellikleri kalktı, bir süre farklı şeyler denediler ve o zamanlar oyuncuları düştü vesaire. Sonuç olarak, değişimden korkmadılar ve oyuncularının taleplerini iyi bir şekilde gördüler, şu anda da gayet iyi götürüyorlar.

Paladins oyuncu sayısı hakkında bilgi almak isteyenler için de söyleyeyim. Akşam saatlerinde 20 bin’e yakın anlık oyuncu sayısı oluyor ve normal saatlerde ise 8-12 bin arasında değişiyor.

Peki Overwatch’ta durumlar nasıl? Oyuncu sayısı çok düşük, dakikalarca maç arıyor ve çok fazla Toxic oyuncu barındırıyor. Overwatch’a bağlı oyuncular bile bu durumdan bıkmış durumda ve neredeyse kimse oynamıyor. Overwatch bitti diyebiliriz yani. Blizzard muhtemelen Overwatch 2’den medet umduğu için şu an oyunu pek önemsemiyor. Toparlar mı? O konu hakkında bir bilgim yok ancak şu an Overwatch bitik bir durumda.

Sonuç olarak Paladins mi Overwatch mı için şunu  söyleyebiliriz. 2022 yılında Overwatch oynamak yerine Paladins oynamak çok daha akıllıca bir seçim olur.

Paladins 2022 Güncellemeleri Hakkında

Hi-Rez Studios tarafından Rogue Company, Smite ve Paladins için 2022 yol haritası açıklandı ve Online bir etkinlik düzenlendi. Paladins için oldukça iyi şeyler planlıyorlar ve ben bu yeni gelecek özelliklerle oyuncu sayısının daha da artacağını düşünüyorum.

Hi-Rez Studios’un bir diğer oyunu olan Rogue Company oyununu merak ediyorsanız incelemesi burada: https://enestalha.com/rogue-company-incelemesi-mars-benzeri-yeni-mmofps/)

Paladins 2022 planlarına madde hâlinde bir bakalım.

  1. Beşinci sezon Paladins Schism yeni şampiyon VII ile geliyor.
  2. Battlepass sisteminde değişikliklere gidilecek.
  3. Oyunculara 2022 yılı boyunca daha fazla kaplama ve ifade kazanma fırsatı sunulacak.
  4. Haritalarda güncellemeler yapılacak.
  5. Karakterler arasındaki denge sağlanacak.
  6. En önemlisi, sınırlı süreli özel oyun modları gelecek. (BENCE EN İYİSİ!)

Güncelleme notlarını https://www.paladins.com/news/season-5-schism-update-notes buraya tıklayarak daha detaylı bir şekilde okuyabilirsiniz. Paladins’in yeni şampiyonu VII hakkında da tüm bilgiler burada yer alıyor.

Açıklanan planların her biri çok iyi ve oyuncuları şu an için memnun eden hareketler. Eğer bugüne kadar hiç oynamadıysanız ve Paladins oynanır mı diye merak ediyorsanız mutlaka deneyin. 2022’de olsak bile hiçbir şey kaçırmadınız, oyuncuları dinlemeye ve oyunu geliştirmeye devam ediyorlar. Zaten yüksek oyuncu sayısı da sizi tatmin edecektir.

2022 yılında Paladins oynanır mı? Gördüğünüz gibi gayet iyi bir şekilde oynanır. Öğrenmek biraz zaman alacaktır ancak Hızlı Oyun ya da botlarla oyun girerek zamanla öğrenebilirsiniz. Zaten oynanış videoları da izlerseniz daha hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Paladins hakkında size anlatacaklarım şimdilik bu kadar. Gelişmeleri takip edecek ve sizi bilgilendireceğim.

Paladins Oyuncu Sayısı

Steamcharts üzerinden kontrol ettiğinizde, Paladins oyuncu sayısı hakkında bir fikir edinebilirsiniz.

paladins-oyuncu-sayisi-2022

paladins-oyuncu-sayisi-2022

2022 yılı itibariyle yalnızca Steam üzerinden ortalama 6000 kişi oyunu oynuyor. Akşam saatlerinde 10 bin’i bulan sayı, yılın ilerleyen tarihlerinde daha da artacaktır.

Ayriyeten, bu sayıya XBOX, PlayStation ve diğer cihazlar dahil değil. Yani sayının çok daha fazla olduğunu düşünebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.