paladins oynanır mı

Paladins Oynanır Mı? (2021)

Hi-Rez Studios'un yayınladığı Paladins için 2021 planları ve Paladins oynanır mı diye merak edenler için oyunun durumu hakkında bilgilendirme yaptım

Paladins, Hi-Rez Studios tarafından yayınlanan ve Evil Mojo Games tarafından geliştirilen bir FPS yani birinci şahıs nişancı oyunudur. İlk olarak 2015 yılında erken erişim olarak çıkan oyun, 2016 yılında açık betaya başlamış ve yoğun ilgiyle karşılaşmıştır. Bu yazıda 2021 yılında Paladins oynanır mı, neler değişti ya da neler değişmedi gibi soruların cevaplarını bulacağız.

Overwatch ile büyük rekabet hâlinde olan oyun, şu an Overwatch’tan daha sadık bir oyuncu kitlesine sahip ve Hi-Rez tarafından da iyi bir şekilde destekleniyor.

Paladins mi Overwatch mı?

İki büyük rakip FPS oyunu. Genellikle Overwatch oyuncuları Paladins’i dışlar ve ücretsiz olması sebebiyle “Fakir Overwatch’ı” der. Ancak bunun doğru olduğunu pek düşünmüyorum ve 2021’de Overwatch’ın kitlesi büyük oranda azalmışken, doğru olmadığını herkes görebilir sanırım. Overwatch oyuncuları azalıyorken, bitti ve tutmaz dedikleri oyun her geçen gün oyuncu sayısını arttırıyor.

Paladins 2016’da çıktığı günden beri, bugüne kadar sayısız değişikliğe gitti. Yeni özellikler geldi, yerleşen özellikleri kalktı, bir süre farklı şeyler denediler ve o zamanlar oyuncuları düştü vesaire. Sonuç olarak, değişimden korkmadılar ve oyuncularının taleplerini iyi bir şekilde gördüler, şu anda da gayet iyi götürüyorlar.

Paladins oyuncu sayısı hakkında bilgi almak isteyenler için de söyleyeyim. Akşam saatlerinde 20 bin’e yakın anlık oyuncu sayısı oluyor ve normal saatlerde ise 8-12 bin arasında değişiyor.

Peki Overwatch’ta durumlar nasıl? Oyuncu sayısı çok düşük, dakikalarca maç arıyor ve çok fazla Toxic oyuncu barındırıyor. Overwatch’a bağlı oyuncular bile bu durumdan bıkmış durumda ve neredeyse kimse oynamıyor. Overwatch bitti diyebiliriz yani. Blizzard muhtemelen Overwatch 2’den medet umduğu için şu an oyunu pek önemsemiyor. Toparlar mı? O konu hakkında bir bilgim yok ancak şu an Overwatch bitik bir durumda.

Sonuç olarak Paladins mi Overwatch mı için şunu  söyleyebiliriz. 2021 yılında Overwatch oynamak yerine Paladins oynamak çok daha akıllıca olur.

Paladins 2021 Güncellemeleri Hakkında

Hi-Rez Studios tarafından Rogue Company, Smite ve Paladins için 2021 planları açıklandı ve Online bir etkinlik düzenlendi. Paladins için oldukça iyi şeyler planlıyorlar ve ben bu yeni gelecek özelliklerle oyuncu sayısının daha da artacağını düşünüyorum. (Rogue Company oyununu merak ediyorsanız incelemesi burada: https://enestalha.com/rogue-company-incelemesi-mars-benzeri-yeni-mmofps/)

Paladins 2021 planlarına madde hâlinde bir bakalım.

  1. Dördüncü sezon Paladins Calamity yeni şampiyon Yagorath ile geliyor.
  2. Battlepass sisteminde değişikliklere gidilecek.
  3. Oyunculara 2021 yılı boyunca daha fazla kaplama ve ifade kazanma fırsatı sunulacak.
  4. Haritalarda güncellemeler yapılacak.
  5. En önemlisi, sınırlı süreli özel oyun modları gelecek. (BENCE EN İYİSİ!)

Güncelleme notlarını https://www.paladins.com/news/season-4-calamity-update-notes buraya tıklayarak daha detaylı bir şekilde okuyabilirsiniz. Paladins’in yeni şampiyonu Yagorath hakkında da tüm bilgiler burada yer alıyor.

Açıklanan planların her biri çok iyi ve oyuncuları şu an için memnun eden hareketler. Eğer bugüne kadar hiç oynamadıysanız ve Paladins oynanır mı diye merak ediyorsanız mutlaka deneyin. 2021’de olsak bile hiçbir şey kaçırmadınız, oyuncuları dinlemeye ve oyunu geliştirmeye devam ediyorlar. Zaten yüksek oyuncu sayısı da sizi tatmin edecektir.

2021 yılında Paladins oynanır mı? Gördüğünüz gibi gayet iyi bir şekilde oynanır. Öğrenmek biraz zaman alacaktır ancak Hızlı Oyun ya da botlarla oyun girerek zamanla öğrenebilirsiniz. Zaten oynanış videoları da izlerseniz daha hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Paladins hakkında size anlatacaklarım şimdilik bu kadar. Gelişmeleri takip edecek ve sizi bilgilendireceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.