aura kingdom 2 inceleme

Old School Mobil MMORPG Oyunlar

2000'li yılların oyunlarını seviyorsanız mobil versiyonlarını da deneyebilirsiniz!

İçindekiler

Eski MMORPG oyunları özlüyor musunuz? Son yıllarda, Old-School diye tabir edilen birçok eski MMORPG oyun, mobil oyuna dönüştürüldü. Bu yazıda size Old School mobil MMORPG oyunlar hakkında bilgiler vereceğim.

90’lı ya da 2000’li yılların çocuğuysanız, o yılların popüler MMO’larını mutlaka biliyorsunuzdur. Bu oyunların bir çoğu artık telefonlardan da oynanılabiliyor.

Eski günleri özleyenler ya da telefonda vakit geçirmek isteyenler için işte Old School Mobil MMORPG oyunlar listesi.

Güncel mobil MMORPG tavsiyeleri yazısını mutlaka okuyun: https://enestalha.com/mobil-mmorpg-tavsiyeleri-2020/

Old School Mobil MMORPG Oyunlar

Aşağıdaki eski MMORPG’lerin, orijinal oyunlarına ne kadar benzediği tartışılır. Birçok şirket, yalnızca oyunun marka adından faydalanarak para kazanmaya çalışıyor. Bu listede rastlayabilirsiniz.

Old School Runescape

Grubun en sağlam mobil MMORPG oyunu Old School Runescape, 2000’lerin başında tarayıcılarımızda milyonlarca insanın oynadığı bir oyundu.

Kitleleri cezbetmek için göze çarpan grafiklere ihtiyaç duymayan mükemmel bir oyun örneği. MMORPG’lerin oynanması için yüksek grafiklere hiçbir zaman ihtiyaç olmayacak.

old-school-runescape

Old School Runescape

Mu Online

2001 yılında Webzen’in geliştirdiği MU Online, bir zamanların devi ve milyonlarca oyuncunun MMO’lar ile tanışmasını sağlayan oyun. Şimdilerde, Private sunucuları resmi sunucudan daha fazla oynanıyor. Tabii hâlâ oynanıyor!

Webzen, birbirini kopyalayan birkaç farklı oyunla Mu Online’ı mobil cihazlara taşıdı. Hiçbiri beklentiyi karşılayamadı tabii ancak hâlâ aktif olarak mobil MMORPG oyunlar arasında kendine yer bulabiliyor.

mu origin 2 hakkında

Mu Origin 2

Aura Kingdom

Aura Kingdom, orijinal oyuna benzer olan ilk mobil MMO’lardan biriydi. Tamamen nostaljik bir oyun istiyorsanız Aura Kingdom’ın mobil oyununu deneyimleyebilirsiniz. Şehirler ve zindanlar orijinal oyunla neredeyse birebirdir.

Nostaljik ve daha gelişmiş bir oyun arıyorsanız Aura Kingdom 2 oyununu da tercih edebilirsiniz.

aura kingdom 2 inceleme

Aura Kingdom 2

Ragnarok M Eternal Love

Dünyanın en çok oynanan 20 MMORPG oyununu seçecek olsanız, Ragnarok Online mutlaka listede yer alır. Animeden ilham alınarak geliştirilen oyunun mobil versiyonu, orijinal versiyona sadık kalınarak hazırlanmış bir oyun değil.

Geliştiriciler, oyunu geliştirme ve yayımlama aşamalarında her zaman “Remake” olduğundan bahsettiler. Yine de, Ragnarok dünyasına yeniden mobil cihazlarınızda dalabilirsiniz.

Ragnarok-M-Eternal-Love

Ragnarok M Eternal Love

Eski MMORPG Oyunlar

Günümüzde, en çok oynanan MMORPG oyunlar hep 2010 yılından önce çıkan hatta 2000’lerin başının MMORPG’leri. Sektör, neden böyle olduğunu sorgulamalı ve gereğini yapmalı.

Her ne kadar Riot Games’in geliştirdiği MMORPG’den umutlu olsak da, daha fazla oyuna ihtiyacımız var ve MMO’ları terk edemeyiz.

Mobil MMORPG oyunlar hakkında söylenecek fazla söz yok. Vakti olmayanlar, çoğunlukla para verip öne geçmek isteyenler mobilden oyun oynamayı tercih edebilirler.

Old School mobil MMORPG oyunlar hakkında size aktaracaklarım bu kadar. Görüşmek üzere.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir