aura-kingdom-2-incelemesi

Aura Kingdom 2 İncelemesi (Yeni Mobil MMORPG)

Yeni Mobil MMORPG Aura Kingdom 2 nasıl bir oyun? Aura Kingdom 2 incelemesi ve oyun hakkında bilmeniz gerekenler!

İçindekiler

Aura Kingdom 2 hakkında anlatacaklarım var, toplanın! 15.04.2020 yani bugün TSİ 7.00’da kapıları açılan yeni Mobil MMORPG Aura Kingdom 2 oyununa sunucu açıldığında giriş yaptım ve bir süre deneyimleme fırsatı buldum. Bu yazıda Aura Kingdom 2 hakkında ufak tefek bilmeniz gereken şeylerden bahsedeceğim ve Aura Kingdom 2 incelemesi yapacağım.

Aura Kingdom 2 Hakkında

Aura Kingdom, aslında bir PC MMORPG oyunu ve çoğu oyunda gördüğümüz gibi bunda da mobil versiyon yaptılar. Versiyon dediğime de bakmayın, sadece ismi aynı. Yani, asıl oyunla bir ilgisi bulunmuyor.

Yine de, ilk defa oynarken zevk aldığımı hissettiğim bir Mobil MMORPG olduğunu söylemek zorundayım. Eğer Aura Kingdom 2 P2W yapıda bir oyun olmazsa kesinlikle çok uzun bir süre oynayacağım bir mobil oyun olacak. Şahsen, buna pek ihtimal vermiyorum ama…

Oyunun karakter özelleştirmesi ne çok zengin, ne de çok dar bir çerçevede. Görünüşünüzü kusursuz bir şekilde yapamazsınız ancak yine de istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Zaten bir Mobil MMORPG oyunundan daha fazlasını beklememeliyiz.

Oyunun Google Play Store’da ki boyutu 1.1 GB. Oyunu indirdiğinizde ufak ufak indirmeler yapıyor ancak fazla değil.

Oyun henüz açılalı birkaç saat oldu ve oyun içerisinde sabah saatlerinde bile bir sürü Türk görebilirsiniz. Oyuncu popülasyonu çok yüksek bir oyun ve bir çoğunun da oyunda kalacağını düşünüyorum zira son çıkan Mobil MMORPG oyunlarından çok yeni duruyor. Standart bir Asya MMORPG oyunu gibi durmuyor.

Yakın zamanda yazmış olduğum Mobil MMORPG Tavsiyeleri 2020 makalemin en başına Aura Kingdom 2 oyununu eklemeyi düşünüyorum zira bence bunu hak ediyor. Ayrıca, o yazıyı okumadıysanız da bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz. Bence okuyun zira son yılların en iyi Mobil MMORPG oyunlarını orada yazdım.

aura kingdom 2 inceleme

Aura Kingdom 2 İncelemesi

Aura Kingdom 2 İncelemesi

Aura Kingdom 2 incelemesi başlığını yazıp yazmama konusunda çok kararsızım ancak şimdi ön bilgi olarak vereceğim. Daha sonra Aura Kingdom 2 rehberi tarzında bir makale daha hazırlayıp daha derin incelemelerde bulunacağım.

Oyun içerisinde bildiğiniz otomatik görev yapıyorsunuz. Yani, otomatik yönlendirmeli. Her Mobil MMORPG’de aynı zaten bu. Ancak, zannediyorum ki görevleri sadece oyunun son seviyesine veya belli bir seviyeye ulaşmak için kullanıyorsunuz. Hani derler ya, “oyun bilmem kaçıncı seviyede başlıyor asıl!” diye. Sandığım kadarıyla bunu yapıyoruz. Peki buraya nereden vardım?

Oyunun Dungeon ve Event sayfasına erişmek için belli görevleri tamamlamamızı istiyor. O sayfalara eriştiğimizde de sayfanın içerisindeki bazı yerlere erişmek için yine bazı görevleri tamamlamamızı istiyor. Ama merak etmeyin. Dungeon ve Event sayfasının görevlerini ilk 10 dakikada zaten yapıyorsunuz.

Aura Kingdom 2‘nin Dungeon sayfası bana diğer oyunlara nazaran çok daha detaylı geldi. Dungeonları ister tek başınıza, ister parti hâlinde erişebilirsiniz. Veya, isterseniz de belli saatlerde erişebileceğiniz Dungeonlara girebilirsiniz. Bu Dungeonlar, etkinlik gibi zira sadece belli saatlerde girişi açılıyor.

Aura Kingdom 2‘nin çok beğendiğim bir sistemi var. Adı Eidolon. Bu sistemle beraber, karakterinize ek güç verecek yeni karakterler ekliyorsunuz ve aralarından 1 karakteri yanınıza çağırabiliyorsunuz. Size savaşlarda, görevlerde destek oluyor. (Sanırım ilerleyen seviyelerde yanımıza 2 karakter daha çağırabileceğiz.) Çağırdığınız karakterleri de, aynı kendiniz gibi geliştiriyorsunuz. Ben oyunun Eidolon sistemini çok beğendim.

Aura Kingdom 2 incelemesi başlığını burada kısaca keseceğim zira oyunu bir süre oynamama rağmen daha çok fazla kilitli öğe var. Bunları Aura Kingdom 2 rehber makalemde sizinle paylaşacağım.

aura kingdom 2 eidolon

Aura Kingdom 2 Eidolon

Aura Kingdom 2 Türkçe Mi?

Aura Kingdom 2 Türkçe mi sorusunu veya Aura Kingdom 2 Türkçe olacak mı sorusunu şu an birçok insanın sorup, soruşturduğunu biliyorum. Hatta, bazı Türkler oyunu Türkçe olarak bekliyormuş ve İngilizce olduğunu görünce 1 puan vermişler. 🙂

Oyun, çıkmadan önce Türkçe dil olacak demedi. Şu an için, ileride Türkçe dil desteği getireceklerini de söylemediler ancak Türk popülasyonu bu şekilde devam eder hatta artış gösterirse, Aura Kingdom 2 Türkçe yapılacaktır bence.

Aura Kingdom 2‘de Türkçe dil desteği olmaması bir yana, ödeme yöntemi de şu an sadece Doları kapsıyor. Yani, şu an biz Türkler için oyunun mağazasını kullanmak pek akıl işi olmayacaktır.

Yine de, ümitsizliğe kapılmayın. Bunların düzenleneceğini düşünüyorum. Hiçbir yeni çıkan oyunda, böyle ufak tefek detaylar önceden ayarlanmış olmaz. Bu yüzden, oyuna bir şans verin ve hem Türkçe dil desteği için hem de Türk Lirası ödeme yöntemi için bekleyin. (Elbette, kesinlikle gelecek demiyorum, sadece bu benim tahminim.)

Aura Kingdom 2 Oynanır Mı?

Aura Kingdom 2 oynanır mı peki? O kadar anlattım da, vaktinize değer mi? Elbette değeceğini düşünüyorum! En azından indirip bir deneyin. Sadece 1 GB boyutu var ve buna kesinlikle değer. Ben oyun açıldığında saat 7.00’da oyundaydım. Gecikmesiz bir şekilde oyun açıldı. Ancak, dikkatimi çekmemiş olacak ki, yanlışlıkla Asya sunucusunda oyuna başlamışım. Yaklaşık yarım saatim Asya sunucusunda vaktimi harcayarak geçti.

Oyunda o kadar çok Lag vardı ki, bir Skill için 3 defa tıklıyordum ve bunları Aura Kingdom 2 inceleme makalemde hep olumsuz olarak yazacaktım, elbette Asya sunucusunda olduğumu fark etmeseydim. 🙂 Neyse ki, Avrupa sunucusuna girdiğimde böyle bir sorunla karşılaşmadım. Yani Ping, Bug gibi sorunlar şimdilik görmedim.

Aura Kingdom 2 inceleme yazımızın sonlarına yaklaşırken, şunu da söyleyeyim. Oyuna Google Play Store’da ÖN KAYIT yaptıysanız, oyun içerisindeki Mailbox’tan Ön Kayıt ödüllerinizi alabilirsiniz.

Siz Aura Kingdom 2 hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yeni Mobil MMORPG oyunları arasında önemli bir değeri hak ediyor mu? Lütfen oyun hakkındaki düşüncelerinizi hemen aşağıdaki yorum kısmına yazın. Aura Kingdom 2 rehber yazısında görüşmek üzere. Oyunu denemek isterseniz hemen aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Aura Kingdom 2 İndir

3 Ping & Geri Dönüş

  1. Pingback: Mobil MMORPG Tavsiyeleri (2020) - Enes Talha - Kült İçerik Üreticisi

  2. Pingback: Old School Mobil MMORPG Oyunlar - MMORPG ve Korku Filmleri

  3. Pingback: Mobil MMORPG Tavsiyeleri (2023) - MMORPG ve Korku Filmleri

4 Yorum

  1. Tuyanncom Cevapla

    Aura Kingdom 2 İncelemesi çok güzel bir inceleme olmuş. Şu sıralar ne okusak, oynasak, izlesek diye düşünüp duruyoruz. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir