Nefesini Tut Hakkında

Nefesini Tut filmi izlenir mi? Nefesini Tut filmi konusu ve Nefesini Tut hakkında her şey burada yer alıyor.

Nefesini Tut (Don’t Breathe) filmi 26 Ağustos 2016 yılında vizyona girmiş ABD yapımı gerilim filmidir. Ayrıca yönetmenliği Evil Dead filminin yönetmenliğini ve yapımcılığını üstlenen Fede Alvarez üstlenmiştir. Nefesini Tut, IMDB’de 7.1 puana sahiptir.

Nefesini Tut filmini ilk olarak geçtiğimiz sene izlemiştim yanlış hatırlamıyorsam. Şimdi yeniden izledim ve Nefesini Tut hakkında bloga da bir şeyler yazmam gerektiğini düşündüm. Çünkü film gerçekten izlenmeye ve hakkında yorum yapmaya değer. Neyse, Nefesini Tut hakkında detayları yazının devamında bulabilirsiniz. İyi okumalar 🙂

Nefesini Tut 2 hakkında detaylar gelmeye başladı. Vizyon tarihi ve konusu gibi tüm bilinen detaylar için bu yazıyı okuyun: https://enestalha.com/nefesini-tut-2-ne-zaman-cikacak/
Nefesini Tut Hakkında
Nefesini Tut Hakkında

Nefesini Tut Konusu

Kendisi ve kız kardeşi için daha iyi yaşam koşulları oluşturmak isteyen Rocky, erkek arkadaşı ve diğer arkadaşıyla beraber zengin fakat kör olan bir adamın evine girmeye karar verirler. Bu işin kolay olacağını zanneden hırsızlar aslında yanılmışlardır. Eve girmekle hayatlarının en büyük hatalarını yaptığını anlayan hırsızlar, eğer evden çıkamazlarsa katil hepsini tek tek öldürecektir.

Nefesini Tut Hakkında

Nefesini Tut yani Don’t Breathe, adından da anlaşılacağı üzere bir gerilim filmi. Yani gerçek anlamda korkmak istiyorsanız başka filmler hakkında yazdığım yazılara bakmanızı öneririm çünkü bu filmde pek korkacağınızı zannetmiyorum. Zira Nefesini Tut tam bir gerilim filmi. Hatta öyle ki bir çırpıda izleyeceğiniz gerilim filmlerinden. Film, adının hakkını da veriyor. Çünkü filmi nefesinizi tutarak izleyeceksiniz 🙂

Nefesini Tut filminde yaşlı bir adamın evine giren hırsızları izleyeceksiniz. Bu hırsızlar adamın kör oluşundan faydalanarak istediklerini alıp çıkmayı düşünüyorlar. Tabii ki film izliyoruz. Böyle bir şey mümkün olabilir mi? Olamaz. Bu yaşlı ve kör adam onlara hayatlarında çekmeyeceği kadar acıyı çektirmek için elinden geleni yapacaktır. Kör olduğuna da bakmayın, adamın hisleri o kadar kuvvetli ki etrafında olan biten her şeyi de anlayabiliyor ve filmi izlerken “bu adam görüyor ya!” bile diyebiliyorsunuz. Aslında adam evin her yerini iyi bir şekilde biliyor. Bu yüzden kör adam evin içinde daha avantajlı oluyor. Neyse, bu hırsızlar yaşlı adama yakalandıktan sonra kaçmak için yer arayacaklar ve evin içinde bir kovalamaca başlayacak.

Filmin sonlarına doğru ise gerçekten çok şaşıracaksınız. Çünkü aslında o yaşlı adamın tam bir deli olduğunu öğreneceksiniz. Adam kör, yaşlı, zengin ve deli! Bu adam hakkında bir yorum yapacaksam aynı bu şekilde yapardım. Yani böyle bir adam asla normal olamaz diyeceksiniz. Keşke hırsızlık yapacak başka bir ev bulsalarmış. Nefesini Tut filminin kurgusu çok iyi. Oyunculukları da gayet iyi. Böyle detayları da göz önünde bulundurarak filmin IMDB puanı da yerinde olmuş. IMDB bağlantısında Nefesini Tut yorumları da okudum. Genel itibariyle film beğenilmiş zaten. Eleştirmenlerden de tam not almıştı.

Filmin sonuna göre ise Nefesini Tut 2‘nin de geleceğinin bilgisini alıyoruz. Resmen açık kapı bırakıyorlar. Tabii ki Nefesini Tut 2 ne zaman çıkacak bilgisi henüz elimize gelmedi. Ya da resmi ağızlardan böyle bir şey açıklanmadı. En geç önümüzdeki sene ben Nefesini Tut 2‘nin geleceğini düşünüyorum.

Nefesini Tut hakkında söyleyeceklerim sanırım bu kadar. Eğer tam bir gerilim filmi istiyorsanız Nefesini Tut filmini izleyin derim. Hemen aşağıda bulunan bağlantıdan filmin fragmanını da izleyebilirsiniz. Siz de Nefesini Tut hakkında yorumunuzu lütfen bizimle paylaşın. Başka korku filmi anlatımlarında görüşmek üzere.

Bir Ping

  1. Pingback: Nefesini Tut 2 Ne Zaman Çıkacak? - MMORPG ve Korku Filmleri

5 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.