nefesini tut 2 ne zaman çıkacak

Nefesini Tut 2 Ne Zaman Çıkacak?

İlk filmin yönetmeni Fede Alvarez olmasa da, nihâyet Nefesini Tut 2 geliyor! İşte vizyon tarihi ve diğer tüm detaylar.

Gişe rekorları kıran korku filmi Nefesini Tut, 2016 yılında çıktığı zaman eleştirmenler tarafından tam not almıştı ve gişeleri alt üst etmişti.  Filmin sonunda, ikinci bir filmin geleceğinin de haberini almıştık ancak o yıllardan beri Nefesini Tut 2 hakkında güncel hiçbir haber alamamıştık. İşte bekleyiş sona eriyor, Don’t Breathe 2 çok yakında çıkacak. Peki Nefesini Tut 2 ne zaman çıkacak? Konusu belli mi? Yönetmeni kim? Merak ettiğiniz tüm detaylar yazının devamında.

Eğer daha önce Don’t Breathe filmi hakkında bir şeyler duymadıysanız bu yazıyı mutlaka okumanızı öneririm. Serinin ilk filmini burada anlatmıştım ve o yıllarda 2. filmin de geleceğinin haberini vermiştim. https://enestalha.com/nefesini-tut-hakkinda/

Nefesini Tut 2

Nefesini Tut filminin yönetmeni (aynı zamanda Evil Dead filminin de yönetmeni) Fede Alvarez, 2. filmde ne yazık ki bizimle olmayacak ve Nefesini Tut 2 yönetmeni Rodo Sayagues olacağı tahmin ediliyor. Sayagues, aynı zamanda ilk filmin yazarlarından biri.

Jumpscare sahnelerle yani izleyiciyi hiç beklemediği bir anda ani yüksek ses çıkartarak korkutmak kolaydır. Ancak izleyiciyi her an gergin hissettirmek ve sanki filmin her dakikasında bir şeyler olacakmış hissine sokmak büyük bir beceri ister. Fede Alvarez bunu Nefesini Tut filmi için başaran nadir yönetmenlerden. Kendisinin yerine geçecek olan kişiyi net olarak bilmiyoruz ancak dileriz ki yerini aratmasın ve güzel bir devam filmi izleyelim.

Nefesini Tut 2 Vizyon Tarihi

Fede Alvarez, ilk olarak 2016 sonbaharında bir devam filminin gelmekte olduğunu doğruladı. O sırada Alvarez, yönetmen olarak geri dönmeyi planladığını söylemişti ancak daha sonra böyle olmadı.

Alvarez bir senaryonun yazıldığını doğruladı ancak Ocak 2020’ye kadar somut bir şey ortaya çıkmadı. Her iki Don’t Breathe senaryosunu Alvarez’le birlikte yazan Rodo Sayagues, o yıllarda yönetmenliği devralmayı ve Nisan 2020’de çekimlere başlamayı planlıyordu.

Nefesini Tut 2 Ne Zaman Çıkacak?

Nefesini Tut 2 vizyon tarihi ile ilgili bir detay yok henüz ancak söylentiler 2021 sonbaharında çıkabileceğini ve devam filminin Don’t Breathe Again adıyla çıkabileceğini gösteriyor. Bilindiği kadarıyla da filmin çekimleri tamamlandı.

Google’a “Nefesini Tut 2 vizyon tarihi” ya da ne zaman çıkacak gibi bir arama yaptığınızda, “Yayın tarihi: 12 Ağustos 2021 (Singapur)” olarak görebilirsiniz ancak bu sadece bir tahmin. Resmi olarak açıklanan bir tarih şu an için yok.

Nefesini Tut 2 – Don’t Breathe Again Konusu Belli Mi?

Nefesini Tut 2 konusu şu anlık gizli tutuluyor fakat açıklanan tek oyuncu, tahmin edebileceğiniz üzere Kör Adam (The Blind Man) rolündeki Stephen Lang. Kendisi filme geri dönüyor. Hatta geçen ay verdiği bir röportajda, devam filminin ilk filminden çok farklı olacağını ve çok daha heyecanlı olduğunu söyledi.

Konusu hakkında bilinen tek detay ise, birinci filmin ardından birkaç yıl sonrasının anlatılacağı. Muhtemelen Kör Adam karakterinin ilk filmde işlediği günahlar peşini bırakmayacak ve kendiyle hesaplaşacak.

İlk filmde önemli karakterlerden birisi olan Rocky (gerçek adıyla Jane Levy), filme geri döneceği ise şu an için bilinmiyor. Belki de bir sonraki açıklanan oyuncu olur. Bakalım zaman bize neler gösterecek?

Nefesini Tut 2 konusu, oyuncu kadrosu ve diğer tüm detaylar için beni takip etmeye devam edebilirsiniz.

Bir Ping

  1. Pingback: Nefesini Tut 3 Çıkacak Mı? Ne Zaman Çıkacak? - Vizyon Tarihi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.