lol-mobile

LoL Mobile Ne Zaman Çıkacak?

Riot Games'in yeni mobil oyunu olan LoL Mobile nasıl bir oyun olacak? LoL Mobile ne zaman çıkacak ve Wild Rift hakkında bilinmesi gerekenler!

Riot Games’in popüler oyunu olan League Of Legends, 10. yılına özel LoL Mobile oyununu duyurdu. Oyun duyurulduktan sonra herkesin ilk sorduğu sorulardan birisi; LoL Mobile ne zaman çıkacak? oldu.

Bir süre önce Tencent Games tarafından Riot Games satın alınmış ve Riot’un mobil platform altyapısı sağlanmıştı. Tencent Games’in hali hazırda Arena Of Valor adında bir mobil MOBA oyunu olmasına rağmen Riot Games’e LoL Mobile teklifini sunmuş ve ilk teklifinde kabul edilmemişti.

Ardından Tencent Games ve Riot Games anlaşmayı başararak Riot’un 10. yılına özel mobil oyunu olan LoL: Wild Rift’ı duyurdular. Bu oyunla birlikte LoL’un modları olan TFT ve LoR’un da mobil oyunları duyurulmuştu. (TFT Mobile ve LoR Mobile oynanabilir halde.)

LoL Mobile Nasıl Olacak?

Riot Games’in açıkladığı kadarıyla oyun olabildiğince League Of Legends’a benzeyecek. Tabi 10 yıllık bir oyunu sıfırdan mobil platforma uyarlamaya çalıştıkları için ilk başlarda eksiklikler olacak. En büyük eksiklik şampiyon sayısında fark edilecek. Bir de bazı şampiyonları mobil platforma uyarlarken yeteneklerinde değişiklikler olacak. Örnek olarak Ashe’in ultisi güdümlü olacak.

Riot’un diğer açıklamasına göre oyunlar ortalama 15-20 dakika sürecek. Bu süre PC’de ortalama 40 dakika. Tabi olayın e-spor boyutuna da bakmadan geçmeyeyim. Oyunun arkasında Riot Games ve Tencent Games olduğu için LoL Mobile mobil e-Spor’da büyük ihtimalle yeni bir çağ başlatacak.

Oyunda TFT Mobile ve Runeterra Mobile’da olduğu gibi çapraz platform desteği olmayacak. Yani bilgisayardan oynayan birisiyle telefondan oynayan birisi eşleşmeyecek. Oyun sadece telefondan oynanabilmesi için sıfırdan geliştiriliyor.

Sistem gereksinimleri olarak da; Riot Games, Android için Samsung Galaxy A7’ye denk, iOS içinse iPhone 5S ve üzeri bir uyumluluk yakalamayı amaçlıyor. Oyun daha geliştirme aşamasında olduğu için sistem gereksinimleri hakkında net bir bilgi yok.

LoL Mobile Ne Zaman Çıkacak?

Oyunun şu an çıkış tarihiyle ilgili net bir açıklama yok. Oyunun 2020’nin sonlarına doğru çıkması bekleniyor. Oyunun geliştirici ekibinin yaptığı son açıklamaya göre 2020 içerisinde LoL Mobile’ı oynanabilir hale getirmek için çabalıyorlarmış.

LoL Mobile: Wild Rift ile ilgili gelişmeleri ve mobil platformla ilgili daha fazla bilgiyi takip edebilmek için Turkish Mobile sitesine göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.