legends of aria inceleme

Legends of Aria İncelemesi

Citadel Studios tarafından geliştirilen eski tarz MMORPG oyunu Legends of Aria inceleme yazısı ve oyun hakkında bilmeniz gereken her şey.

İçindekiler

Legends of Aria, geçmişteki MMORPG’lerden birer tutam barındıran ve tüm eski RPG’lerin en iyi ve benzersiz yönlerini toplayan yeni bir oyun. Eğer çok eski bir MMORPG oyuncusuysanız, yani daha MMORPG teriminin bile olmadığı zamanları hatırlıyorsanız, muhtemelen Legends of Aria için kolları yeniden sıvayabilir ve Old-School oyunlardan aldığınız hazzı burada da almaya başlayabilirsiniz. Legends of Aria inceleme yazımla beraber bu oyunun iyi ve kötü yanlarını görmekle kalmayacak nostaljik bir yolculuğa da çıkacaksınız. Dilerseniz hadi başlayalım.

Eski günlerin özlemini çektiğinizi biliyorum. Metin2 gibi bir oyun olsa diyorsunuz, Knight Online’ın ilk yıllarına gitmek istiyorsunuz. Hatta daha eskiye gidelim, Ultima Online veya Runescape’i istiyorsunuz. Ama bunlar artık ne yazık ki geride kaldı ve artık hepsi birer iyi anı. Hazır eski oyunlardan bahsetmişken, Metin2 tarzı oyunlar sayfasına da göz atarak başka bir Old-School MMORPG oyunu bulabilirsiniz belki.

Ancak iyi haber şu ki, Legends of Aria oyunu bu oyunların birleşimi olma özelliği taşıyor. En başta dediğim gibi, hepsinden bir tutam barındırıyor. Hadi bu değerlenmesi gereken yeni oyunun detaylarına bakalım.

Legends of Aria Hakkında

Legends of Aria‘nın geliştiricisi olan Citadel Studios’un MMORPG’ye sadık ekibi, eski günlerin değerini bilen insanlar ve eski oyunları yaşatmak için bu yola çıktılar.

Legends of Aria, Celador adı verilen fantezik evrende geçiyor. Yeni nesil oyunlarda sizi oradan oraya götüren, adeta bir bebek gibi yönlendiren oyunları bilirsiniz. Legends of Aria böyle değil. Birkaç temel tüyodan sonra tamamen kendi başınıza kalıyorsunuz ve atınıza atlayıp oradan oraya kendiniz gideceksiniz. Gerçekten nostaljik değil mi? 🙂

Crafting, keşif, evcilleştirme, Grinding, şu, bu gibi detayları deneye deneye öğreneceksiniz veya oyun için yazılan rehberleri okuyacaksınız. Oyun size bu konuda fazla bir şeyler anlatmıyor. Bu bir eleştiri mi? Kesinlikle hayır. Hangi eski oyunda otomatik yönlendirme vardı veya her şeyi gösteriyordu? Hiçbirinde.

Bu oyunda belki de en zevkli olacak şey, dünyanın her yerine istediğiniz gibi bir ev inşa edebiliyor olmanız. Boş bir alan mı buldunuz? Hemen oraya evinizi yapabilir ve istediğiniz gibi dizayn edebilirsiniz. Özgürsünüz. Legends of Aria hakkında söylenebilecek en güzel detay.

Bu gibi detaylar yeni oyuncular için biraz zorlayıcı olabilir ancak oyunun burada istediği şey, sosyalleşmeniz. Gerçek bir Legends of Aria topluluğu yaratmak istiyorlar ve oyuncular birbirleriyle tanışsın, yardımlaşsın istiyorlar. İyi şekilde dengeyi kurmaları gerekiyor ve bence kurmayı da başarmışlar.

Daha önce Metin2, Ultima Online, Knight Online gibi zorlayıcı oyunlar oynamadıysanız bu oyun sizi bunaltabilir ancak vuruş hissiyatı, oynanış vesaire her şeyiyle dört dörtlük ve nostaljik bir oyun. Üstelik oynaması da tamamen ücretsiz.

Legends of Aria Oynanır Mı?

Eğer eskiye saygınız varsa ve eski bir oyuncuysanız bu oyunu mutlaka deneyimlemenizi öneririm. Karakter gelişimi çok iyi ve eğer bir topluluk bulursanız çokça zevk alırsınız.

Oyunculara her şeyi göstermiyor ve çoğu şeyi kendinizin öğrenmesini istiyor. Bu bence iyi bir şey ancak çok basit durumlar için uzunca bir vakit kaybedebilirsiniz. Bu yüzden, zor bir MMORPG oyunu olduğumu söylemem gerekiyor.

Legends of Aria inceleme yazımı burada sonlandırıyorum. Her iki şekilde de, bu oyunu denemekten zarar gelmez. LoA belki de aradığınız oyun olabilir. Hemen aşağıda linkini verdiğim siteye göz atarak daha fazla oyun incelemesi bulabilirsiniz. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

https://www.tekyedi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir