Heroic: Magic Duel İncelemesi

Yeni bir yazıdan herkese merhabalar. Bugün size, gün içerisinde indirmiş olduğum bir mobil oyundan bahsedeceğim. Oyunumuzun ismi, Heroic: Magic Duel ve bu yazıda Heroic Magic Duel incelemesi yapacağız.

Mobil oyunlar arasında Mia Online‘ı bekleyişimin son bulmasının ardından, yeni oyun arayışına girmiştim. Google Play Store’da, neredeyse tüm ön kayıt başvurusu alan oyunlara kaydolurum. Daha önce gelen bildirimlere göz attım ve daha önce bildirimini aldığım fakat indirmediğim bir oyun gözüme çarptı. O da, Heroic Magic Duel oyunu.

Şimdi de diyorum ki, keşke ilk çıktığı zaman indirseydim de çok daha iyi bir kupaya sahip olsaydım. Heroic Magic Duel oyununda Türkçe dil desteği de bulunduğu için, soydaşlarımızı da bu oyuna çekmek kolay olacaktır. Bu yüzden oyunun Heroic Magic Duel Türkiye topluluğu falan da oluşturulabilir.

Daha önce Heroic Magic Duel’e benzeyen birkaç mobil oyun daha oynamıştım, isimlerini hatırlamıyorum. Ama bu hepsinden çok daha eğlenceli ve sürekli etkinlikleri falan var. Ayrıca söylediklerine göre, oyunda p2w öğeler çok yokmuş. Oynayarak kazandığımız sandıklardan değerli karakterler ve özel eşyalar da çıkabiliyormuş. Bu da oyuncular için bir avantaj. Lafı fazla uzatmadan gelelim Heroic Magic Duel’in özelliklerine.

Heroic: Magic Duel Özellikleri

  1. Heyecan arayanlar ve rekabeti sevenler için strateji odaklı bir PvP arenası.
  2. Onlarca farklı kahraman ve her kahramana has yetenekler.
  3. İyileştirici, Tank ve diğerleri. Savaş arenasında hepsine ihtiyacınız var ve tam 50 tane minyon var.
  4. Birlikte etkinliklere katılmak, birlikte savaşmak ve hediyeleşmek için “Çeteler” özelliği. Kendi takımınızı kurun.
  5. Yarışmalar ve canlı etkinlikler. İster çete üyelerinle, ister tek başına. Benzersiz ödüller kazanmak için etkinliklere katıl.
  6. Savaşları kazanarak ligin en yükseklerine doğru tırman.
  7. Arenalarda savaşa savaşa yeni kartlar, yeni özellikleri aktif et. Destansı ödüllerin kilidini aç.

İşte Heroic Magic Duel’in özellikleri böyle. Eğer bu özellikler sizi cezbettiyse, hemen aşağıdan yazacağım Heroic Magic Duel incelemesini de okuyun. Hemen ardından oynanışını da izleyebilirsiniz tabii. (Şu an bu yazıyı yazarken aynı zamanda etkinliğin bitmesine 2 saat kala tamamlamaya çalışıyorum. 🙂 )

Heroic: Magic Duel İncelemesi

Geldik anlatması en zor bölüme. Size oyunun arayüzünden bahsedeceğim. Öncelikle oyuna başladığınızda, oyunu öğrenmeniz için sizi 5 adet bot ile savaştıracak. Bu esnada, oyun ekranınızda fazla bir şey göremeyeceksiniz. Sadece minyonlara nasıl seviye atlatıyorsunuz, kahraman yeteneklerinizi nasıl yükseltiyorsunuz ve en önemlisi nasıl savaşıyorsunuz, bunu öğreneceksiniz. Bu bot savaşlarını tamamladığınızda oyun arayüzüne geçmiş olacaksınız.

heroic magic duel incelemesi

Tam olarak böyle olmasa da , aşağı yukarı karşılaşacağınız ekran bu. Sağ taraftan başlamak istiyorum. “DÖVÜŞ” yazan kısımdan diğer oyuncularla birebir rekabet içine girebilirsiniz. Yukarıdaki “Azuhul The Foul” görevi için bir çeteye üye olmanız gerekiyor. Çünkü bir Çete Etkinliği. Bu yüzden henüz bu etkinliği deneyimlemedim ama deneyimlediğimde güncelleyeceğim. “Broodling Azuhul’un Evladı” ise tek başına girebileceğiniz bir Solo Etkinlik. Biraz bu etkinlikten bahsedeyim.

Heroic Magic Duel Solo Etkinlik Nedir?

Bu etkinlikle 1. örümcekten başlıyor ve 30 saniye içinde öldüre öldüre ilerliyorsunuz. Her seviye atladığınızda; örümceğin HP’si artıyor, etrafa daha çok örümcek çıkarıyor veya sizi engellemek için daha çok şey yapıyor. Eğer 30 saniye içinde öldüremezseniz, tekrar aynı seviyeye girdiğinizde, yaratığın kalan HP’sinden düşmeye başlıyor.
Solo Etkinlik’te, “Solo Meşale” adı verilen bir eşya var. Her bir Solo Etkinliğe girdiğinizde, Solo Meşale birer birer azalıyor. Size ücretsiz olarak 3 saatte bir 3 tane veriyor. Ona göre etkinlik bitene kadar örümcek öldürmeye ve ödüller kazanmaya devam edebilirsiniz. (Veya gerçek parayla Solo Meşale satın alabilirsiniz tabii.)

Her normal oyuna girdiğinizde, kazandığınız maçlarda sandıklar kazanırsınız. Altta sandık için 4 tane bar var. 4 zaferden sonra tekrar sandık gelmez. Fakat, sağ alttaki Zafer Sandığını açmak için 10 kere maç kazanmanız gerekiyor. Yani, sürekli bir ödülü amaçlıyorsunuz.

Çoğu oyunda olan kupa sistemi burada da mevcut. Kupalarda ilerledikçe; yeni karakterler hediye veriyor, oyunun özelliklerini açıyor veya kilitli arenaları açıyor. Tabii en önemlisi, PvP maçlarında, rakibinizi bu kupa sayısına göre belirliyor.

heroic magic duel hakkında

Her maça girmeden önce bu ekranla karşılaşacaksınız. Her maç öncesi destenizi güncelleyebilirsiniz. Kahramana tıkladığınızda, sahip olduğunuz kahramanlar gösterilecek ve özelliklerine bakabileceksiniz. Ayrıca yeteneklerine ve yeteneklerin ne işe yaradığına da tabii. Üstteki minyonlar, o an oyun içerisinde kullanılacak olan minyonlar. Alttaki ise, henüz oyuna eklemedikleriniz. Destelerinizde aynı kahramanlara yer verebilirsiniz. Bu, oyun içerisinde o karttan daha çok gelmesini sağlar.

Her sandık açtığınızda, minyonları ve karakterleri yükseltebileceğiniz yükseltme eşyaları düşer. Bunlarla daha güçlü minyonlar ve karakterler yaratıp, daha güçlü bir şekilde savaşabilirsiniz. Unutmayın, rakibinizde de aynı minyon olabilir. Bu sefer, hanginizin minyonu daha güçlü bir seviyedeyse o avantajlı olacaktır, bu yüzden hayati bir öneme sahip.
Peki ya, bu oyun oynanır mı? Hakkında ne düşünüyorum. Hadi gelin bakalım.

Heroic: Magic Duel Oynanır mı?

Heroic Magic Duel hakkında benim size aktaracaklarım bu kadar. Aklıma yeni şeyler geldikçe yazıya eklemeler yaparım. Bu yazıyı daha fazla uzatmamak adına rehber başlığı eklemiyorum. Başka bir zaman Heroic Magic Duel rehberi yazısıyla karşılaşabilirsiniz. Yine bu sayfaya da eklerim o yazıyı tabii.
Heroic Magic Duel incelemesi burada sonlanıyor sanmayın, Oyunu keşfettikçe yeni yazılarla karşınızda olacağım. Oyun bence vakit geçirmeye birebir. Hatta belki daha ciddi bir şekilde bile oynanılabilir. Bence mutlaka indirip bir deneyin bu oyunu.
Yazıyı şimdilik burada sonlandırıyorum. Hemen aşağıdan Heroic: Magic Duel Türkçe Gameplay serisini izleyebilir ve oyunun indirme linklerini bulabilirsiniz. Heroic Magic Duel hakkında sorunuz olursa lütfen yorum olarak yazın. Beni de oyun içerisinden “LiveStorm” adını kullanarak ekleyebilirsiniz. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Heroic: Magic Duel Android indirmek için buraya tıkla.
Heroic: Magic Duel IOS indirmek için buraya tıkla.
Oyunun internet sitesine, buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.