Hayvan Mezarlığı Ne Zaman Çıkacak?

Korku edebiyatının ebedi lideri olan Stephen King’in kitabından uyarlanan ve 1989 yapımı kült korku filmi olan Hayvan Mezarlığı yeniden beyazperdeye uyarlanıyor! Hayvan Mezarlığı hakkında diğer ayrıntılar için yazının devamını okuyun 🙂

Hayvan Mezarlığı Ne Zaman Çıkacak?
Hayvan Mezarlığı Ne Zaman Çıkacak?

Son zamanlarda Stephen King’in kitaplarından uyarlanan filmler sürekli beyazperdeye uyarlanıyor, bunu farkındayız. Ancak bu diğer filmlere benzemiyor çünkü Hayvan Mezarlığı çıktığı dönemde çok büyük ses getirmişti. Hatta öyle ki 1989 yılında çıkan Hayvan Mezarlığı filmini şimdi izlerseniz bile tüyleriniz diken diken olacaktır. Daha sonra film tutunca tabii Hayvan Mezarlığı 2 adıyla yeni bir film çekildi 1992 yılında ancak ilki gibi tutmamıştı,

Aradan uzunca bir zaman geçti ve yeniden çekilecek olan Hayvan Mezarlığı Paramount Pictures yapımcılığında çekilecek ve filmin yönetmen koltuğunda Dennis Widmyer ve Kevin Kolsch oturacak. Bu iki ismi ise bir yerden hatırlar gibisiniz. Evet, 2014 yılında vizyona giren Şeytanın Gözleri filminin yönetmenleri 🙂 Normalde tanıdığımız birçok yönetmen bu filmi çekmek için heveslilerdi. Ancak yönetmen koltuğu bu ikiliye teslim edildi. Bu arada Şeytanın Gözleri filmi de güzeldir, tavsiye ederim.

Hayvan Mezarlığı Konusu

Hayvan Mezarlığı filminde hayvan mezarlığının yanına taşınan bir aile konu ediliyor. Bu mezarlığa gömülen hayvanlar aslında yeniden dirilme gücüne sahip oluyor. Yeni evlerine taşındıktan kısa bir süre sonra trajik bir şekilde oğlunu kaybede aile, oğlunun geri gelmesi için hayvan mezarlığına gömerler ve olaylar bundan sonra patlak verir.

Hayvan Mezarlığı Ne Zaman Çıkacak?

Filmin yapımcısı Paramount Pictures yalnızca Hayvan Mezarlığı filminin yeniden çekileceğini doğrulamıştı. Bu duyurudan kısa bir süre sonra ise yönetmenler açıklanmıştı. Ancak film hakkında başka bir ayrıntı yok. Vizyon tarihi için 19 Nisan 2019 deniyor ama tabii ki kesin değil. Filmde kimlerin oynayacağı da şuan sır. Zaman geçtikçe film hakkında ayrıntılar gelecektir. Hayvan Mezarlığı hakkında yeni duyurular geldikçe blogumuzdan paylaşacağız.

Hayvan Mezarlığı filmini izlemediyseniz kesinlikle izlemenizi öneririm. 1989 yapımı Hayvan Mezarlığı filminin fragmanını ise aşağıdan izleyebilirsiniz.

*Güncelleme*
Hayvan Mezarlığı 2019 vizyon tarihi belli oldu. Hayvan Mezarlığı bir aksilik olmadığı sürece 5 Nisan 2019 tarihinde vizyona girecek. Pet Sematary yani Hayvan Mezarlığı hakkında diğer detaylara yeni yazdığım yazıdan ulaşabilirsiniz.

Hayvan Mezarlığı Fragman

1 Yorum

  1. Yusuf Cevapla

    Okuduğum ilk Stephen King kitabı olan Hayvan Mezarlığının yeri bende ayrıdır. Yeni Hayvan Mezarlığı filmini ise sabırsızlıkla bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.