derin-kabus

Derin Kabus (As Above So Below) Filmi Hakkında

As Above So Below yani Derin Kabus filmi hakkında bilinmesi gerekenler ve film hakkında şahsi yorumum!

Derin Kabus yani As Above So Below, 2014 yılında vizyona giren bir korku filmidir. Filmimiz Korku ve Gerilim olarak değerlendiriliyor ancak gizem daha ağır basıyor olabilir. Hatta, bu filmi öyle tek bir kategoriye koymak olmaz. Çok daha derin bir film olduğunu düşünüyorum.

Filmimizin yönetmeni John Erich Dowdle. Kendisi, çektiği korku filmleri ile ünlü bir yönetmen. Örneğin, daha önce anlattığım Devil 2010 filmi de onun yönetmen koltuğunda olduğu bir film ve oldukça güzel bir filmdi. Devil filmini de merak ediyorsanız bağlantıya tıklayarak incelemesini okuyabilirsiniz.

Derin Kabus filmi hakkında tüm detayları için yazıyı okumaya devam edin. Ben, bu filmi oldukça beğendim ve IMDB’de de tertemiz bir 8 verdim. Siz de Derin Kabus IMDB sayfasına gitmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz. Bakalım siz Paris Yeraltı Mezarları içinde geçen As Above So Below filmi hakkında neler düşüneceksiniz.

Derin Kabus Filmi Konusu

Derin Kabus filmi, bir grup gezgin arkadaşın etrafında dönüyor. Paris’te yer altında bulunan gizli sırları keşfetmek isteyen gezginler, yer altına girerler ve büyük bir maceraya atılırlar. Girdikleri yer altı, pek de boş ve sakin bir yer değildir ve kötücül varlıklarla karşılaşacaklardır. Daha da kötüsü, kendileriyle de yüzleşeceklerdir.

Derin Kabus Filmi Hakkında

As Above So Below filmi, çoğunlukla yer altında geçen bir korku filmi. Muhtemelen kapalı yerlerden korkan yani Klostrofobisi olan insanları hedef almışlar ve bunu büyük oranda başardıklarını düşünüyorum. Benim öyle pek kapalı yerde kalma korkum yoktur ancak benim bile çok fazla gerildiğim sahneler oldu.

Yazının en başında, bu film için korku veya farklı bir kategori vermemeliyiz dedim. Bunun sebebi; işin içinde Antik Mısır, simya, felsefe gibi ögelerle bezenmiş bir film olması. Zaten filmi güzel ve farklı yapan şeylerden birisi de bu diye düşünüyorum.

Eğer siz de felsefe, simya ile ilgileniyorsanız bir korku filmi olarak bile görmenize gerek yok.

Found Footage yani Buluntu Film dediğimiz yöntemle çekilmiş. Bu da, daha gerçekçi duran bir film demek. Blair Cadısı ile başlayan bu furyaya, çok daha kaliteli bir korku filmi eklenmiş. Çoğu korku filmi izleyicisi, Buluntu Film izlemeyi tercih etmiyor ancak bu film için bir istisna göstermenizi istiyorum. Konusu açılmışken buradan duyurayım. Yakın bir zamanda Buluntu Film Önerileri ile karşınızda olmayı da hedefliyorum! 🙂

derin-kabus-filmi

Derin Kabus Filmi

Derin Kabus filmini izlerken bazı Jumpscare sahnelerine rastlayabilirsiniz. Yerinde kullanılmış Jumpscare sahnelerinin hastasıyım. Öyle pek yoğun sahnelerde yok, sadece 1-2 tane. Bu yüzden gerçekten korkacaksınız zira hiç beklemediğiniz bir anda oluyor.

Filmin biraz da negatif yönlerinden bahsedeyim ve yazıyı noktalayayım. Öncelikle, baş karakterin aşırı derecede korkusuz olması beni şaşırtıyor. Sanki, her zaman böyle yerlere giriyormuş da çok normalmiş gibi davranıyor. Ancak o an hiç normal şeyler gerçekleşmiyor.

Gezginlerin, içeriye girdikleri zaman ilk karşılaştıkları şey bile inanılmaz korkutucu olması gerekiyor onlar için. Fakat, ekipten kimse garipsemiyor veya korkmuyor. Yollarına devam ediyorlar. O anlarda belki güzel bir gerilim sahnesi hoş olabilirdi ancak içeriye girer girmez bunu göstermek istememişler.

Filmin başı ve ortası gayet güzel. Filmin sonu da güzel ancak ben biraz daha uzun olmasını isterdim. Filmin sonu biraz aceleye gelmiş gibi duruyordu. Yine de kesinlikle kötü bir son değil.

Derin Kabus Filmi İzlenir Mi?

Derin Kabus izlenir mi peki? O kadar anlattık anlattık da, izlemeye değecek mi? Filmi izlerken aynen şunu söyledim: “bunlar böyle saatlerce oradan oraya gitsin, gözümü kırpmadan izlerim.”

O kadar söylüyorum yani. Filmde hiçbir gerilim sahnesi olmasa bile, yine de kendini bir şekilde izletmeyi başaracak bir film diye düşünüyorum. Siz de Found Footage korku filmleri izlemeyi seviyorsanız, kesinlikle As Above So Below yani Derin Kabus filmini izleyin. Pişman olmayacaksınız.

2020 yılında vizyona girecek korku filmleri hakkında yazdığım makeleyi de okumak isteyebilirsiniz. Hemen makaleye tıklayarak siz de bu yıl vizyona girmesi beklenen korku filmlerini öğrenebilirsiniz.

Filmin fragmanını hemen aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz. As Above So Below filmi hakkında düşündüklerinizi de lütfen hemen aşağıdaki yorum kısmına yazın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir