countdown-2019

Countdown Filmi İncelemesi (2019)

2019 korku filmi Geri Sayım yani Countdown filmi incelemesi ve Countdown filmi hakkında her şey!

İçindekiler

Herkese selamlar. Kısa bir aranın ardından yeniden beraberiz. Daha önce haberini yaptığım, heyecanla beklediğim bir film vardı: Countdown. Yani Geri Sayım filmi. Ben bu film hakkında oldukça heyecanlı olduğumu, beklentimin yüksek olduğunu belirtmiştim o yazıda da ve şimdi diyorum ki, o kadar yüksek beklenti kesinlikle boşa çıkmadı. Gerçekten Countdown filmi müthiş bir korku filmi. Bu yazıda Geri Sayım filmi konusu ve Geri Sayım filmi hakkında bazı şeyleri öğreneceksiniz. Dilerseniz Countdown Filmi İncelemesi yazımıza geçelim.

*Unutmadan, başlıkta neden 2019 yazdığından bahsetmek istiyorum. Countdown adında, 2016 yılında çıkan bir film daha var çünkü. Her ne kadar 2016 yılındaki film korku filmi olmasa da, aynı isimlere sahip olduğundan karıştırmak çok muhtemel. Bu sebeple başlığa Countdown 2019 olarak belirttim. Her neyse yazımıza dönebiliriz. 🙂

Countdown Konusu

Countdown konusu; genç bir hemşirenin, insanların ne zaman öleceğini söyleyen bir uygulamayı keşfetmesini konu ediyor. Bu uygulamada, kendisinin ölüm tarihinin 3 (üç) gün sonra olduğunu fark eden kadın, aynı zamanda silüeti beliren ruhani bir varlıkla mücadele edecektir. Bir an önce bu ruhani varlığın gizemini çözmek ve hayatını kurtarmanın bir yolunu bulmak zorundadır. (https://enestalha.com/yeni-korku-filmi-countdown-geliyor/)

Countdown İncelemesi

Countdown filmi incelemesine başlarken ilk şundan bahsedeyim. Filmin konusu oldukça iyi ve pek görülmeyen türden ama Geri Sayım filmi bana daha çok “Truth or Dare?” filmini anımsattı nedense. İki filmde de öyle ya da böyle, mecburen ölüyorlar. Ne zaman öleceklerini bilmelerine rağmen, kaderlerini değiştirmeye çalışmalarına rağmen, ölüyorlar. Ha, bana sorarsanız Countdown filmi çok daha iyi tabii. 🙂 Şimdi Countdown inceleme yazısından da anlayacaksınız.

Filme ilk başladığımızda, partide eğlenen arkadaşların bu uygulamayı keşfettiğini izliyoruz. Elbette aralarından birinin neredeyse hiç vakti kalmamış ve biraz tedirgin oluyor. Her ne kadar öleceğinden korkup, önlemler alsa bile, bir şekilde ölüyor. Bir şekilde derken, Son Durak filmindeki gibi sahneler yok tabii ki. Bahsini ettiğimiz Geri Sayım uygulaması, “Şeytani” bir varlık tarafından yönetiliyor ve ölümleri o gerçekleştiriyor. Ama Şeytani bir varlık değil de, “ecel” olsa sanki daha iyi olurdu. Yani Son Durak filmi sahneleri gibi. İşin içinde Şeytani varlıkların, Okült sembollerin olması biraz standart gelebilir.

Çoğunlukla sakin geçeceğini düşündüğüm Geri Sayım filmi, yer yer korkunç sahneleriyle beni adete ekrana kilitledi ve hiç düşündüğüm gibi sakin geçen bir film olmadı. Ayrıca güzel bir finalle de kapanış gerçekleşti ve Countdown 2 filminin de geleceğini filmin sonundan öğrenmiş olduk. Filmin finali hakkında çok fazla olumsuz yorum okudum ancak ben olumsuz yorumlara pek katılmıyorum. Countdown filmi hakkında size anlatacaklarım bu kadar.

Countdown Filmi

Countdown Filmi

Son bir özet geçmek gerekirse, 2019 yılında çıkan korku filmleri arasında en iddiali olanı bu film bile olabilir. Mutlaka izlemeniz gerektiğini düşünüyorum. İzledikten sonra siz de benim gibi bir an önce ikinci film çıksın diye bekleyeceksiniz muhtemelen. 🙂

2019’un en iyi korku filmi Geri Sayım filmimizin bir de mağazalarda uygulaması bulunuyormuş. Merak ettim ve Google Play Store mağazasında rastladım. Siz de indirip arkadaşlarınızla eğlenebilirsiniz. Filmdeki uygulamanın aynısı olduğu için hoşunuza gidecektir. İndirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Countdown İndir: Buraya Tıklayın

Countdown Netflix'te!
Bu filmin incelemesini yaptığım zaman henüz vizyona yeni girmişti ve Netflix’te yoktu. Filmi izlemek isteyenler doğrudan Netflix üzerinden Countdown’ı izleyebilirler.

Countdown 2 Ne Zaman Çıkacak?

Countdown 2 filminin geleceğini, filmin finalinden anlamak mümkün. Yine aynı uygulama üzerinden gidecek tabii ve anladığımız kadarıyla yine ilk filmin hemen arkasından devam edecek. Bence iyi olabilir. İkinci filmin 2020 yılında çıkacağını pek sanmıyorum ama Countdown 2 vizyon tarihi, kısaca Geri Sayım 2 hakkında daha fazla bilgi için beni takip etmeye devam edin. Bu seriyi yakından takip ediyor olacağım. Ayrıca 2020’de vizyona girecek korku filmleri listesini de okuyabilirsiniz.

Siz Geri Sayım filmi hakkında ne düşünüyorsunuz? Filmi izlemeyi düşünüyor musunuz? Lütfen Geri Sayım filmi hakkında düşündüklerinizi hemen aşağıdaki yorum kısmından herkesle paylaşın. Daha fazla korku filmi anlatımı için beni takip etmeye de devam edin. Hemen aşağıdaki videodan filmin fragmanını da izleyebilirsiniz. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Countdown Fragmanı

15 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir