Blade-Soul-Revolution

Blade&Soul Revolution Açılıyor! (Netmarble Röportajı)

Popüler PC MMORPG oyunu Blade & Soul'un mobil versiyonu çok yakında açılıyor. Blade & Soul Revolution hakkında detaylı bilgi öğrenmek için bu röportajı kaçırmayın!

Netmarble, 4 Mart 2021 tarihinde Blade&Soul efsanesini mobil cihazlara taşıyor ve Blade&Soul Revolution açılıyor. Yeni Açık Dünya mobil MMORPG oyunların arasında yerini alması planlanan Blade & Soul Revolution’ın Geliştirme Lideri olan Hyun Jin Jang, oyun hakkında birçok bilgi paylaştı. Bu röportajı okuyarak, oyun açılmadan önce ön bilgiye sahip olabilir ve gelecek planları hakkında detaylı bilgiler öğrenebilirsiniz.

Blade&Soul Revolution Röportajı

Okuyacağınız bu röportaj MMO haber sitesi olan MMO Culture tarafından yapılmıştır. Orijinal metine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Soru: Merhaba. Okurlarımıza kendinizi tanıtır mısınız?
Cevap: Herkese merhaba! Ben Hyun Jin Jang. Blade & Soul Revolution Geliştirme Lideriyim. Hepinizle tanıştığıma memnun oldum.

Soru: İlk olarak, Blade&Soul Revolution fikri nasıl ortaya çıktı?

Cevap: Orijinal oyunun temel özelliklerinden biri, diğer aksiyon oyunlarına kıyasla kaliteli dövüş mekanikleridir. Araştırma ve geliştirmemizi, mobil platformlarda kolayca uyum sağlayabilecek büyüleyici, hızlı tempolu muharebe eylemi sağlamak için odakladık. Nihayetinde, Blade & Soul’u mobil platformlar için optimize ettik. Blade & Soul’un açık dünyası ve büyüleyici grafikleri de eklenirse oyunun piyasada oldukça rekabetçi olacağını tahmin etmiştik.

Soru: Bize oyunun hikayesinden biraz daha bahseder misiniz? Blade&Soul Revolution, orijinal oyunla karşılaştırıldığında ne kadar farklı?

Cevap: Blade & Soul Revolution’da orijinal hikayeye sadık kalan sürükleyici intikam hikayeleri var. Oyuncular, Blade & Soul Revolution’ın keyfini kolayca çıkarmak için ayrıntılı hikaye görevlerini oynayabilir. 140’ın üzerinde yüksek kaliteli sinematiklerin ana odağı haline gelmesiyle, oyuncular mobil ortama kolayca dahil olacaklar.

Soru: Blade & Soul Revolution’da kaç tane ırk ve sınıf var?

Cevap: Blade&Soul Revolution’da 4 ırk var: Jin, Yun, Gon, Lyn. Her ırkın seçebileceğiniz farklı sınıfları ve cinsiyetleri vardır. Blade Master, Destroyer, Kung Fu Master, Force Master ve Summoner sınıfları, resmi lansman gününde piyasaya sürülecek ve güncellemelerle daha fazla sınıf eklenecek.

Soru: Orijinal PC sürümüyle karşılaştırıldığında sadece Blade & Soul Revolution’da bulunan benzersiz özellikler var mı?

Cevap: Blade&Soul Revolution, Hongmoon okulunun düşüşünden sonraki 4. Yasaya kadar PC versiyonuyla aynı hikayeyi paylaşıyor. Bundan sonra, Blade & Soul Revolution’ın orijinal hikayesi devam edecek. Oyuncular hikayeyi deneyimlediklerinde, sanki bir film izliyormuş gibi sürüklenecekler. Gelecekte de kendi hikayemizi ve çekici karakterlerimizi eklemeye devam edeceğiz, bu yüzden lütfen bunu dört gözle bekleyin.

Soru: Blade & Soul Revolution geçen yıl bazı bölgelerde İngilizce olarak yayınlandı. Bu küresel hizmet nasıl farklılık gösterecek?

Cevap: Mobil MMORPG oynamak için çok zaman gerektiren bölümü önemli ölçüde değiştirdik. Öncelikle karakterinizi geliştirmek için gerekli olan uzun Farm yapma saatlerini azalttık. Ek olarak, oyuncular arasındaki büyüme farkının çok farklı olmaması için dengeyi düzeltmeye odaklandık, böylece oyuncular rekabetin eğlencesini hissedebilsinler.

Soru: Oyuncular 2021’in geri kalanında ne tür içerik ve güncellemeler bekleyebilir?

Cevap: İlk güncellemeler, lansmandan sonraki 1-2 haftada bir gerçekleştirilir ve lansmandan bir hafta sonraki ilk güncellemede, oyuncuların çok sayıda kişi olarak katılabileceği ve yarışırken eğlenebileceği Faction War içeriği eklenecektir. O andan itibaren, yeni alanlar ve zindanlar, büyüme içeriği ve yeni meslekler sırayla güncellenecek.

Mobil MMORPG Tavsiyeleri (2021): https://enestalha.com/mobil-mmorpg-tavsiyeleri-2020/

Blade&Soul Revolution Hakkında

Blade & Soul Revolution, 4 Mart 2021’de açılıyor ve 3 Mart 2021 tarihinden itibaren de Google Play Store ve Apple Store üzerinden oyunu indirebilir ve sunucuların açılmasını bekleyebilirsiniz.

Mobil MMORPG oyun sektörünü yakından takip eden biri olarak, Blade & Soul’un mobil versiyonunun yeni bir soluk getirmeyeceğini ancak iyi bir oyuncu kitlesine sahip olabileceğini düşünüyorum. Oyun geliştiricisi Netmarble, PC versiyonuna yakın bir oyun getirirse şayet, oldukça zevkli bir mobil MMORPG deneyimi yaşayabiliriz. Tabii ki Pay to Win olmama şartıyla.

Pay to Win olmayan mobil oyunlar hakkında bir makale hazırlamıştım. Buraya tıklayarak okuyabilirsiniz: https://enestalha.com/p2w-olmayan-mobil-oyunlar-var-mi/

Dilerim ki, herkesi memnun edecek bir oyun geliştirmişlerdir ve telefonlarımızı çok yormaz, yani batarya canavarı olmaz.

Yüksek grafikli mobil MMORPG oyunlar genellikle çok şarj tüketiyor ve bu sebeple PC versiyonu da getirmeleri çok iyi olabilir. Her şeye rağmen, bu oyunu deneyeceğim ve sizinle Blade & Soul Revolution inceleme yazısı yayınlayacağım. Beni takip etmeye devam edin.

Blade&Soul Revolution Türkçe Mi?

Oyunun Global versiyonu, Türkçe dilinde yayınlanmayacak ve Türklerden yüksek talep olmadığı sürece, getireceklerini de pek sanmıyorum. Yine de, mobil MMORPG’lerin çoğu birbirine benzer ve bu sebeple oyunun yabancı dili sizi zorlamayacaktır.

Blade & Soul Revolution Android

Blade & Soul Revolution Apple Store

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.