4Story Origin: Yeni MMORPG Oyunu Geliyor

4story origin

Herkese selamlar. Türkiye’de Türkçe olarak hizmet veren sayılı MMORPG kaldı. Bunlardan birisi de 4Story. Türkiye’de Gameforge tarafından yayımlanan 4Story’nin yapımcısı Zemi Interactive’dan gelen bilgilere göre, yeni MMORPG üzerinde çalışıyorlar. Oyunun adı henüz belli değil ama 4Story Origin olacağı yönünde tahminler var. Hadi yeni MMORPG oyunu hakkında detaylara bakalım.

4Story Origin Geliyor

4Story’nin Türkiye’de kemik bir kitlesi kaldı ve oyuncular, oyuncu sayısının azlığından dert yanıyor. Bana sorarsanız 2008’de çıkmış bir oyuna göre fazla bile oyuncusu var. Günümüz MMORPG oyuncuları maalesef böyle köklü oyunları tercih etmiyorlar, bu sebeple sadece kemik kitle oyunda kalıyor. Zaten etseler bile, çok geç başladıkları için çok büyük ihtimalle hâli hazırdaki oyuncuların çok gerisinden gelecekler.

Neyse ki 4Story oyuncularına ve yeni MMORPG oyunu arayışında olan herkese güzel bir haberim var: 4Story Origin geliyor

4Story Origin diyoruz ancak bu isim kesinleşmiş değil zira yeni MMORPG oyunu hakkında fazla bir şey de bilmiyoruz. Zemi Interactive’a göre oyun yaratıldı ve bitti. Ancak yine de oyun hakkında bir şeyler söylemek için çok erken. 

4 story origin geliyor
4Story Yeni MMORPG Geliyor!

4Story yeni MMORPG oyunu hakkında Steam’de olacak mı olmayacak mı çok fazla soruluyor. Resmi ağızlardan yani Zemi’den gelen böyle bir bilgi yok ancak tahminlerime göre öyle olacak. 4Story yeni oyunu ile ilgili herhangi bilgi edinmek için beni takip etmeye devam edebilirsiniz. 4Story’nin yeni MMORPG oyununu yakından takip edeceğim.

4Story Oyuncuları Ne İstiyor?

Zemi Interactive’a yakın olan kaynaklardan edindiğim bilgiye göre, 4Story Origin adında bir MMORPG çıkacak. Veya farklı bir isim. Bu konuda sorun yok. Fakat 4Story oyuncuları bu konuda ne diyor? Zemi’den neler bekliyor? 4Story Origin çıkış tarihi hakkında fikirleri var mı? Sizinle bunları paylaşacağım.

Öncelikle oyuncular çok heyecanlı ve çoğunluğu güzel yorumlara sahip. Bunların yanında, oyunun geliştiricisi olan Zemi Interactive’a güvenmeyenler de var. Bunun sebebi olarak, yakın zamanda çıkmış olan 4Story Mobile yani 4Story Age of Heroes oyununa bakmak yeterli olacaktır. Bu oyun hakkında bilginiz yoksa, daha önce 4Story Mobile Geliyor başlıklı bir yazı yazmıştım, inceleyebilirsiniz.

4Story’nin şu anki grafik motoru oldukça eski. 4Story yeni MMORPG oyunu için modern ve pürüzsüz bir oyun motoru istiyorlar. Yeni grafik dokuları ve standart 4Story mekanikleri istiyorlar. Yani sadece 4Story oyununun yenilenmiş hâli, belki 4Story 2 bile diyebiliriz.

Bazıları, 4Story’den bağımsız bir oyun istiyor ancak 4Story’nin hikayesini de bir kenara atmak istemiyor. Daha fazla harita, daha fazla görev, PvP’ye odak gibi şeyler istiyorlar.

Bazısı da sadece 4Story Origin p2w olmasın lütfen diye büyük harflerle belirtiyor. :’)

4Story Origin Ne Zaman Çıkacak?

4Story yeni MMORPG oyunu hakkında maalesef çıkış tarihi ile ilgili bir bilgi yok. Yeni MMORPG oyunu 2020 gibi kısa bir sürede çıkar mı bilemiyorum ama bu şekilde tahmini olanlar da var. Zemi Interactive ve ona yakın toplulukları çok yakından takip ediyorum. 4Story yeni MMORPG oynanış, 4Story Origin rehber ve 4Story Origin inceleme gibi detayları çok yakında buradan takip edebilirsiniz. O gün gelene dek, görüşmek üzere!

Siz 4Story’nin güncel durumu hakkında ne düşünüyorsunuz? 4Story’nin yeni MMORPG oyunu oynanır mı sizce? Çıkacak olan yeni oyun Steam’de paralı olarak satılsa satın alır mısınız? Lütfen 4Story yeni MMORPG oyunu hakkında düşündüklerinizi yorum olarak belirtin.

İlginizi Çekebilir  Inferna MMORPG Hakkında Sık Sorulan Sorular

  1. Nedendir bilinmez, İlk oynadığım MMORPG Metin2 ‘yi. Bu oyun hakkında pek bir şey söylenemez çünkü ne ortamı güzel, ne de oyun içerisinde saygınlık vardı. Oyunu olduğu gibi güzel yerlerde bıraktım. O gün bu gündür de oynamıyorum. 4Story ‘nin de böyle olacağına eminim. Bu yüzden bu tür oyunlardan olabildiğince uzak durmaya çalışıyorum. Genelde bu tür oyunları Mobil’den oynamayı tercih ediyorum.

  2. işte bu !! uzun zamandır dört gözle beklediğim oyun.. Lakin aklıma ilk takılan oyunun tanıtımında gördüğüm eksikleri acaba tamamladılar mı? hadi hayırlısı olsun gözümüz aydın oyun severler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2020’de Çıkacak Android Oyunlar Yazıya git
+