2020’de Vizyona Girecek En Kötü Filmler

2020'de vizyona girecek en kötü filmler hangileri? İşte asla 2020'de izlememeniz gereken filmler!

Selamlar. Uzun bir zamandır, yazılarımda filmlere yer vermediğimi fark ettim. Bu yüzden, vizyona girecek filmler hakkında bir yazı yazayım dedim. Ama diğer yazılardan da biraz farklı olsun istedim. Her istediğimiz film dört dörtlük olacak değil sonuçta, değil mi? 🙂
2019 yılının da sonlarına geldik neredeyse. 2020’de de iyi veya kötü bol bol film bizi bekliyor. Bu yüzden
2020’de vizyona girecek filmler listesi hazırlayayım dedim. İşte karşınızda, 2020’de vizyona girecek en kötü filmler listesi! Kısa bir zaman sonra da en iyi filmler listesi de hazırlayacağım. Hadi listemize geçelim.

2020’de Vizyona Girecek En Kötü Filmler

 • The Voyage of Doctor Dolittle

Daha önce ismini duydunuz mu, bilmiyorum. Ama duymasanız bile, yabancı gelmiyordur eminim. 1920 yılından bu yana; romanıyla, bazı çeşitli animasyonlarıyla ve filmleriyle karşımıza çıktı. Doktor Dolittle ile herkes tanışmalı. Özellikle 1998 yapımı filmini tavsiye ederim herkese. Biraz kafa dağıtmak, ailesiyle eğlenceli bir film izlemek isteyenler için idealdir.

Doktor Dolittle’ın çok filmi var ama, diğerlerinin çok tuttuğu söylenemez. İşte The Voyage of Doctor Dolittle yapımı da, tıpkı önceki filmleri gibi hayvanlarla konuşabilen bir doktorun başından geçenleri anlatacak. Üstelik, Doktor Dolittle karakterini Robert Downey Jr. canlandıracak.
Aslında, genel olarak kadro ünlü isimlerle doldurulmuş. John Cena, Selena Gomez ve çok daha fazlası… Bu kadar ünlü isimle büyük bir başarı sağlayacaklar mı, bekleyip göreceğiz. Tahminimce, hüsran olacak. Bu yüzden 2020’de vizyona girecek en kötü filmler listesinde kendine yer buldu.

 • Candyman

İlk filmi, orta hâlli bir korku filminden fazlası olmadığı gibi, 90’ların kült korku filmlerinin pek yanına yaklaşamadı. Buna rağmen 2. ve 3. filmleri de çekildi. Her ilerleyen filmde kalite daha da düşmekteydi. “Şeker Adam” çok tatlı bir kişiymiş gibi gözükse de, kendince bir çok korku öğesi barındırıyor. Uzun lafın kısası bu çok da başarılı olmayan ve 1990’dan bu yana pek ortalıkta gözükmeyen film serisi 2020’de Candyman adıyla yeniden piyasaya sürülecek. (Piyasaya tutunabilir mi, orası muamma.)

Diğer filmleri kadar kalitesiz olacağını düşünmüyorum. Çünkü Get Out (Kapan) filminin yapımcısı, yönetmeni ve senaristi filmin senaryosuna el atmış. Ayrıca film yapımcıları arasında da yer alıyor. Eğer bir filmde korku malzemesi geçtiyse onu çok iyi değerlendirecektir. Ama, tek başına seriyi kurtarmaya yetecek mi?

2020 vizyona girecek filmler

 • Morbius

2020’de vizyona girecek en kötü filmler listesinde bir Marvel filmi var. Anti-Kahramanlar hem iyi hem kötü konumda olduğu için, biz izleyiciler daha iyi empati kurabiliyoruz. Marvel’in karakterlerinden biri olan Morbius, 2020 yılında ekranlara gelecek. Morbius, kısaca bir vampir aslında. Ama öyle kan emen basit bir karakter değil. Arkasında hoş bir hikaye var.
Morbius, aslında hasta bir doktordur. Hastalığını iyileştireceğine inandığı yarasa DNA’sı ile kendini tedavi eder ve vampire dönüşür. Veya vampir özellikleri kazanır. Konuya çok hâkim değilim. Umarım, Venom filminde olduğu gibi dönüşüm kısmını çok uzatmazlar. Zaten dönüşmek zorunda, bunu biliyoruz.

 • Coming To America 2

Amerikan Rüyası olarak Türkçeye çevrilen Coming To America’nın ilk filmi 1988’de yayınlandı. Baya bir zaman geçmiş üzerinden. Eddie Murphy yanılmıyorsam bu filmle popüler oldu zaten. Gişe bakımından da 288 milyon dolarla başarıyı yakaladı Amerikan Rüyası. Eğer filmi izlediyseniz, bilirsiniz. Murphy, bu filmde birden fazla karakteri canlandırıyor. Zaten filmi odak noktası yapan noktalardan biri de bu. Hatta beyaz bir insanı canlandırdığı kısımlar bile mevcut. 

İşte bu film, Coming To America 2 adıyla 2020 yılında yeni filmini çıkarıyor. 30 yılı aşkın bir süre sonra, yine Eddie Murphy başrolde olacak. Fakat şöyle bir şey var. O dönem bu filmler tüketilebilirken ve hoşken, şimdi aynı etkiyi göstermeyecektir. Murphy bile kurtaramayacak diye düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?


İşte böylelikle 2020’de vizyona girecek en kötü filmler listesini de tamamladık. Siz bu liste hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sizce aralarında iyi filmler olacak mıdır? 90’larda yarattığı iyi veya kötü imajı tazeleyebilecekler midir? Bana sorarsanız, aralarında iptal edilecek filmler bile olabilir. Ben öyle düşünüyorum. Lütfen bu liste hakkında neler düşündüğünüzü yorum olarak yazın. Yakında 2020’de çıkacak en iyi filmler listesinde de görüşeceğiz. O zamana dek, hoşça kalın.

Ayrıca, 2020’de vizyona girecek korku filmleri başlığımı da incelemek isteyebilirsiniz.

3 Yorum

 1. Deniz Cevapla

  Sinema sektörü can çekişiyor! Eskileri pişirip pişirip önümüze koyduklarına göre artık işlenecek konu bulamıyorlar sanırım. Senaristler tükenmiş…
  Bence Coming To America 2 izlenir ve hatta Eddie Murphy yıllanmışlığın verdiği tecrübeyle çok daha iyi bir performans sergiler. Bu yüzden bu filmin, en iyiler arasında olmasa da, 2020’nin en kötü filmleri arasında olacağını düşünmüyorum. Candyman filmini daha önce beğenmemiştim ama belki bu kez fikrim değişir. Doktor Dolittle karakteri için Robert Downey bence iyi seçim. Bu film konusunda nötrüm yine de Robert Downey varsa izlenir diye düşünüyorum. Vizyona girecek en iyi filmler listesini de merak ettim, yakın zamanda eklersiniz umarım 🙂
  İyi çalışmalar.

  1. Enes Talha Çalışkan Yazar Cevapla

   Yorumunuz için teşekkürler. Doktor Dolittle dışında, diğerleri için “belki” diyebilirim ancak bence Doktor Dolittle direkt en kötü filmler listesinin başını çeker. Şu ana kadar film hakkında öngörülenler bile hiç iyi değil. 🙂 Robert Downey Jr. bile kurtaramaz gibi geliyor bana. Bekleyip göreceğiz. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.