asya mmorpg oyunlar

Yeni Çıkacak Asya MMORPG Oyunlar

2021 ve gelecek süreçte çıkması planlanan yeni Asya MMORPG oyunlar listesi. Buradaki oyunları takibe alın zira büyük ses getirebilirler!

Haftanın başlarında Çinli oyun devi Perfect World (Wanmei), 20’den fazla yeni oyundan oluşan bir listeyi sergilemek için bir konferans düzenledi. Perfect World Games, artık oyunlarını sadece Çin pazarına değil, Global’e de açmak için çalışacaklarını da söyledi. İşte şirketin açıkladığı yeni çıkacak Asya MMORPG oyunlar listesinin gözdeleri!

Çin ve Asya MMO oyun pazarını büyük oranda elinde tutan şirket, bugüne kadar US ve EU sunucusu da olan birçok oyun çıkarttı. Perfect World’ün geliştiricisi ya da yayımcısı olduğu bazı MMORPG’lere şunları örnek verebiliriz: Jade Dynasty, Forsaken World, Star Trek Online, Neverwinter, Perfect World…

Bu oyunların her biri,  Avrupa pazarına giriş yapmıştı hatta bazısında Türkçe dil desteği bile vardı. Buradan ne çıkartabiliriz? Çinli oyun devi Perfect World, pazar ayırmadan dünyanın tamamına ulaşmayı hedefliyor.

Yeni Çıkacak Asya MMORPG Oyunlar

Şirketin konferasında 20’den fazla yeni mobil ve PC MMORPG oyunu tanıtıldı ancak burada en göze çarpan ve Global’e çıkması daha muhtemel olan oyunlar listelendi. Bu yıl ve önümüzdeki yıllarda bol bol Asya öğeleriyle bezenmiş yeni MMORPG oyunlar görebiliriz. Siz de Asya temalı oyunları seviyorsanız bu listeyi sakın kaçırmayın ve şimdiden beklemeye alın. Hadi listeye başlayalım.

Perfect New World

Konsollar ve PC için geliştirilen bu oyun, orijinal Perfect World’ün Remake versiyonu olacak. Yeni fikirler, yeni özelikler, yeni grafikler ve daha niceleriyle karşılaşacağımız Perfect New World, ayrıca şirketin ilk konsol oyunu olma özelliği taşıyacak.

Perfect New World (Mobile)

Benzer isimlere sahip olmasına rağmen, Perfect New World, PC ve konsol versiyonundan farklı bir mobil MMORPG olacak. Unreal Engine 4 ile geliştirilen mobil oyunlara artık çok alıştık ancak bu oyun gerçekten farklı olacağının hissini veriyor.

New Jade Dynasty World

Unreal Engine 4 kullanılarak hazırlanmış ve ayrıca NVIDIA ile birlikte geliştirilen New Jade Dynasty World, orijinal Jade Dynasty’nin modernize edilmiş yani Remake edilmiş bir versiyonudur. Perfect New World’e benzer şekilde, eski versiyonla aynı değil, yeni fikirler, özellikler, grafikler ve daha fazlasını içerecektir.

Jade Dynasty 2 (Mobile)

Orijinal Jade Dynasty’den tamamen farklı olan bu oyun, yeni bir mobil MMORPG‘dir. Geleneksel oyunun tamamen dışına çıkan Jade Dynasty 2, daha fütüristik ögeler içerecek.

Tower of Fantasy (Mobile)

Perfect World’ün ilk bilim-kurgu temalı mobil MMORPG oyunu, bir ilk olma özelliği taşıyor.  Onlarca farklı oyun modunun bulunacağı bu oyunda, oyuncular sonsuz açık dünyayı keşfedecekler ve teknoloji, insanlık, yapay zeka öğelerini araştıracaklar.

Ashes of Love (Mobile)

Ashes of Love, 2018 yılında çıkan bir diziden uyarlanan yeni mobil MMORPG. Hakkında fazla bir detay bilinmiyor ancak yeni detaylarda burası güncellenecektir.

2021 Asya MMORPG Oyunlar

Görüldüğü gibi, artık MMORPG oyunlar büyük oranda mobil oyun pazarına yönelik geliştiriliyor. Şirketin açıkladığı 20’den fazla oyunun yarısından fazlası mobil MMORPG olarak çıkış yapacak. Keşke en azından Cross Platform desteği olsaydı…

Her neyse. Yukarıda size anlatılan oyunlar sadece bir kısmı. Perfect World gelecek yıllarda birçok oyunu Global’e çıkarmayı hedefliyor ve bunu gerçekleştireceklerdir. Yani buradaki oyunlar “Asya MMORPG oyunlar” kategorisinden sıyrılacaklar.

Siz Asya MMORPG oyunlar hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce oynamaya değer mi bu oyunlar? Biliyorsunuz ki Asya’dan gelen çoğu oyun Pay to Win oluyor. Bu oyunlardan hangisi ya da hangileri P2W olur?

Perfect World’ün yeni çıkartacağı tüm oyunlar hakkında bilgi sahibi olmak ve en güncel haberleri okumak için MMORPG haberleri sayfamı mutlaka ziyaret edin. Bu yazıyı da hazırlarken büyük oranda MMO Culture sitesinden destek aldım. Kendilerine kocaman sevgiler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.