worms-rumble-geliyor

Worms Rumble Geliyor (Yeni Worms Oyunu)

Worms'ün yeni oyunu olacak olan Worms Rumble hakkında bilinmesi gerekenler ve oyunun geliştiricisi Team17'nin açıkladığı tüm özellikler burada.

Worms, birçok insanın oynadığı ilk oyunlardan birisi ve bugüne kadar sayısız başarıya imza atmış bir oyun. Oyunun geliştiricisi İngiliz şirketi olan Team17’dir ve bugüne kadar yan ürünler ile beraber 30’dan fazla farklı oyun çıkarmışlardır. Bu sayı oldukça fazla ancak bu oyunların hepsinin tuttuğunu söyleyemeyiz.

Örneğin, Worms for Facebook adında bir oyun çıkarmışlardı ve sadece birkaç ay açık kalmıştı ne yazık ki.

Genellikle başarılı işlere imza atanTeam17 şirketi, şimdilerde yeni bir oyun üzerinde çalışıyor ve Kapalı Beta başvurularını almaya başladı bile. Yeni Worms oyununun adı: Worms Rumble!

Bu yazıyla beraber Worms yeni oyunu olma özelliği taşıyan Worms Rumble hakkında bilgileri öğrenecek ve yazının en sonunda da kapalı beta başvuru sayfasına ulaşabileceksiniz.

Worms Nedir?

Worms, Team17 şirketi tarafından geliştirilen taktiksel bilgisayar oyunu serisidir. Tabii artık bilgisayar oyunu olmayacak orası ayrı. 🙂 Çünkü, Cross Platform desteğiyle yeni bir oyun daha geliyor.

Bugüne kadar sayısız başarıya imza atmış ve sayısız oyunu çıkarılan Worms, ilk oyununu 1995 yılında çıkartmıştır ve o yıllarda bir ikon olmayı başarmıştır.

Böyle başarılı bir oyunun elbette klon oyunları da olur. Oyunun geliştiricisi olan Team17, zaten sık sık yeni oyun çıkarırken bundan faydalanmak isteyen kötü niyetliler de hep vardı.

Worms’ün orijinal olarak yaklaşık 30 kadar oyunu var ve klon oyunlarıyla beraber bu sayı 50’ye ulaşabiliyor.

Worms serisine ait olan oyun en son 2016 yılında Worms W.M.D. ile çıkmıştı ve hâlâ Steam üzerinden oynanılabilir durumda. Yakın bir zamanda Worms Rumble adında yeni bir oyun daha çıkartacaklar ve kapalı beta başvuruları kısa bir süre önce başladı.

worms-rumble-hakkında

Worms Rumble Hakkında

Worms Rumble Hakkında

Worms Rumble, bu yıl 25. yaşını kutlayan Team17 şirketinin yeni oyunu ve şirket, kısa bir süre önce oyun hakkında bazı detayları bizimle paylaştı.

Playstation 4, Playstation 5 ve PC için duyurulan Worms Rumble, 2020’nin sonlarında çıkması planlanıyor ve bu tarihin değiştirilmeyeceği düşünüyor. Yani, Worms Rumble ne zaman çıkacak diye merak edenler için net bir tarih verebiliriz. 2020’nin son çeyreğinde oyun çıkacak.

Çeşitli haritalarda 32 oyuncuya kadar desteği olacak olan yeni Worms oyunu, gerçek zamanlı savaş sunacağı ve Cross Platform desteğiyle geleceği için Worms serisinde bir ilk olma  özelliği taşıyor.

Worms yeni oyunu Rumble, yeni arenalar ve düzenli yeni içerik güncellemeleriyle beslenecek bir oyun. Oyuncular, solucanlarının seviyelerini atlatabilecek ve yeni silah görünümleri, kostümler, özelleştirmeler ve aksesuarlar elde edebilecek.

Worms Rumble Özellikleri

Yazının en başında söylediğimiz gibi, Team17 ekibi oyun hakkında bazı bilgileri bizimle paylaştı. İşte karşınızda Worms Rumble’ın özellikleri:

  • Solucanlar gerçek zamanlı olarak ilerleyecek. Oyunun her turu gerçek zamanlı olacak. Düşmanınız size saldırdığı zaman hemen geri çekilin.
  • 32 oyuncuya kadar Cross Platform desteği sunabilecek.
  • Oyun ilk çıktığı zamanlarda Team Deathmatch, Last Worm Standing, Solo ve Team Battle Royale modları olacak.
  • Etkinlikler, günlük görevler, topluluk görevleri ve çok daha fazla ödül odaklı seçenek olacak.
  • Oyuncular solucanlarını özelleştirebilecek. Silah görünümleri, kıyafetleri, aksesuarları, ifadeleri kısacası Worms evreninde aklınıza gelebilecek hemen hemen her şeyi özelleştirebileceksiniz. Bunları açmak için oyun içi EXP ve oyun içi paraya ihtiyacınız olacak.

Worms’ün yeni oyunu hakkında şimdilik bilinen bilgiler bunlar. Oyun hakkında yeni detay geldikçe sizin için burayı güncelleyeceğim. Siz de Worms yeni oyunu olan Worms Rumble‘ın kapalı beta sürecine dahil olmak için başvuru yapmak istiyorsanız alttaki başlığı takip edin.

Worms Rumble Kapalı Beta Başvurusu

Worms Rumble‘ın Steam versiyonuna yani PC versiyonuna herkesten önce katılmak ve oyunu herkesten önce keşfetmek istiyorsanız siz de Worms Rumble başvuru formunu doldurarak başvurunuzu gönderebilirsiniz.

Beklenenden çok daha fazla oyuncu başvuru yapacağı için, başvurular arasından seçileceğini de unutmayın, yani bu formu doldurduktan sonra kesin olarak katılma şansı elde etmiş olmuyorsunuz.

Formda sordukları sorulara cevap vererek başvuru formunu doldurabilir ve gönderebilirsiniz.

Worms Rumble hakkında gelecek olan tüm bilgiler için beni takip etmeye devam edebilirsiniz. Hemen aşağıdaki videodan da yayınlanan Trailer videosunu izleyebilirsiniz.

Worms Steam Sayfası Açıldı

Yeni Worms oyununun Steam sayfası da sonunda açıldı. Worms Rumble Steam bağlantısına tıklayarak sayfaya gidebilir ve yeni Worms oyunu hakkındaki tüm gelişmeleri takip edebilirsiniz. Oyunun çıkışı veya herhangi bir gelişmeyi kaçırmamak için oyunu istek listenize eklemeyi ihmâl etmeyin. 🙂 Tüm gelişmeleri ayrıca buradan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.