Veronica Filmi Hakkında – Veronica İzlenir Mi?

Netflix'in popüler korku filmleri arasında olan Veronica filmi izlenir mi? İşte Veronica hakkında bilmeniz gerekenler!

Merhaba sevgili takipçilerim. Bu sefer karşınıza; orijinal adı El Expediante olan ve bizim “Veronica” olarak çevirdiğimiz, 2017 yılında vizyona girmiş İspanyol yapımı bir dram-korku filmiyle çıkıyorum. Ve Veronica hakkında neler düşündüğümü aktarıyorum. Dilerseniz başlayalım!

Veronica Hakkında
Veronica Hakkında

Veronica filmini yakın bir dostumdan duymuştum geçen haftalarda. Veronica filmini henüz izlemediğini fakat yorumlarının fena olmadığını ve merak ettiğini söylemişti. Hemen arkasından ben de Veronica filmi hakkında yazılanlara sosyal medya gruplarında, internet sitelerinde göz gezdirdim ve hiç de fena puanlar almadığını gözlemledim. Tabii ki ilk fırsatta Veronica filmini izledim ve yine ilk fırsatta size sunuyorum! 🙂

Şimdi ben bu Veronica adlı filmi maalesef aralıksız bir şekilde izleyemedim. Öncelikle bunu söylemeliyim. Zira filme bir süre ara verdiğim için gerilim dozajını yakalayamamış olabilirim. Üstelik gece değil de gündüz saatlerinde izlediğimi de hesaba katalım. Fakat her şeye rağmen, aradan biraz zaman geçtiğinde ve ben bu filmi unuttuğumda mutlaka bir gece vakti filmi tekrar izleyeceğim.

Veronica Hakkında

Veronica; sizi Jumpscare sahnelerden uzak tutan bir yapıt. Kesin bir anda karşınıza bir şey çıkacak diye beklerken, hiçbir şey çıkmıyor fakat nasıl oluyorsa film sizi korkutmayı başarıyor. Bu sebeple filmi gece saatlerinde izlemeniz, uyumadan önce tuvalete gitmenizi engelleyebilir. 🙂

Bu filmi ilginç kılmasının en önemli sebeplerinden biri de, filmin hikayesi. Anlatılanlara göre Veronica‘nın hikayesi, İspanya’da resmi kayıtlara geçmiş ilk “paranormal” olay. Bu tip hikayeleri ciddiye alır mısınız bilmem ama eğer ciddiye alıyorsanız, her an aklınızın ucunda bu da olsun. Zaten filmin başında ve sonunda bu açıklamaları göreceksiniz.

İzlemeden önce, Veronica filminin son sahnesinin çok korkutucu olduğunu ve insanların izleyemediğini söylemişler. Fazla da abartmışlar. Eğer aynı yorumları okuduysak, telaşlanmayın. Korkacak bir şey yok. Eğer siz filmi izleyip korkarsanız, lütfen yorum olarak yazın ama sanmıyorum.

Sık sık korku filmi izleyen insanların korkmasına imkan yok. Sadece son 20 dakika fazla heyecanlı ve fazla gerilimli geçiyor, hiç bitmesin istiyorsunuz o anlar. Neyse, lafı fazla uzatmadan biraz da Veronica filminin konusundan bahsedelim.

Veronica Konusu

Veronica, evde kardeşlerine bakan bir kızdır. Babasının ölümünden sonra çok üzülen ve babasını aklından çıkaramayan Veronica, -arkadaşlarıyla beraber- bir ümit ruh çağırma tahtasıyla babasının ruhunu çağırmayı dener. Ruh çağırma esnasında Veronica beklenmeyen hareketler sergiler ve bu andan itibaren, Veronica bazı şeylerin normal olmadığını anlayacaktır.

Veronica İzlenir Mi?

Filmin konusunu okuduktan sonra “aman yine mi klişe?” dediğinizi duyar gibiyim. Biliyorum, ruh çağırma tahtaları, travmalar vs. klişe konular olabilir ama Veronica filmi bu klişelerin üzerinde çok durmamış zaten. Bu yüzden size de tavsiye ediyorum bu filmi. Benim gibi hatalara düşmeden; yani hiç ara vermeden, ve gece saatlerinde mutlaka Veronica adlı filmi izleyin. Pişman olmayacaksınız. Filmi izledikten sonra lütfen aşağıya yorum olarak Veronica hakkında düşüncelerinizi yazmayı unutmayın.

Bu filmi Netflix’te izlediyseniz ve Netflix korku filmleri arıyorsanız bu bağlantıya tıklayarak en iyi korku filmlerini görebilirsiniz.

Hemen aşağıdan da filmin fragmanını izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

4 Yorum

  1. Deniz Cevapla

    Korkudan ziyade psikolojik gerilim türüne daha yakındı, taa ki son sahneye kadar. Son sahnede korkuya yer vermişler ama açıkçası ben pek etkilenmedim. Korku, gerilim (özellikle psikolojik gerilim), bilim kurgu gibi türleri severim ve bu türlere ait izlemediğim çok az film kalmıştır sanırım. Veronika filmi için kimsenin yüksek beklentisi olmasın ama yine de izlenebilir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.