Uyarısız Şiddet ATM

Uyarısız Şiddet ATM – Korku Filmi İncelemesi

Uyarısız Şiddet ATM filmi güzel mi diye merak edenler için Uyarısız Şiddet ATM incelemesi yazısı yazdım ve merak edilenleri cevapladım.

Herkese selamlar. Yeni bir korku filmi incelemesi ile daha beraberiz. Şimdi size Orijinal adıyla ATM olan ve Türkçe olarak Uyarısız Şiddet ATM adıyla yayınlanan filmden bahsedeceğim. Film, 2012 yılında vizyona girdi ve yönetmeni David Brooks. “The Den” adındaki filmi izlediyseniz, aynı filmin yönetmenidir kendisi. Gerilim filmleri kategorisinde değerlendirebileceğimiz bu film, tek mekanda geçiyor ve sonunu oldukça merak ediyorsunuz. Dilerseniz Uyarısız Şiddet ATM incelemesine geçelim.

Uyarısız Şiddet ATM Konusu

David, Emily ve Corey birlikte yolda giderlerken, para çekmek için ATM’ye uğrarlar. ATM’de işlerini bitirdikten sonra, dışarıda esrarengiz bir adamın onları izlediğini görürler. Adamın görünüşünden korkan üç arkadaş, ATM’den çıkmaya korkarlar ve bir süre sonra ATM’de mahsur kalırlar. Esrarengiz adamdan kaçmak ve ATM’den ayrılmak için çareler aradıkça, daha da beter bir duruma düşecekler.

Uyarısız Şiddet ATM İncelemesi

Uyarısız Şiddet ATM filmi, çok büyük beklentiyle başladığım bir filmdi ancak yüksek beklentimin biraz boşa çıktığını söylemeliyim. Yine de izlenilmeyecek bir film değil kesinlikle. Filmin başlangıcı gayet iyi, kendini izletiyor. Benim başını sevmediğim filmlere devam etmeyi sevmediğimi iyi bilirsiniz. 🙂 Üç arkadaş, ATM kabinine giriyorlar, işlerini bitiriyorlar ve tam çıkacakları sırada dışarıda bir adamın onları izlediğini fark ediyorlar. Dışarıdaki adamda, gayet iri yarı ve ürkütücü bir adam. Üç arkadaş aynı zamanda dışarıda görmek istemeyecekleri görüntülere de şahit oluyorlar ATM kabininde.

Bu üç arkadaş, ATM kabininde mahsur kalıyorlar ve hava oldukça soğuk. Hem içeride donmamaları gerekiyor, hem de dışarıdaki adamdan kaçmaları gerekiyor. Yani anlayacağınız film tek bir mekanda geçiyor. Uyarısız Şiddet ATM filmi boyunca, kabinden çıkma çabalarını izliyoruz. Bu yönüyle gayet iyi bir gerilim filmi olduğunu söylemeliyim. Gerilim filmi tavsiyeleri arayanlar için gayet önerilebilir.

Uyarısız Şiddet

Uyarısız Şiddet Filmi

Aynı zamanda filmde çok sevdiğim birisi oynuyor. Josh Peck. Aslına bakarsanız Uyarısız Şiddet filmini izlemeden önce çok bakınmamıştım, bu yüzden filmi izlerken büyük bir sürpriz oldu.

Filmin gayet iyi olduğunu söyledim ancak maalesef filmin finalinde, film boyunca aklımıza takılan soruların cevabını bulamıyoruz. Neredeyse her şey havada kalıyor. Dışarıdaki adam kim, neden orada gibi soruların cevabını öğrenemiyoruz. Sadece bununla da kalmıyor, inanılmaz şekilde mantık hatalarına maruz kalıyoruz. Elbette izlediğimiz bir gerilim filmi, bu tarz filmlerde sık sık mantık dışı sahneler olur ancak bu filmde çok fazla abartıldığını düşünüyorum.

ATM filmindeki mantık hataları hakkında bir örnek vermem gerekirse, örneğin ATM’den ayrılmak için çok şey denediklerini söyledik. ATM’de sadece bir tane kamera var ve o kadar şey yapmalarına rağmen, bir türlü polis gelmiyor. Devriye gezen polislerde, neredeyse ATM kabininin yanından geçecekler ancak olanları görmüyorlar.

Maalesef bu olaylar gibi çok fazla saçma olay yaşanıyor. Filmin finalinden haz almak için bir filmi izliyorsanız, Uyarısız Şiddet ATM filmini izlemenizi önermiyorum.

Uyarısız Şiddet ATM İzlenir Mi?

Uyarısız Şiddet ATM hakkında size anlatacaklarım bu kadar. Film hakkında öyle söylenecek çok fazla bir şey yok. Yani o kadar detaylı bir şey değil. Ortalama bir gerilim filmi ve boş vaktiniz varsa izlenir. Çok kötü bir film değil. ATM filmi imdb yorumlarına baktığımda, çok fazla olumsuz yoruma maruz kaldığını görüyorum ancak ben bu kadarını da hak ettiğini düşünmüyorum.

Uyarısız Şiddet filmi sizi çektiyse ve izlemek isterseniz izleyin. Çok büyük beklentilere girmeyin ama. Benim gibi pişman olabilirsiniz. Filmi izledikten sonra film hakkında yorum yapmayı unutmayın. Başka bir korku filmi incelemesi yazısında görüşmek üzere. Diğer yazdığım korku filmi incelemelerini okumak için yazıya tıklayabilirsiniz. Hemen aşağıdan Uyarısız Şiddet fragman videosunu da izleyebilirsiniz.

Aynı zamanda 2020’de vizyona girecek korku filmleri başlığımı incelemek isteyebilirsiniz.

11 Yorum

 1. Ruhi Türk Cevapla

  Korku filmlerinde polisin saatlerce gelmeme olayı bir klişe oldu artık. Filmi izleyen birisi olarak söylemeliyim ki adminin söyledikleri doğru. Öyle müthiş sürükleyiciliği olan bir film değil.

 2. Berkan Cevapla

  bir atmde ne kadar olumsuz şeyler var ise hepsi geldi karakterlerin başına, allah tan bizim ülkemizde böyle kapalı kutu atmler yok 😀 film sanki öylesine çekilmiş izdenimi veriyor, çok önce izlediğim filmler arasında boş vakitte öyle izlenir yani ama vakit kaybı.

 3. Emre Cevapla

  Bu tür filmleri izlerken bir yanda yapılan sanatlara hayran kalıyorum. Bunları düşünmeden de edemiyorum. Bir yandan kostüm, diğer yandan karakterlere yapılan makyaj. Efektler çok fazla emek harcanıyor diye düşünüyorum.

 4. iyi film Cevapla

  Ben bu filmi şaşırtıcı bir şekilde beğendim. Bence tek mekan filmleri arasında iyi bir tercih olabilir. Hem tek mekan, hem bir kutu.

 5. İshak Cevapla

  Konusu çokta iyi olmayan filmler birisi, onlar oraya nasıl geldi neden geldi? bu adam neden bunları yapıyor hiç birinin cevabı yok. vakit kaybı filmlerden birisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.