Eternal Magic İnceleme

Ücretsiz MMORPG Eternal Magic Kapandı!

2019 yılında çıkışını yapan, 101XP şirketi tarafından yayınlanan Eternal Magic, 2.5 yılın ardından kapandı!

101XP tarafından yayınlanan ücretsiz MMORPG oyunu Eternal Magic, 2.5 yıllık serüveninin ardından kapanma kararı aldı. 2019 yılında açılan oyunun neden kapandığı hakkında bir açıklama yapılmadı ancak ciddi anlamda düşen oyuncu sayısı buna sebep olmuş olabilir.

Kendinize yeni MMORPG bakıyorsanız, mutlaka MMORPG listesini ziyaret edin: https://enestalha.com/mmorpg-listesi/

Eternal Magic Kapanıyor

Kapalı betasında burada da duyurduğumuz MMORPG oyunu Eternal Magic kapandı. İlk çıktığında bir süre oynatan oyun, ne yazık ki her hafta Kore’de çıkan diğer MMORPG’lerden farksızdı ve 2.5 yıl iyi bile dayandı diyebiliriz.

101XP tarafından yapılan resmi açıklama şöyle:

“İki buçuk yılı aşkın bir süredir dost ve müttefiklerle birlikte savaşıyor, taktik ve stratejiler geliştiriyor, güçlü patronlara karşı zorlu savaşlara giriyoruz. Birlikte Terrasia için savaştık, Elementlerin Dört Tanrıçası, toprağın Koruyucu tanrılarının kehanetlerini yerine getirdik. Kaderin sınavlarına onurla göğüs gerdik ve gelecek çağlar boyunca tüm unutulmaz maceraları hatırlayacağız. Ne yazık ki, zamanı geldi. 10 Ocak 2022’de Eternal Magic dünyasının kapılarını sonsuza dek kapatacağını duyurmak zorunda kalıyoruz.”

Çıktığı günden bu yana, birçok eleştirinin odağı olan oyun 2019 yılında anlık 1000’e yakın oyuncu sayısına sahipken, Ocak 2022 itibariyle yalnızca anlık 6 oyuncuya ev sahipliği yapıyordu.

Oyundaki eleştirilen ana sebebi, oyunun varlıklarının, sanatının ve tasarımının, Guild Wars 2 , World of Warcraft ve SMITE gibi popüler MMO’lara benzediği yönündeydi. 

Eternal Magic kapanıyor hakkında daha fazla bilgi için resmi sitelerini ziyaret edebilirsiniz: https://em-en.101xp.com/news/end-journey

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.