train-to-busan-hakkında

Train to Busan (Zombi Ekspresi) Hakkında

Orijinal adı Train to Busan olan Zombi Ekspresi filmini merak edenler için kısa bir hakkında yazısı yazdım.

Train to Busan yani Zombi Ekspresi, Güney Kore yapımı bir korku filmidir. 2016 yılında vizyona girmiştir ve filmin yönetmeni Yeon Sang- Ho’dur. Train to Busan hakkında bilmeniz gerekenler ve bu film izlenir mi diye merak ediyorsanız yazıyı okumaya devam edin.

Train to Busan (Zombi Ekspresi) Konusu

Yoğun bir iş programı olan baba, sürekli kızını ihmâl etmek zorundadır ancak kızının doğum günü sebebiyle onu eski eşi yani kızının annesine götürmek için bir söz verir. Busan’a gidecek olan baba ve kızı, Seul’dan kalkan Busan trenine binerler ve tam tren kalkarken zombi virüsünden etkilenmiş bir kadın trene biner.

Virüsün bulaştığı herkes teker teker zombi olur ve henüz enfekte olmamış insanlara saldırmaya başlarlar. Bu trende akıl almaz sahnelere şahit olacak ve insanların hayatta kalma mücadelesine tanık olacaksınız. (Train to Busan IMDB)

Train to Busan (Zombi Ekspresi) Hakkında

Train To Busan, izleyicileri meraktan ekrana kilitleyecek ve yer yer üzecek hatta ağlatabilecek bir gerilim filmi. Filmimin genel itibariyle bir tren seyahatini kapsıyor ve elbette göreceğiniz üzere bir zombi virüsü insanları etkisi altına alıyor, sonrasını zaten tahmin ediyorsunuzdur. 🙂

Filmin ilk dakikalarında ufak bir kızın Busan’a annesinin yanına gitmek istediğini öğreniyoruz ancak babası çok meşgul birisi olduğundan dolayı bir türlü gidemiyorlar.

O gün gelip çatıyor ve sonunda Busan’a gitmek için iki adet tren bileti alıyorlar ve tam seyahat başlayacakken virüs enfekte olmuş birisi son anda trene biniyor ve ardı arkası kesilmeyecek olan olaylar başlıyor.

Henüz seyahatin ilk dakikalarından itibaren ters giden bir şeylerin olduğunu fark eden küçük kız, belki de her şeyi ilk önce gören kişi olma özelliğine sahip.

zombi-ekspresi

Zombi Ekspresi Filmi

Merak edenler için söyleyelim, filmimiz sadece tren içinde geçmiyor. Evet, büyük oranda trende geçiyor ancak yine de tamamen değil. Dışarıda, tren istasyonunda da geçen bölümler olacak.

Bana soracak olursanız, ben Zombi Ekspresi filmini çok beğendim. Normalde orta şeker korku filmlerini sürekli durdururum, veya devamını başka gün getiririm falan ama bu film öyle olmadı.

Kurgu açısından beğendiğim film, maalesef görsel açıdan beni pek tatmin etmedi yine de çok fazla sırıtan şeyler yok. Her şey orta düzey diyebilirim.

Beklentim yüksekti ve beklentimi karşıladığını söylemek zorundayım. Tek solukta izledim ve bitirdim resmen.

Oldukça heyecanlı geçen filmin sonu da filmin kendisi gibi harika. İnternette, Train to Busan yorumları okurken gördüğüm bazı yorumlarda insanların filmin sonunda ağladığını okumuştum ve bu da filmin sonunu daha bir heyecanla beklememe sebep oldu.

Genellikle böyle yorumları dikkate almadığımı daimi okuyucularım bilecektir ancak Zombi Ekspresi hakkında yapılan yorumlar gerçekten çok farklıydı. İstisnasız herkes böyle söylüyordu.

Belki sizi ağlatacak bir son olmayacak ancak yine de üzüleceğinizin ve duygulanacağınızın garantisini verebilirim ki bu bile Güney Kore yapımı gerilim filmine fazla bile.

Train to Busan (Zombi Ekspresi) İzlenir Mi?

Zombi Ekspresi, Güney Kore yapımı bir gerilim filmi olduğu için konuştukları dil oldukça kötü geliyor bana. Filmi tekrar izleyecek olsam ingilizce dublajla beraber izlemeyi tercih ederdim muhtemelen zira gerçekten çok canımı sıkıyor. Elbette, büyük ihtimalle sizin için sorun yaratmayacaktır bu durum.

Güzel bir gerilim filmi izlemek istiyor ve gerilim filmi arıyorsanız kesinlikle Zombi Ekspresi filmini listenizin en başına alabilir ve izleyebilirsiniz.

Güzel bir müjde daha vereyim. Bu filmin ikincisi de yani Train to Busan 2 Peninsula da çok yakında vizyona girecek. 2020 yılında vizyona girmesi bekleniyor. 2020 yılında vizyona girecek korku filmleri için buradaki bağlantıya tıklayabilir ve diğer vizyon korku filmlerini de görebilirsiniz.

Siz bu film hakkında ne düşünüyorsunuz? Zombi Ekspresi sizi tatmin eden bir film mi? Lütfen hemen aşağıdaki yorum bölümünden ne düşündüğünüzü belirtin. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.