The Walking Dead: Our World Hakkında

Bir dönem hem Türkiye’de hem Dünyanın her yerinde sevilerek oynanan Pokemon GO’ya, bir çok alternatif oyun çıkmıştı. Pokemon GO’nun çıktıktan birkaç ay sonra popülaritesini kaybetmesi sonucu oyuncular Pokemon GO’yu bırakıp başka alternatif AR oyunları arayışlarına girmişti. İşte alternatif oyunlara bir yenisi daha çok yakında ekleniyor: The Walking Dead Our World!

The Walking Dead: Our World
The Walking Dead: Our World Hakkında

AR oyunlarında farklı alternatif oyunlar var ancak bunların hiçbiri kaliteli yapımlar değil. Veya fazla oynanan oyunlar değil. Bu tarzda ki oyunlardan zevk alabilmek için fazla oyuncuya ve en önemlisi yaşadığınız bölgede bir takıma ihtiyaç duyuyorsunuz.

AMC tarafından geçtiğimiz günlerde The Walking Dead izleyicilerini mutlu edecek bir haber yayımlanmıştı. Haberin içeriğinde ise The Walking Dead‘e AR destekli bir mobil oyun hazırlandığı duyurulmuştu. Ellerinda gayet kaliteli bir senaryo var. Zannediyorum ki ortaya kaliteli bir oyun çıkartmak için paraları da var. Bu ikisi birleşince diliyorum ki Pokemon GO’ya ciddi derecede rakip olabilecek bir oyun çıksın. Pokemon GO eskisi kadar çok oynanmasa da hala aktif olarak binlerce oyuncusu bulunuyor. The Walking Dead Our World‘un çıkmasıyla Pokemon GO’nun büyük bir oyuncu kaybı yaşayabileceğini düşünüyorum.

The Walking Dead‘in AR destekli mobil oyunun net adı The Walking Dead: Our World olacak. Oyunun çıkış tarihi hakkında henüz net bir açıklama yapmayan AMC, pek yakında etiketiyle oyun tanıtımlarını yayımlıyor.

The Walking Dead: Our World hakkında şuan için oyun içinde yapabileceğimiz şeyler ve oyunun oynanışı hakkında net bir bilgi yok. Tanıtım videosundan anlayabildiğimiz kadarıyla tek kişilik veya takım halinde karşımıza çıkan zombilerle mücadele ediyoruz. Zombilerle mücadele ederken de etrafta bulduğumuz eşyaları kullanarak kendimizi daha teçhizatlı hale getirebiliyoruz.

Çok yakında AMC etiketiyle yayımlanacak olan The Walking Dead: Our World pek yakında aynı anda Google Play Store ve AppStore’da yerini alacak. Oyun hakkında yeni gelişmeler duyuruldukça blogumuzdan haberini yapacağız. Oyunun tanıtımını aşağıdan izleyebilirsiniz.

3 Yorum

  1. Fakir Yazar Cevapla

    yazıyı görünce bi an zombimi yakalıyorlar dedim 🙂 sanırım malzeme toplayacaklar caddelerden hayatta kalmaya çalışacaklar baya iyi oyun gibi merak ettim açıkcası gelsin bakam denerim 🙂

  2. Yusufcan Cevapla

    Sektörde tutunabileceğini sanmadığım bir oyun daha. The Walking Dead'in izlenme sayıları düşmüşken yükseltmeye yaramayacak bir uygulama. Ama çoğu kişi neymiş bu deyip arttırılmış gerçeklik duygusunu yaşayıp silecektir büyük ihtimalle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.