The Monster Project Hakkında

Korku sektörü bu kadar durgunken insan düşük bütçeli filmlere bile razı oluyor. Yine düşük bütçeli, dandik korku filmi ararken The Monster Project adında bir filme denk geldim. Film 2017 yılında vizyona girmiş ve olabildiğinde düşük bütçeyle çekilmiş. Belki film için biraz özen gösterselerdi ve oyunculuklar daha iyi olsaydı çok daha kaliteli bir yapım ortaya çıkacaktı. Hatta senaryosu klişe olsa bile. Neyse ki, makyajlar çok başarılı ve yaratılan atmosfer çok güzel. Buradan film kendini izletmeyi başarıyor.

Bu yazıda The Monster Project yani Canavar Projesi filmi hakkında bilgi vermeye çalışacağım. İyi okumalar 🙂
The Monster Project Hakkında
The Monster Project Hakkında
The Monster Project Konusu
Bir grup Youtuber arkadaş kendi aralarında korku temalı videolar çekmektedir ve internetten para kazanmaktadırlar. Daha çok para kazanmak isteyen Youtuber arkadaşlar uyuşturucu bağımlılığından kurtulmuş arkadaşını da yanlarına alırlar ve gerçek kurt adam, vampir ve cadı ile röportaj yapmak için hazırlıklara başlarlar. The Monster Project kanalının ekibi, hayatlarının en büyük hatalarını bu röportajlarla birlikte yapmış olacaktır. The Monster Project filmi iliklerinize kadar gerilimi hissettirecek.
The Monster Project Hakkında
The Monster Project Hakkında
Filmin IMDB puanına baktığımda çok şaşırdım. Bu filme 4.3 puan çok düşük bence. En azından 5 ortalamayı kurtarması gerekiyordu. Tamam, çok iyi bir film değil ama 4.3 alacak kadar da kötü değildi. Filmde bir grup Youtuber, korkunç videolar çekiyorlar ve para kazanıyorlar. Daha çok para kazanmak için gerçek vampirlerle, kurt adamlarla iletişim kuruyorlar ve onlarla röportaj yapmak istediklerini söylüyorlar. Onların gerçekten öyle olup olmadıklarını umursamıyorlar. Tek istedikleri şey onların üzerinden para kazanmak. Neyse, anlaşıyorlar ve terk edilmiş boş bir evde röportaj yapmaya karar veriyorlar.

The Monster Project Hakkında

The Monster Project ekibi, çekim için hazırlıkları yaparken tek tek röportaj yapacağı kişiler de geliyor. Çekimler esnasında değişik hareketler sergileyen insansı yaratıklar, gece yarısı olduğunda delirmeye başlıyor ve The Monster Project ekibine saldırmaya başlıyor. Gece yarısı olduğunda neden hepsi birden saldırganlaşıyor orayı tam olarak anlamadım ama yinede film bunların etrafında dönüyor. Kurt adam peşlerinde, vampir olan ısırmaya çalışıyor, diğerini ise Paranormal bir varlık ele geçirmiş ve istediğini yaptırtıyor. Ve bu insansı yaratıkların makyajlarını çok beğendim. Film efektlerinin de gideri var. Film bunların etrafında dönüyor dediğime de bakmayın. The Monster Project filminin sonunda şaşıracağınıza garanti verebilirim. Hiç beklemeyeceğiniz bir sonla film bitiyor.
Mezarlık Buluşmaları filmini izlediyseniz The Monster Project ile bayağı bir benzerliğe rastlayacağınıza da şüphem yok. Belki biraz Paranormal Activity havası da var. Ancak her şeye rağmen güzel bir atmosfer yaratmışlar. Bu arada genelde izleyiciler el kamerasıyla çekilen filmleri pek sevmezler. O yüzden söyleyeyim, film baştan sona el kamerasıyla çekiliyor 🙂 Hatta kameralar aşırı derecede hareket ediyor ve izlerken bu görüntülerden ciddi manada sıkılabiliyorsunuz. Sanırım filmin çekiminin tek eksi yanı burası. Onun haricinde zaten çekimde bir sıkıntı görmedim. Yani bunu bu kadar sorun etmenize de gerek yok 🙂
Eğer vaktiniz varsa kesinlikle The Monster Project filmini izleyin. Film düşük bütçeli falan ama yinede sonuna kadar izletiyor. Zaten sonunu oldukça güzel bağlamışlar ve şaşırtıcı bir sonla filmi bitirmişler. Aşağıdan The Monster Project filminin fragmanını izleyince demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. The Monster Project hakkında diyeceklerim bu kadar. Vaktiniz bol ise izleyin. Ve insanların verdiği puanlara pek aldırış etmemenizi tavsiye ederim. Çünkü The Monster Project filmi o kadar düşük puanı hak etmiyor bence.
The Monster Project Hakkında
The Monster Project Hakkında
Lütfen The Monster Project filmi hakkında ki düşüncelerinizi bizimle yorum olarak paylaşın.

4 Yorum

 1. Cemal Cem ALTINTAŞ Cevapla

  Genelde artık çoğu korku filmi gece kamerası ve el kameraları ile çekiliyor. Sorun şu ki makyaj kalitesi çok önemli. Bazı korku filmleri korkudan çok komediye dönüşüyor. Ama film baya iyi bu konuda. İnceleme için teşekkürler.

  1. Enes Talha Çalışkan Cevapla

   Genellikle el kamerası ile çekiyorlar ama en sevilmeyen tarzda bu sanırım. Yani kendimden başka el kamerasıyla çekilen filmleri seven birilerini tanımadım. Bence daha doğal bir hava katıyor. Eğer film düşük bütçeliyse belki makyajları iyidir oradan yırtar gibi bir düşünce oluşuyor ve görsellerden anlaşılacağı üzere bu filmde makyaj muazzam 🙂

 2. Adsız Cevapla

  filmde abartılı sahneler ve ufak tefek hatalar vardı fakat onun dışında bir çok korku filmine kıyasla daha başarılıydı. gecenin bir vakti tek başıma izlediğimden midir bilmem ama bir hayli sardı beni 🙂 bu arada dediğin gibi mezar buluşmalarına çok benziyor ve hatta left 4 dead'den de sahneler görmedim değil. uzun lafın kısası, izleyin, izlettirin. köşelerde heba olamayacak kadar güzel bir film.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.