The Elder Scrolls: Legends Hakkında

The Elder Scrolls evrenini bilmeyen yoktur. Bu zamana kadar bir çok platformda farklı oyunları çıkan Elder Scrolls‘un kart oyunu olan The Elder Scrolls Legends‘i birkaç gündür oynuyorum. Çğrenebildiğim kadarıyla The Elder Scrolls Legends hakkında bir yazı yazmak ve sizi bu oyun hakkında bilgilendirmek istedim. Oyunu önce telefonuma indirdim ve ardından uzun süre oynayacağım için Steam üzerinden bilgisayarıma da indirdim. Tek bir hesapta hem telefonunuzdan hem bilgisayarınızdan oynayabiliyorsunuz. Çoğu yönden Hearthstone’a fazlasıyla benzese de bence Hearthstone’dan çok daha zevkli bir kart oyunu olmuş.

The Elder Scrolls: Legends
The Elder Scrolls: Legends Hakkında

The Elder Scrolls Legends‘i diğer kart oyunlarından ayıran en büyük özelliği, oyunun ikiye bölünmüş olması. Yani oyun ortadan ikiye bölünmüş vaziyette. Sağ tarafa koyduğunuz kartlar sol taraftaki kartlara etki edemiyor. Aynı şekilde sol tarafa koyduğunuz kartlarda sağ taraftakilere etki edemiyor. Tabi bazı kartlar istisna 🙂 Oyuna ilk olarak giriş yaptığınızda The Elder Scrolls evreninden bir ırk seçmenizi istiyor. Seçiminizi yaptıktan sonra ise karakterinizin üzerinde göreceği ismi belirliyorsunuz ve ardından oyuna giriş yapıyorsunuz.

The Elder Scrolls: Legends
The Elder Scrolls: Legends

The Elder Scrolls Legends Hakkında

Oyun ekranında Play, Story, Solo Arena, Versus Arena ve Store bölümleri bölünüyor. Onun altında ise karakter simgesi ve seviyeniz yazıyor. Oyuna alışma sürecinde size Story’den devam etmenizi öneriyor oyun. Aksi takdirde gerçek insanlara karşı oynarken çok basit bir şekilde maçı kaybedebilirsiniz. Önce oyunu kavrayıp kendiniz bir deste çıkartabilecek kıvama gelmelisiniz botlarla oynayarak. Aslında yazıyı yazarken fark ediyorum ki The Elder Scrolls Legends hakkında yazacak bir çok şey var ama en ince ayrıntısına kadar yazacağım yazıyı farklı konuda ele almak istiyorum. Neyse ben konuyu dağıtmadan devam ediyorum 🙂 The Elder Scrolls hikayelerini tamamladığınızda iki karttan birini seçmenizi istiyor ve seçtiğiniz kart sizin oluyor. Onun dışında maçları bitirdiğinizde rastgele bir kart ve biraz altın alıyorsunuz. Bu altınlarla yeni kart deckleri yani kutuları satın alabiliyorsunuz mağazadan.

The Elder Scrolls: Legends
The Elder Scrolls: Legends

Bazı hikayeler dışında her zaman 30 can puanıyla oyuna başlıyorsunuz ve canı sıfırlayan taraf oyunu kazanmış oluyor. İlk turda her iki tarafında 1 mana puanı oluyor ve her turda 1 mana puanı artıyor. Prophecy diye bir olay var ve tur karşı taraftarken sebebini anlayamadığım bir şekilde Prophecy kartı geliyor sıra rakip oyuncudayken hamle yapmanıza izin veriyor. The Elder Scrolls Legends‘de bir karttan sizde birden fazla varsa o kartları birleştirip Soul Gem oluşturabilirsiniz. Bununla ise yeni kartlar ortaya çıkartabilirsiniz. Ve birde kartların zamanı geldiğinde Upgrade edebiliyorsunuz. Oyunu nasıl oynadığınıza göre kartınızı şekillendirebiliyorsunuz. Kart destenizde 70’e kadar kartları çıkartabiliyorsunuz ve aynı karttan 3 tane ekleyebiliyorsunuz en fazla. Şimdilik The Elder Scrolls Legends hakkında diyeceklerim bu kadardı. Oyunu daha fazla öğrendiğimde daha ayrıntılı bir yazısını yazacağım. Oyun hakkındaki sorularınız için yorum yapabilirsiniz.

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.