Talion Açılıyor

Uzun zamandır Google Play Store’da ön kayıt başvurularını alan Talion, nihayet 28 Mayıs tarihinde açılıyor.

Sürekli hareket halinde olanlar için mobil oyunlar bir vazgeçilmez. Akıllı telefonların donanımlarının ise çok fazla geliştirilmesi, beraberinde çok gelişmiş mobil MMO oyunlarını da getiriyor. Son 2 senedir neredeyse konsol grafiklerinde mobil oyunlarla karşılaşıyoruz. Konsol grafiklerinde mobil oyun oynamayı sevenler için ise Talion açılıyor.

Gamevil tarafından yayımlanacak olan Talion, şu an ön kayıt alıyor ve oyuna ön kayıt yaptıranlara oyun açıldığında sürpriz hediyeler verilecek. Bu hediyeleri alabilmeniz için ise bazı şartlar var. Oyuna ön kayıt yaptırdıysanız, oyun açıldıktan 30 gün içinde oyuna giriş yapmanız gerekiyor. Talion hediyeleri, posta kutusunda belirecek. Ve posta kutusunda sadece 7 gün kalacak. Yani 7 gün içerisinde bu hediyeleri envanterinize almak zorundasınız.
Oyun hediyeleri hakkında Gamevil’in bir uyarısı daha var. Ödülü alacağınız karakteri iyi seçmenizi söylüyorlar zira bu hediyeler yalnızca bir karakter için kullanılabilir ve geri dönüşü olmayacak.

Devasa bir açık dünya haritasına sahip olan Talion, oyunculara 20ye20 savaş sunacak. Bu özelliğin dışında Talion oyununun diğer özelliklerini aşağıdan öğrenebilirsiniz;

  • Tamamen özelleştirilebilir karakterler. Detaylı karakter düzenleme ve kostümler.
  • Büyük savaşlar ve baskınlar. İşgal modu. Oyuncuların birbirini öldürerek puan topladığı, mancınık fırlattığı bir PvP düellosu.
  • Geniş açık dünya haritası. Oyuncular bulundukları her haritada savaşmak zorundalar ve Talion’un çarpıcı haritasını keşfetmek zorundalar.
  • Güçlü Boss baskınları. Oyuncular, büyük Bossları yenebilmek için ittifak kurabilirler.
  • 1e1 ölüm maçı savaşları. Gücünü test etmek mi istiyorsun? Tam yerindesin. Kimin daha güçlü olduğunu görmek için oyuncular birbirlerine düello teklif edebilirler.

Talion‘da Aegis ve Bident isminde iki ırk amansız bir mücadele içinde. Siz de bu iki ırktan birine mensup olarak ırkınız için savaşmaya başlıyorsunuz.

Talion’da 4 tane sınıf var. Bunlar Kyle, Velletrin, Pell ve Aizen. Yani;
Kyle=Warrior
Velletrin=Assassin
Pell=Mage
Aizen=Gunslinger sınıfları oluyor.

Çok detaylı bir karakter yaratma ekranına sahip olan Talion, büyük ihtimalle 3D konsol tadında grafikleri sebebiyle telefonları büyük oranda zorlayacak. Bu durumda Talion sistem gereksinimlerine baktığımızda, en düşük 2GB ram ve Android 4.4 istiyor. Bu arada, Talion’un bahsettiğim detaylı karakter yaratma ekranını ise oyunun internet sitesinden öğrenebilirsiniz. Yazının en sonunda oyunun internet sitesini de bırakacağım zaten.

Talion’un ön kayıt aldığından bahsetmiştik. Peki ya Talion ön kayıt alanlara ne gibi hediyeler sunuyor?
3000 Rubi, 200 tane 2. seviye pot, 300 Magic Stone ve bir binek. Rubi diye yazan şey, büyük ihtimalle oyun parasıdır. Magic Stone ise gerçek parayla satın alınıyor. Bence ön kayıt hediyelerine göre oldukça yeterli ödüller.

Sizi bilemem ama telefonum el verirse bu oyunu kısa bir süreliğine denemeyi düşünüyorum. Oyunun tanıtımı ilginç. Oyunun bahsedilen ve yakında geleceği söylenen özellikleri de cezbedici.
Eğer çok seversem Bluestacks, Nox gibi emülatörlerden oynamaya devam ederim.

Böyle oyunlara telefon donanımları izin verse bile, tam bir şarj düşmanı olduğunu unutmayın. Yanımda bir Powerbank ile dolaşmak istemem. Bunu hiçbir oyun için yapmam. Aslında, vakit geçirmelik oyunlarım var. Oynuyorum da zaten. Ama aralıksız en fazla 15-20 dakika oynadığım şeyler. Ortada devasa büyüklükte bir MMORPG oyunundan bahsediyoruz. Benim nasıl bir MMORPG delisi olduğumu bilen bilir. Bilgisayarda veya konsolda MMORPG oyunları için saatlerimizi veriyoruz, sizce akıllı telefonu haşat etmeye değer mi? 🙂 Bence değmez. Tabii benden farklı düşünüyorsanız yorumlarda belirtebilirsiniz.

Sadece bu da değil. Önümüz yaz. Hatta yaz geldi bile. Eğer Talion, telefonu çok zorlarsa telefonlarda ısıyı inanılmaz oranda arttıracaktır. Bu da pek hoşuma giden bir şey değil. Ne zaman telefonlara mobil fan gelir, o zaman telefondan MMO oyunları oynanır! 🙂

Her neyse. Talion hakkında haberler bu kadar. Talion hakkında daha fazla detaylı bilgi mutlaka gelecektir. Bu esnada oyunun Facebook sayfasını takip edebilir veya Discord sunucularına katılabilirsiniz. Hemen aşağıdan oyunun internet sitesini ziyaret edebilir ve Talion tanıtım videosunu izleyebilirsiniz. Siz Talion hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce son 1 senedir çıkan mobil MMORPG oyunlarından farklı bir yapısı olur mu? Mobil oyunlar arasında bir başarı yakalar mı? Yoksa Talion, sıradan bir MMORPG olarak mı kalır? Lütfen yorumlarda Talion hakkında ne düşündüğünüzü belirtin. İyi seyirler ve iyi oyunlar.

Talion internet sitesi: Buraya tıklayın.
Talion Google Play sayfası: Buraya tıklayın.
Talion App Store sayfası: Buraya tıklayın.

1 Yorum

  1. Hamdi Cevapla

    Daha öncede Gamevil markasının DarknessReborn isimli oyununu oynuyordum beğenerek. Fakat bir süre önce kapattılar, daha sonra ona benzer bir oyun bulamadım eğer o tarz bir şey ise kesinlikle bunu oynarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.