Tactic Force Ne Zaman Çıkacak?

Merhaba herkese. Bu yazıda Tactic Force hakkında ve Tactic Force çıkış tarihi hakkında bir şeyler karalayacağım.

Piyasada ciddi bir MMOFPS oyunu boşluğu var. MMOFPS yokluğu çektiğim bu günlerde, çoğu oyuncu gibi bende Tactic Force adlı Türk yapımı MMOFPS oyununu bekliyorum. Normalde bu yazıyı çok daha erken yazacaktım. Ama olur da oyun açılır diye yazmak istemedim, uzunca bir süre bekledim. Yoksa böyle bir yazıyı 2 hafta önce okuyacaktınız.

Benim en son oynadığım MMOFPS oyunu, Phantomers’dı. Hani şu NTT Game’in yayımladığı oyun. Aslında oyun ilk başlarda çok güzeldi, sonra gelen güncellemelerle oyunu batırdılar, bugların ardı arkası kesilmedi ve ciddi bir oyuncu kaybı yaşadı. Ben, o zamanlarda bile Phantomers oynamaya devam ettim. Oyunda toplam oda sayısı 2 olduğunu gördüğüm gün, oyunu silmenin vakti geldi demiştim. Oyunu sildikten birkaç hafta sonra da, Phantomers bir daha açılmamak üzere kapandı ve benim de Phantomers maceram bitti.
İşte o günden beri hiçbir MMOFPS oyununu severek oynamadım. Çok fazla denediğim oyun oldu tabii ama hiçbiri bir kalıcılık sağlayamadı. Her neyse.

Türk yapımı MMOFPS oyunu olarak tanıtılan Tactic Force, duyurulduğu günden beri takip ediyorum. 2 yıl oldu veya o civarlarda falandır. O günden beri; Tactic Force yapımcı şirketi HES Games, çok yanlış bir politika izliyor ve bu yüzden benim gözümde çok değersiz bir şirket olarak kalacak.

Oyuncular meraklı, sabırsız ve çok uzun zamandır oyalanıyorlar. Sürekli sosyal medya hesaplarında sorular soruluyor. Tactic Force nasıl olacak, Tactic Force ne zaman çıkacak gibi. Tactic Force hakkında detay soranlar, elbette haksızlar burada. Oyunun kapalı betası yapıldı ve oyuna dair bir bilgi paylaşmak yasak. Bu yüzden bir şey diyemezler. Ama! Tactic Force’un ne zaman çıkacağıyla ilgili sorulara ise, HES Games; sanki dalga geçer gibi cevap veriyor. “ÇOK YAKINDA”. Tam 2 senedir, oyun duyurulduğundan beri “ÇOK YAKINDA” dillerinden düşmüyor. Gerçekten çok mu yakın? 2 yıl çok yakın bir süre mi? Hayır, bakın. Bunu son 3-6 ay kala söylemeyi başlarsın, tamam. Ama bu adamlar oyunu duyurduklarından beri ÇOK YAKINDA diyor. Burada bir oyalama, bir art niyet var. Bari yorum olarak soru soranlara hiç cevap falan vermeyin.

tactic force erken erişim

Başka bir oyalamaya gelelim. Tactic Force sitesinde şöyle bir ibare var: “Oyunun tamamlanmasına %2 kaldı.” diye. Yahu, bu %2 zaten bir haftadır %2’de. Belki daha bile fazla oldu. O sayı hiç oynamıyor ki! Madem oyuncuları daha da heyecanlandırmak için koydunuz, o zaman oyunu hazır edin ve o sayaç sistemli bir şekilde çalışsın. Amaçları, sadece biraz daha oyalamak.

Tactic Force sosyal medya sayfalarında, sürekli göndermeler yapıyorlar. Bir gönderilerine etiket olarak, bir hayvan ismi yazıyorlar. Sonra onu silip başka bir isim oluyor. Arada sırada “1” yazıp, birkaç dakika sonra kaldırıyorlar falan. Oyunun topluluk yöneticilerinin cevabı da şu oluyor: “Arkadaşlar yanlışlıkla  koyulmuş, ondan kaldırdık.” Tamam, anlıyorum. Tactic Force oynayacak kitle elbette yüksek oranda çocuklardan oluşacak. HES Games’in amacı da buydu zaten. Zula oyununu oynayan oyuncuları kendine çekmek. Bunu da en iyi, Türk yapımı diye reklam yaparak başarabilirlerdi ve başardılar. Bu yüzden, çocukla çocuk olmak isteyebilirsiniz ama artık can sıkıcı bir hâl almaya başladı.

Tactic Force çıkış tarihi hakkında o kadar çok teori var ki, anlatamam. Millet, Tactic Force Discord sunucusunda teoriler yazmaya başladı. Mesela size biraz Tactic Force ne zaman çıkacak ile ilgili teorilerden bahsedeyim.

1) Tactic Force, hesaplarında sürekli #Aslan etiketi kullanıyor. Sebebi ise Aslan burcuna girdiğimiz gün, oyun açılacak. O gün ne zamandı? 23 Temmuz. Herkes, 23 Temmuz diye bekliyordu. Ama olmadı…

2) Tactic Force, bazen “#1” etiketi yapıyor ve birden kaldırıyor. Sebebi ise, 1 Ağustos’ta açılacak olması. Neden? Çünkü #Aslan etiketi de olduğu için Aslan burcuna ait bir günde açılması gerekiyor. 1 sayısı varsa 1 Ağustos tarihinde açılacak.

Evet, gülebilirsiniz. Herkesin ağzında böyle şeyler var. Doğru da olabilir, kötü tahminler değil. HES Games, bunları okuyarak mutlu bile oluyor olabilir ama yanlış yapıyorlar. 

Şu an oyuncuların beklentisi hat safhada. Oyunda gördükleri en ufak pürüzler bile, Tactic Force aleyhine olacaktır. Belki de, çoğu Türk yapımcı tarafından çıkan oyunların kaderini paylaşacaktır. İlk 1-2 ay sunucular tamamen dolu olur, 5. ayında oyuncu sayısı düşmeye başlar. Neden? Oyuncular sürekli bir şeyler isteyecek, hep en iyisini isteyecekler ama HES Games, hepsini yap(a)mayacak.

Umuyorum ki, yanılırım. Umuyorum ki, teorisyenler de yanılır ve 1 Ağustos gelmeden şu oyun açılır. Umuyorum ki, bu yazının hemen ardından bu yazıyı günceller ve Tactic Force çıkış tarihi veya Tactic Force indirme linklerini sizinle paylaşabilirim. Herkes gibi ben de Tactic Force’un çıkış yapmasını bekliyorum. Lütfen beklentilerinizi düşürün ve oyunu öyle bekleyin…

Siz Tactic Force hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Tactic Force çıkış tarihi ne zaman belli olur? Sizce MMOFPS sektörüne yeni bir soluk getirir mi? Sizce en büyük rakibi Zula nasıl hamleler yapacak? Zula ve Tactic Force arasında bir rekabet olur mu? Veya en önemlisi siz Tactic Force oynayacak mısınız? Lütfen yorum olarak belirtin, iyi günler. 🙂

Tactic Force erken erişim sürecine kayıt olmak için, buraya tıklayarak internet sitesine gidebilirsiniz.

26.07.2019 17.35 Güncellemesi (Tactic Force çıkıyor mu?)

Tekrardan herkese merhaba. Size güzel bir haberi vermek için tekrar geldim. Sanırım yukarıda bahsettiğim şey gerçek olacak. Bundan tam bir saat önce, Tactic Force Twitter sayfasından bir Tweet attı. Tweet’e gitmek için buraya tıklayabilirsiniz veya aşağıdan da okuyabilirsiniz.

Sizce bu ne demek? Ben sizinle kendi düşüncemi paylaşayım veya herkes gibi bir teori üreteyim! 🙂 Yarının, bugünden güzel olacağını söylemişler. Peki, bugün neden güzel? Tactic Force bekleyenler açısından topluca güzel bir gün olması gerekiyor ama henüz bir şey olmadı. Bence, bu akşam Tactic Force indirme linki veya bir tarih falan paylaşılacak. Böylelikle bugün güzel bir gün olmuş olacak. Yarın ise oyun açılacak veya oyunun çıkış tarihi verilecek ve daha güzel bir gün olmuş olacak.

Benim düşüncem bu yönde. Yanılıyorsam da yanılabilirim, çok da önemli değil. Sadece yazıyı bugün yayınladığım için aklıma geldi. 🙂 Tactic Force hakkında yeni detaylar geldikçe sizinle paylaşacağım. İyi günler.

https://youtu.be/QCd3KnYuGl4

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.