firestone idle rpg

Steam Oyun Önerisi: Firestone Idle RPG

Herkese selamlar. Bugün sizinle dünden beri neredeyse bağımlı gibi oynadığım Firestone Idle RPG oyunundan bahsedeceğim. Vakit geçirmelik oyunlar arayanların özellikle denemesi gerektiğini düşünüyorum. RPG türündeki bu PC ve Browser oyunu hakkında daha fazla detay için yazıyı okumaya devam edin.

Firestone Idle RPG

Öncelikle oyun için tam bir idle RPG oyunu diyebiliriz. Bu oyunlar genellikle mobil platformlarda oluyor. Oyuna Steam’de rastladığımda bu yüzden biraz şaşırmadım değil. Steam’de henüz Erken Erişim aşamasında olan oyun, her geçen hafta yeni güncelleme alıyor ve oyuna yeni yeni şeyler ekleniyor. Mesela, benim oyuna başladığım gün oyuna daha yeni Guild sistemi eklendi. Yani her şey yeni bu oyunda. Ayrıca, oyunu illa Steam’den oynamak zorunda değilsiniz. 1-2 internet sitesinde oyunu Browser üzerinden de oynayabilirsiniz. Bu konu hakkında daha fazla detaya oyunun internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Adının hakkını gerçekten veren idle RPG oyunu Firestone, bilgisayar başındaki boş vaktinizi doldurmakla kalmıyor, bir işle uğraşırken arkaplanda oynayabileceğiniz bir oyun hâline de geliyor. Bu yüzden favori vakit geçirmelik oyunlarınızdan biri olmaya kesinlikle aday. Ben oyunu indirirken, muhtemelen 1-2 saat oynar ve silerim diye tahmin ediyordum ancak şimdi neredeyse aralıksız bir şekilde oyunu AFK bırakıp gideceğim. Gerçi, AFK bıraksanız da bırakmasanız da fark eden bir şey yok. Idle RPG oyunu olduğu için, siz oyunda olmasanız bile kasılmaya devam ediyor.

Firestone Idle RPG İncelemesi

Şimdi size oyunun amacından ve neler yaptığımızdan bahsedeceğim. Görünüş itibariyle mobil platformlarda oynadığımız Idle RPG oyunlarından hiçbir farkı yok gibi gözüküyor ancak oyunda ilerlediğinizde çok fazla özellik olduğunu görüyorsunuz. Ve oyunun henüz yeni olduğunu da unutmayın. 

Firestone Idle RPG

Firestone Idle RPG

Oyundaki asıl amacınız, Firestone adını verdiğimiz taşlardan toplamak ve daha da güçlenmek. Bu oyunda sürekli ilerlemiyorsunuz. Firestone toplamak ve daha da ilerleyebilmek için, oyuna baştan başlıyorsunuz. Baştan başlıyorsunuz derken, her şeyiniz sıfırlanmıyor tabii ki. Her baştan başladığınızda altın kazanma oranınız artıyor mesela. Sizinle kalan tek şey bu değil. Örneğin, karakterlerinizin itemleri, başarımlarınız da sizinle kalıyor. Bunlara çok yakında yazacağım Firestone rehber yazısında değineceğim.

Oyunda daha fazla ilerlemek için mecburen Firestone kasıp oyunu baştan başlatmak zorundasınız. Şimdi böyle söyleyince biraz saçma geliyor ancak oynadığınızda bunun çok da mantıklı bir hareket olduğunu fark edeceksiniz.

Firestone Idle RPG Oynanır Mı?

Oyun henüz çok yeni ve sürekli geliştiriliyor. Oyuncu sayısı da akşam saatlerinde 4-5 bin arasında değişiyor. Yani oyuncu sayısı harika. Şu an çok yok ancak oyunda Türklere de rastlayabiliyorsunuz. Firestone Türkiye topluluğu bile kurmayı düşünüyorum bu yüzden. Çok geçmeden, siz de bu oyuna katılabilirsiniz. Gerçekten eğleneceğinizden şüphem yok.

Son olarak, oyunun bir dezavantajından bahsetmek istiyorum. Oyunda şimdilik bir PVP sistemi bulunmuyor. Şimdilik oyuncular karakter açmaya ve karakterlerini geliştirmeye bakıyorlar. PVP sistemi geldiğinde işlerin kızışacağı belli. Oyun yönetiminden aldığım bilgi doğrultusunda söyleyebilirim ki, oyuna PVP sistemi eklenecek ve bu planlar dâhilinde. Ekran görüntüsünden de bakabilirsiniz.

Firestone Idle RPG PvP

Firestone Idle RPG PvP

Böyle oyunlar genellikle p2w olur ve Firestone’un da p2w olacağını düşünüyorum. Olmazsa çok iyi olur elbette ancak pek ihtimal vermiyorum buna. Bunu göz önünde bulundurabilirsiniz. Şimdilik PVP sistemi olmadığından pek fark edilmiyor oyuncuların farkı.

Firestone’un ayrıca Türkçe desteğinin de bulunduğunu unutmayın. Oyunda henüz 1-2 gün geçirdiğim için henüz Firestone idle rpg rehberi yazacak durumda değilim. 1-2 hafta içerisinde yeni bir rehber yazısıyla karşınızda olacağım. Herkesi oyuna bekliyorum. Başka Steam oyun önerisi yazılarında görüşmek üzere. Hemen aşağıdaki bağlantıdan oyunu indirebilirsiniz.

Firestone Idle RPG Steam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.