South Park: Phone Destroyer İncelemesi

South Park‘ı bilmeyeniniz yoktur diye düşünüyorum. Eğer bilmeyen varsa da çok şey kaybediyor. Belki bu zamana kadar izleyebileceğiniz en kaliteli ve en komik dizidir. Zaten kalitesini de 1997 yılından beri yayınlanmasından anlayabilirsiniz. Neyse. Ubisoft işbirliği ile South Park‘ın uzun zamandan beri üzerinde çalıştığı bir oyunu vardı. Ve bu oyun nihayet indirilmeye sunuldu. Bu yazı ise South Park: Phone Destroyer rehberi/incelemesi gibi bir şey olacak. Artık ne derseniz.

south park phone destroyer
South Park: Phone Destroyer Hakkında

Ubisoft’u duyunca kesin bu oyun Pay To Win’dir. Kesin cüzdanımızı soyacaklar diyenleriniz olacaktır. Ancak şuan bu sistemi iyi dengelediklerini düşünüyorum. Tabii söz konusu Ubisoft olunca ilerleyen zamanlarda ne yaparlar bilmiyorum.

South Park: Phone Destroyer‘da South Park karakterleriyle beraber gerçek zamanlı olarak savaş yapıyorsunuz. Oyunu oynadığınız süre zarfında kartlar kazanıyor ve bu kartlarla destenizi oluşturuyorsunuz. Ve evet, desteler South Park karakterlerinden oluşuyor!
İşleri biraz daha kızıştırmak için ise bu kartları geliştirebiliyorsunuz ve maçların daha aksiyonlu geçmesini sağlıyorsunuz. Açıkçası söylemem gerekirse telefondan oynadığım en eğlenceli oyun South Park: Phone Destroyer‘dir. Bu arada şunu da söylemeyelim; Savaşların hepsi South Park sokaklarında geçiyor 🙂

south park phone destroyer
South Park: Phone Destroyer

South Park: Phone Destroyer‘da PVE ve PVP modları var. Oyunda ilerlemek için PVE modunu oynuyorsunuz. PVE modunu kolayca geçiyorsanız zor moduna alıp oynayabiliyorsunuz. PVE modunda yeni kartlar ve yükseltme eşyaları kazanabiliyorsunuz. PVP modunda ise gerçek zamanlı olarak destenizi savaştırıyorsunuz. Çağırdınız karakter rakibinizi alt etmeye çalışıyor.

Siz hiç bir oyunu kahkahalar eşliğinde oynadınız mı? South Park: Phone Destroyer sizi gülmekten kıracak. Bundan emin olabilirsiniz. Oyun esnasında veya ana menüde birbirleriyle olan diyaloglarını ve mesajlarını okuyorsunuz. Sırf bu konuşmalar için bile oyunu açık tutabilirsiniz 🙂

Phone Destroyer‘da ayrıca takım sistemi mevcut. Bir takıma katılıp birbirinizle destelerinizi paylaşabiliyorsunuz. Oyun daha yeni açıldığı için eksikleri elbet olacaktır. Mesela ben yanlışlıkla 3 farklı deste açtım desteleri şuan silemiyorum. Yeni güncellemelerle beraber bu sorunu çözeceklerini söylediler.

Bence oyunda takım sistemi daha da geliştirilebilir. 2’ye 2 modları gelebilir. Yani takıma karşı takım işleri daha da kızıştırabilir. Kim bilir belki daha sonra böyle bir özellikte gelir oyuna. Kısaca South Park serisinin hayranı iseniz kesinlikle South Park: Phone Destroyer oyununu indirmelisiniz. Kısa bir süre sonra Phone Destroyer hakkında daha geniş bir inceleme yazısı yazacağım.

South Park: Phone Destroyer indirmek için;
ANDROID: BURAYA TIKLAYIN
IOS: BURAYA TIKLAYIN

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.