Sohbet Siteleri Hakkında

Canınız sıkıldığı zaman, yeni arkadaşlıklar kurmak istediğiniz zaman veya sadece vakit geçirmek istediğiniz zaman canlı mobil sohbet sitelerini kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Sohbet siteleri, 2000’li yılların başından, Türkiye’de internetin geldiği zamanlardan beri aktif olarak kullanılıyor ve günümüzde de on binlerce kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Bugüne kadar binlerce canlı sohbet sitesi geldi geçti ve bunların bir çoğu hâlâ mevcut ve her birini aktif olarak bir dolu insan kullanıyor. Günümüzde bile hâlâ kullanıyor olması, büyük bir potansiyele de sahip olduğunun bir örneği aslında.

Bahsini ettiğimiz bu https://www.gelkeyfim.com hakkında şunu da ekleyelim. Windows Live Messenger kısacası MSN Messenger’ı hatırlıyorsunuz değil mi? Bu sohbet programı 2005’li yıllarda ortaya çıktı ve çok kısa bir sürede herkesin kullandığı bir chat uygulaması hâline geldi. Bu dönemlerde insanların interaktif olarak sadece basit bir kullanıcı adı belirleyerek girdiği siteler kısa bir dönem sekteye uğradı ancak bu zaten çok fazla sürmedi.

Windows Live Messenger, hızlı bir şekilde yükseldi ancak ilginçtir ki hızlı bir şekilde de bitti. MSN Messenger’in bitmesiyle beraber kolayca sohbet edebilmenizi sağlayan internet siteleri yeniden popüler oldu.

Bu mobil sohbet sitelerinin -elbette girdiğiniz siteye göre farklılık gösteriyor- sunucular kısmı oluyor ve katıldığınız sunucunun kategorisine göre sohbet edebiliyorsunuz. Örnek vermek gerekirse; yarışma, sohbet, tanışma ve benzeri şeyler.

Yani siz bir sunucuya sohbet etmek için girdiğiniz zaman, girdiğiniz kategori dışında bir konuşma gerçekleşmiyor. Bu da sohbet siteleri hakkında düşüncelerinizi olumlu yöne çekebilir bana göre.

Bunca alacağınız hizmetin yanı sıra, bu siteler tamamen ücretsizdir. Ücretsiz bir şekilde sohbet hizmeti sunuyorlar. Elbette siteden siteye değişir ancak bazı sitelerde ayrıcalıklı üye olmak için Premium gibi bir özellik için ücret ödeyebilirsiniz. Ama genel itibariyle bu hizmetler ücretsizdir.

Hemen siz de bahsettiğim sohbet siteleri arasında en iyilerinden bir tanesi olan https://www.gelkeyfim.com sitesine giriş yapabilir ve sadece Nickname kısmını bile doldurarak sohbete başlayabilirsiniz. Giriş yaptığınız andan itibaren yeni insanlar tanıyabilir ve yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere. 

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.