Şeytan Geçidi Hakkında

Şeytan Geçidi filmi izlenir mi? Şeytan Geçidi filmi konusu ve Şeytan Geçidi hakkında her şey!

Herkese selamlar. Bugün yine bir korku filmi anlatımıyla daha beraberiz. Bu sefer size korku filminin dışında bir filmden bahsedeceğim. Çünkü bu film tam bir gerilim filmi. O film ne mi? Dyatlov Pass Incident, Devil’s Pass yani Şeytan GeçidiBu yazıda size Şeytan Geçidi hakkında bir şeyler karalayacağım.

Öncelikle, bu film hakkında zaten başlamadan önce iyi şeyler duyduğumu söylemeliyim. Bu yüzden, film hakkında beklentim biraz yüksekti.

Şeytan Geçidi Hakkında
Şeytan Geçidi Hakkında

*Önemli*
İnternette Şeytan Geçidi ismiyle araştırdığınızda Türk yapımı bir korku filmi çıkabilir. Geçtiğimiz aylarda Şeytan Geçidi: Enhara isminde Türk korku filmi hazırlanmış fakat vizyona girip girmediği hakkında bir veriye rastlamadım. Zaten afişi o kadar dandikti ki, araştırmaya lüzum bile görmedim. Her neyse, burada bahsi geçen filmin bu Türk korku filmiyle bir alakası bulunmuyor. Size anlattığım film, orijinal adı Devil’s Pass olan Şeytan Geçidi filmi.
Şimdi filmimizi anlatmaya geçebilirim! 🙂

Zaten, uzun zamandır korku filmlerinden başımı kaldıramıyordum. Böylesine kaliteli bir gerilim filmiyle başbaşa kalmak beni inanılmaz mutlu etti. Çünkü korku filmleri izlemekten zaten çok fazla bunalmıştım. Her neyse, Şeytan Geçidi isimli gerilim filmimiz 2013 yılında, ABD, İngiltere ve Rusya işbirliği içinde vizyona girmiş bir film. Şeytan Geçidi‘nin yönetmeni ise; The Nightmare on Elm Street, Never Sleep Again gibi korku filmlerinin yönetmenliğini de yapmış olan Renny Harlin.

Size şimdi Şeytan Geçidi konusundan bahsedeceğim.

Şeytan Geçidi Konusu

1959 yılında bir grup Rus dağcı, Ural dağlarında esrarengiz bir şekilde kaybolmuştur. Bu olayın sırrı hâlâ çözülememiştir ve öğrenci bir grup, olayın yaşandığı yere gidip bu olayı araştırmaya karar verirler. Günümüzde hâlâ Dyatlov Vakası olarak bilinen vakadan esinlenerek hazırlanan bu filmde, öğrencileri 1959 yılındakinden farklı şeyler beklememektedir.


Şeytan Geçidi Hakkında

Şimdi filmin konusunu hemen yukarıda okudunuz. Oldukça ilgi çekici değil mi? 🙂 Biliyorum, bu yüzden filmi izlemelisiniz zaten. Şimdi size filmden bahsedeyim biraz. Unutmadan, kısmi Spoiler içerebilir!

Bu bahsi geçen öğrenciler, olayların yaşandığı Ural dağlarına, olayı araştırmak üzere gidiyor. Oraya vardıklarından beri tuhaf olayların ardı arkası kesilmiyor. Bir de üzerine soğuk hava şartları eklenince işler iyice çığırından çıkıyor. Aralarında profesyonel dağcılar bulunan bu öğrenci grubu, Ural dağlarında yaşam mücadelesi veriyor.
Daha öncesinde, yani 1959 yılında yaşanan olaylar hakkında birçok teori ortaya atılmış vakti zamanında. Bunlardan biri, uzaylı istilasıdır çünkü en olası olanı da o dur. Zira diğer teoriler genelde; yerlilerin saldırması, Sovyet Ordusunun katliamı vs. ama ölen dağcılarda boğuşma izine bile rastlanmamış.

Kendilerini buna hazırlayan öğrenciler, önce ölen ve neredeyse işkence edilen insanlar bulurlar. Ardından kesilmiş diller, inanılmaz yüksek radyasyon… Bunlara, herhangi bir dağda pek rastlamazsınız değil mi? 🙂

Öğrenci ekip; tam Ural dağlarından ayrılmayı düşünürken, ani bir şekilde belirsiz bir şekilde saldırı gerçekleşir ve bulundukları bölgeye çığ düşer. Bundan sonra işler ilginçleşiyor zira peşlerindeki askerlerden saklanmak zorundalar. Saklanacak yer ararlarken dağın başında kapalı bir sığınak bulurlar ve oraya sığınırlar. Fakat bir sorun vardır, oradan çıkmaları için başka bir kapı bulmak zorundalar çünkü sığınağın kapısı dışarıdan kapanmıştır ve içeriden açmak mümkün değildir.

Şeytan Geçidi filmi, genel hatlarıyla bu şekilde. Özellikle sığınağa girdikten sonra işlerin daha da ilginç bir hâl aldığını söylemek zorundayım. Zaten filmin en zevkli yerleri de o sığınağa girdikten sonra oluyor.

Şeytan Geçidi hakkında söyleyeceklerim bu kadar. Gerilim filmi sevenlerin mutlaka izlemesi gerektiğini düşünüyorum. Şeytan Geçidi fragman videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz. Siz Şeytan Geçidi hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen bizimle yorum olarak paylaşın, iyi seyirler. 🙂

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.