sakın dinleme netflix

Sakın Dinleme (Voces) Filmi Hakkında

2020 Netflix yapımı korku filmi Voces yani Sakın Dinleme filmi konusu ve incelemesi burada. Ayrıca Sakın Dinleme 2 çıkacak mı konusuna da değindim.

Sakın Dinleme, Netflix’te kasım ayında yayınlanmış bir İspanyol korku filmidir. Orijinal adı Voces olan filmin Uluslarası adı Don’t Listen olarak duyurulmuştur ve 1 saat 37 dakikadan oluşmaktadır. Bu yazıda Sakın Dinleme filmi hakkında yorumlarımı okuyacaksınız.

Netflix korku filmleri genellikle başarısız olur ve beğenilmez. Yine çok düşük beklentilerle izlediğim bu film, benim son yıllarda izlediğim en iyi korku filmlerinden biri ve kesinlikle kaçırmamanız gerektiğini düşünüyorum.

Sakın Dinleme Filmi Konusu

Daniel, Sara ve oğulları Eric, eski bir eve taşınan mutlu bir ailedir. Ev restoratörleri olarak çalışan Ev restoratörleri olarak çalışan Daniel ve Sara, Eric’in evin yakınındaki havuzda ölü bulunduğunda, işleri bittikten sonra evi büyük ölçüde değiştirip satmayı planlar.

Acıdan kırılan Sara, onunla güçlü bir tartışmanın ardından bir günlüğüne ailesinin yanına taşınırken, Daniel evde tek başına kalır. Ancak, ertesi gece Daniel, Sara’dan özür dilemek için sesli mesaj gönderirken farkında olmadan Eric’in sesini cep telefonundan kaydeder ve ters giden bir şeylerin olduğunu anlar.

Bu konuyu çözmek isteyen Daniel, elektronik sesler konusunda uzman olan ve Doğaüstü olayları araştıran Germán Redondo ile tanışır ve ondan yardım ister. (Sakın Dinleme imdb sayfasını ziyaret edin.)

Sakın Dinleme Filmi Hakkında

Sakın Dinleme filmini izlediğim zaman internette bunun hakkında hiç yorum yoktu ve Netflix filmlerini de pek beğenmediğimden çok büyük ön yargılarla başladım izlemeye. Tam şu anda film sitelerindeki aldığı puanları görseydim muhtemelen böyle düşünmeyecektim.

Filmin atmosferi harika, internette aldığı puanları da kesinlikle hak ediyor. Netflix, korku filmleri kategorisinde ilk defa güzel bir iş çıkarmış diyebilirim.

Sakın Dinleme Filmi

Sakın Dinleme Filmi

Film çok iyi başladı, çok iyi ilerledi ve gayet iyi de bitti. Yer yer Sinister esintileri aldığım film, sizi sıkmayacak ve akıcı bir şekilde ilerleyecek. Konusu çok fazla ilgi çekici değil ve çok standart bir korku filmi teması gibi gelebilir ancak film başladığında gerçekten yanıldığınızı anlayacaksınız.

Sakın Dinleme filminin Jumpscare sahneler konusu ise biraz tartışmalı. Jumpscare yapmaya çalışmışlar gibi ancak başarılı olamamışlar sanırım ya da Jumpscare sahnelerden uzak kalmaya çalışmışlar. Tam ortasında sanki.

Sonuç olarak, izleyin ve izlettirin.

Sakın Dinleme 2 Çıkacak Mı?

After Credits sahnesi yani oyuncu, yönetmen, yapımcı vs. isimleri de yazdıktan sonra ufak bir sahne daha izliyoruz. O sahneden de anlıyoruz ki, Sakın Dinleme 2 çıkacak! Sakın Dinleme 2 çıkacak mı diye merak edenlere de böyle bir cevap vermiş olalım. 🙂

Muhtemelen bu sahneyi kaçırmışsınızdır zira gerçekten son anda başlıyor. Şimdi Netflix’e geri dönün ve o sahneyi izleyin. Bakalım Sakın Dinleme 2 filmi nasıl olacak. Sakın Dinleme 2 ne zaman çıkacak gibi konuları da yine buradan takip edebilirsiniz.

Bakalım ilk filmdeki bol gerilimi yine ikinci filmde yakalayabilecekler mi?

İzlenecek filmler listenizin en başına mutlaka Sakın Dinleme filmini alın derim. Kesinlikle pişman olmayacağınızı düşünüyorum. Filmi izledikten sonra hemen aşağıdaki yorum bölümüne Sakın Dinleme hakkında düşündüklerinizi yazmayı unutmayın. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere. 🙂

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir