Ruhlar Bölgesi 4 Hakkında

Ruhlar Bölgesi 4, 12 Ocak 2018 tarihinde vizyona giren ABD yapımı korku filmidir. Ruhlar Bölgesi serisinin devam filmi olan Ruhlar Bölgesi 4: Son Anahtar’ın yönetmen koltuğu serinin 1. ve 2. filminde ki gibi yine James Wan’a emanet edildi.

Serinin ilk iki filminin yönetmenliğini James Wan üstlenmişti ve film gişede istediği başarıyı elde etmişti. Bunun üzerine serinin devamı da gelmişti. Serinin üçüncü filminde ise James Wan yerine Leigh Whannell yer alıyordu ve Ruhlar Bölgesi 3 serinin en başarısız filmi olmuştu. Serinin yaratıcıları bu durumdan rahatsız olmuşlar ki, yeni film Ruhlar Bölgesi 4 için yönetmen koltuğunu yeniden James Wan’a bırakmışlar.

Birkaç ay önce Ruhlar Bölgesi 4 filminin geleceği ve vizyon tarihi hakkında bilgiler verdiğim bir diğer yazıya BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

Bu yazıda ise Ruhlar Bölgesi 4 hakkında izlenimlerimi sizlere aktaracağım.

Ruhlar Bölgesi 4 Hakkında
Ruhlar Bölgesi 4 HakkındaRuhlar Bölgesi 4 Konusu
Ruhlar Bölgesi 4 filminin bu serisinde alanında uzman bir Medyum olan Elise Rainier’in çocukluğuna gidiyoruz ve çocukluğunun geçtiği evde açıklanması zor olaylara tanıklık ediyoruz. Elise, bu sefer çocukluğunun geçtiği evde yaşanan olayları açıklığa kavuşturmaya çalışacaktır.

Ruhlar Bölgesi 4 Hakkında

Ruhlar Bölgesi severek takip ettiğim bir seridir. Hatta günümüz korku sinemasında Korku Seansı evreni 1, Ruhlar Bölgesi evreni 2’dir benim için. Film vizyona gireli bayağı bir zaman geçti ama ben anca izleyebildim. Daha öncesinde internetten çok yorum okumuştum Ruhlar Bölgesi 4 hakkında. Herkes kötü olduğunu, verilen paraya yazık olduğunu söylüyordu. Yani biraz tereddüt ederek gitmiştim. Ama filmin ilk dakikaları fazlasıyla merak uyandırıcı. Çünkü Ruhlar Bölgesi serisinin başından beri gördüğümüz Elise’in küçüklüğüne bir yolculuk yapıyoruz. O anlar gerçekten güzeldi. Küçükken özel yetenekleri sebebiyle yaşadıklarını izliyoruz.

Daha sonra ise film biraz sıkıcı olmaya başlıyor. Ruhlar Bölgesi 4‘de klişeleri aşamamış diyorsunuz ve yorum yapanlar haklıymış diyorsunuz. Ardından Elise’in büyüdüğü evin yeni sahibi Elise’i arıyor ve bir adres verip kötü olaylar yaşadığından bahsediyor. Ardından Elise o eve gidiyor ve kendi büyüdüğü ev olduğunu görüyor. Elise evde olan biteni anlamaya çalışırken, doğaüstü kötücül varlığın aslında çocukken dünyamıza soktuğu güç olduğunu anlıyor. Ve bu doğaüstü gücün, insanları kontrol ederek kötülük yaptırdığını anlıyor. Yani bu sefer Elise, sadece doğaüstü bir varlıkla değil, ayrıca insanlarla da mücadele etmek zorunda kalıyor. Bu olaylar esnasında Elise yine farklı bir boyutta mücadele ediyor tabii ki.

Ruhlar Bölgesi 4 Hakkında
Ruhlar Bölgesi 4 Hakkında

Son zamanların bütün korku filmlerinde rastladığımız Jumpscare tekniğine Ruhlar Bölgesi 4 filminde de rastlıyoruz. Hani sen korku filmlerinin üstadı olan James Wan’sın. Bizi korkutacak başka şeyler bulamıyor musun? Biz genelde Türk korku filmlerinden alışığızdır buna. Filmde aniden çıkan sesten, aniden gelen yaratıklardan bayağı bir ürkeceksiniz. Ama tabii ki olay bununla sınırlı değil. Yani farklı etmenler de korkmanızı sağlayacak 🙂

Ruhlar Bölgesi 4 hakkında söyleyebileceğim ek bir şey varsa, o da biz serinin üstüne koymasını beklerken diğerlerinin altında bir film olmuş. Tabii bu biraz da beklentiyle alakalı bir durum. Benim beklentim yüksek olduğu için böyle düşünüyorum. Eğer siz çok yüksek bir beklenti içine girmezseniz Ruhlar Bölgesi 4 filmini kesinlikle beğenirsiniz. Hoşuma giden tek kısım, Ruhlar Bölgesi serisinin diğer filmlerine göndermelerde de bulunması. Onun haricinde diğer filmlerde ki aksiyon ve korku bunda yok. Ama yine de izlenmeyecek kadar da kötü değil.

Gözüme bir şey daha çarptı. Fragmanda olan sahne filmde yok! Gözünden kaçmış diyebilirsiniz ama izleyen diğer arkadaşlarım da böyle bir sahneye rastlamamışlar. Yani evet, ya fragmanda ya filmde bir hata var! Böyle büyük bütçeli bir filmde böylesine büyük bir hata nasıl yapıldı anlamış değilim ama durum bundan ibaret.

Ruhlar Bölgesi 4‘ün sonunda Ruhlar Bölgesi 5’in geleceğinin işaretini de alıyoruz. Yani önümüzdeki senelerde Ruhlar Bölgesi 5’i de izleyeceğiz. Tabii ki henüz Ruhlar Bölgesi 5 vizyon tarihi hakkında bir şey yok. Ruhlar Bölgesi 5 hakkında bir duyuru geldiğinde blogumuzdan paylaşmış olacağız.

Ruhlar Bölgesi 4 hakkında söyleyeceklerim bu kadar. Umarım film hakkında ki sorularınızın cevabını bulmuşsunuzdur. Peki siz Ruhlar Bölgesi 4 hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen bizimle yorum olarak paylaşın 🙂 Ruhlar Bölgesi 4 filminin fragmanını da aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

16 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.