Realm Royale Hakkında

Paladins, Unreal Engine oyun motoruyla hazırlanmış ve Hi-Rez Studios tarafından yayımlanan ve geliştirilen bir oyundur. Oyunu hem bilgisayar hem konsol üzerinden oynayabilirsiniz. Yakın zamanda Hi-Rez ekibi, Paladins için bir Battlegrounds modu hazırlandığını duyurmuşlardı. Bu duyurudan sonra sık sık oynanış videoları paylaşıldı ve canlı yayınlarda Realm Royale modunun yapım aşamaları paylaşıldı.

Paladins Battlegrounds modu hakkında, Paladins internet sitesinde bir FAQ sayfası paylaşıldı. Paladins‘in yeni modu olan Realm Royale hakkında soru işaretlerinize umarım bu sayfada cevap bulabilirsiniz. Eğer aradığınız soru yoksa, yorum olarak bizimle paylaşabilirsiniz. Bu arada, Paladins Battlegrounds modu Şubat veya Mart ayında gelmesi bekleniyor. Paladins: Battlegrounds modunun oynanışını en aşağıda bulunan bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Aynı zamanda Paladins‘in mobil oyunu olan Paladins Strike‘ın da şuan geliştirilme aşamasında olduğunu unutmamak gerek.

Paladins: Battlegrounds Hakkında
Paladins: Battlegrounds Hakkında

Realm Royale Hakkında

Realm Royale nedir?
Realm Royale maç başı 100 oyuncuyu destekleyen tamamen yeni bir oyun modudur. Oyuncular 2-4 arası bir takıma yerleşmiş ve büyük bir haritaya düşmüşlerdir. O bölgede hayatta kalmak, yağmalamak ve en son ayakta kalan olmak için çabalamaktadırlar.

Realm Royale konsola geliyor mu?
Tabii ki, evet!

Realm Royale’i diğer modlardan ayıran özelliği nedir?
Diğer Paladins modları 10 kadar oyuncuyu destekliyordu. Paladins Battlegrounds modu tam 100 oyuncuyu destekliyor ve daha ayrıntılı işler yapıyorsunuz. Battlegrounds haritası gerçek anlamda büyüktür ve tek bir amacı vardır: Hayatta kalmak!

Realm Royale diğer hayatta kalma oyunlarından farklı mı?
Realm Royale size benzersiz bir deneyim sunar. Her şampiyonun kendi birincil silahı ve yetenekleri vardır. Hayatta kalabilmek için güçlü bir Ultiye ihtiyacınız vardır. Oyuncular tek bir şampiyon seçerler. Temel yetenekleri ve silahları değiştirmek yerine oyuncular ilerledikçe daha da güçlü bir hal alırlar. Realm Royale hayatta kalma oyunlarına yeni bir soluk getiriyor. Paladins‘in bilinen şampiyonlarına göre çatışmalar nispeten daha yakın mesafeden gerçekleşir. Bu da savaş stratejisine yol açar.
Bir oyuncunun sağlığı tükendiğinde onu diriltmesi için bir takım arkadaşı bekleyebilir. Hayatta kalma oyunlarına aşina olanlar için bilinen temel kurallar olsa da, Paladins: Battlegrounds bu temel kurallar üzerinde değişiklikler yapıyor ve size kaliteli bir oyun deneyimi sunuyor.

Realm Royale modunda şampiyonlar nasıl seçiliyor?
Döndürme yoluyla şampiyon ve şampiyon seti seçilecek.(Bunlara sahipseniz oynayabilirsiniz.)
Realm Royale ilerlemeye devam eden bir oyundur ve mekaniklerini değiştirebilirsiniz. Tüm oyuncuların her maçta aynı şampiyonlar setine erişeceğini unutmayın.

Realm Royale’de modunda ganimetler nasıl çalışıyor?
Muazzam ada haritasında sizi daha güçlü hale getirecek sandıklar bulunuyor. Diğer oyuncuların ortadan kaldırılması topladığı herhangi bir öğeyi yağmalama imkanı verir. Bazen zeplinler özel efsanevi sandıklar düşürecektir. Bu nadir eşyalar güçlü yükseltmeler sağlayacaktır. Ancak onu elde etmek o kadar kolay olmayacaktır. Aynı sandığı almak isteyen oyuncularla da savaşmak zorundasınız!

Realm Royale’de sadece savaşabilir miyim?
Rakiplerinize karşı güçlü kalabilmek için ganimetler keşfetmek zorundasınız. Oyuncular birincil silahlarına ve diğer yeteneklerine anında eriştiği için istedikleri zaman düşmanla meşgul olabilirler. Maç ilerledikçe bir sis oyuncuları daha da yaklaştırmak için sizi zorlayacak ve hareket etmenizi zorlaştıracaktır.

Realm Royale kaç oyuncu destekliyor?
Oyun modu 100 oyuncu destekliyor.

Realm Royale haritasının büyüklüğü nasıl olacak?
Ada haritası 4.5 KM kare ve 50 kasaba & köy içerecek. Ada, diğer Paladins haritalarına göre 350 kat daha büyük.

Realm Royale’de bir maç ortalama kaç dakika sürecek?
Erken giderseniz, çok uzun değil! Neyse ki, erken giden oyuncular yeni bir maç kuyruğuna girebilir ve isterlerse tekrar deneyebilirler. Genellikle kazanan 20 ila 30 dakika arasında belirlenir.

Realm Royale ne zaman çıkacak?
HRX 2018’de Paladins: Battlegrounds modunu Pre-Alpha olarak başlattık. 2018’in ilk çeyreğinde Paladins:Battlegrounds modunu oynanılabilir hale getireceğiz.

Realm Royale ücretli mi olacak?
Oyunun geri kalanında olduğu gibi Battlegrounds modu da ÜCRETSİZ olacak. Ekstra ücret ödemeden oyuna dahil olabilirsiniz!

Realm Royale modu için minimum sistem gereksinimleri nedir?
Realm Royaleiçin minimum sistem gereksinimleri için hala üzerinde testlerimiz sürüyor.

Realm Royale Oynanışı

Önemli Güncelleme!
Paladins: Battlegrounds adı oyun için düşünülen isimlerden bir tanesiydi fakat oyun Alpha aşamasında çıktığında isminin Realm Royale olarak değiştirildiği söylendi. Yani oyunun adı Realm Royale. Realm Royale‘in Alpha aşamasına katılmak için Steam sayfasından ulaşabilirsiniz.
(Yazı içerisindeki Paladins: Battlegrounds yazan kısımlar Realm Royale olarak güncellenmiştir.)

6 Yorum

  1. Yüksel koç Cevapla

    Grafiker Fortnite a çok benziyor yahu ben stream izlerim hemen hemen her oyunu izlerim ama fortnite a daha çok benzettim ses ve grafiklerini 🙂 çıksın deneriz 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.