Rappelz Para Kazanma Yöntemleri

Rappelz para kazanma yöntemleri ve Rappelz para kasmak hakkında her şeyi bulabilirsiniz.

Rappelz‘de neredeyse çoğu oyuncu para kasma sıkıntısı yaşıyordur. Rappelz’de para kazanmak aslında çok kolaydır. Sadece biraz zaman harcayarak ve mantıklı düşünerek Rappelz‘de çok ciddi paralar kazanabilirsiniz. Şimdi Rappelz‘de para kazanmakta zorlanan oyuncular için ufak bir rehber hazırladık. İşte sizin için en kolay şekilde para kazanma yöntemleri.

Rappelz

Rappelz Para Kazanma Yöntemleri

Rappelz Para Kasma Yöntemleri

Buradaki yöntemler en bilinen ve en çok kullanılan yöntemlerdir. İşte başlıyoruz.

Paslanmaz Çelik Yöntemi

Rappelz‘de bir çok yaratıktan Paslı Çelik düşüyor. Onları biriktirdiğinizde üstüne çift tıklayın. Ardından bütün Paslı Çelikler Paslanmamış Çelik olacaktır. Tekrar çift tıkladığınızda Paslanmaz Çelik olacaktır. Elinizde bulunan bu Paslanmaz Çelikleri isterseniz Mısır Çarşısında alıcı pazarlara satabilir, isterseniz de Kutsanmış Küp yapıp o şekilde satabilirsiniz. Kutsanmış Küp yapacaksanız eğer, biraz risk almanız gerekiyor. Her zaman küp oluşmayabiliyor ya da az oluşuyor. Paslanmaz Çelikleri ise en çok Saklı Zindanlarda veya Eimus, Tafari gibi Boss Farm alanlarında düşürebilirsiniz. Ayrıca Farm yaparken ki düşen itemleri Envanter’de bulunan “Parçalama” kısmından parçalayarak da Paslanmaz Çelik elde edebilirsiniz. Basit ama etkili bir para kazanma yöntemidir.

İtem Ticareti

Rappelz‘de hemen hemen herkese bir şekilde Item lazım oluyor. Item ticaretinin ise şöyle taktikleri bulunmakta; R7 Ustalık itemlerini ucuzdan alıp Kutsanmış Küp ile + basıp satabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse +0 Keskin Şeytani Çift El Balta Açık Arttırmada 50m. Onu aldınız ve Kutsanmış Küp yardımıyla +12 yaptınız. Bunun hızlıca satılmasını isterseniz 250-300m gibi miktarlara satabilirsiniz. Bu yöntem için de biraz risk almanız gerekiyor.

İtem Bonusu

Rappelz‘de çoğu kişi 160 ve 170. Seviye silah kullanıyor. Bu taktik biraz risklidir. Taktiği örnek vererek anlatmak gerekirse, 160 Seviye Uzun Yayı en ucuz şekilde ve Bonussuz olarak alacaksınız. Bonus Açma Parşömeni ile bonusunu açacaksınız. Bonusu iyi çıkar yada çıkmaz şansınıza kalmış. Mesela %5 Atak ve İsabetli çıktı. Buna +7’ye kadar düz küp sonrasında kutsanmış küp basın + kaç olursa olsun diyelim 250m fiyata aldınız, 1.5-2T’ye satabilirsiniz. Bonusu kötü çıkarsa yapacak bir şey yok. + basın ve aldığınız fiyatın 50m ucuzuna yada pahalısına satın. Bu yöntem risklidir ancak kazancı çok fazladır.

Rappelz

Rappelz para kazanma yöntemleri

Ucuzdan Alıp Pahalıya Satma

Bu taktik sadece zaman ve sabır gerektiren bir taktiktir. Zor değildir ve risk almanız gerekmez. Basitçe anlatmak gerekirse, sizin yaklaşık 100m kadar paranız var. Ucuza gördüğünüz itemleri alın. Mesela 70m’ye aldınız. Bu eşyayı satıcı muhtemelen ihtiyacı olduğu için o fiyata koymuştur. Siz o eşyayı lazım olmasa bile alın ve normal piyasa fiyatına satmaya çalışın. Satamasanız bile aldığınız fiyata satarsınız ve zarara girmemiş olursunuz.

Yetenek Kart Kutusu

Bu taktikte ise Yetenek Kart Kutularını biriktirerek çok satılan kartlara + basarak satıp para kazanabilirsiniz. Mesela Rüzgar Avcısı’nın Kesintisiz Atış kartını ele alalım. Bu kartı biriktirerek diyelim ki +5 bastınız 1.5-2T’ye satabilirsiniz. Ama bu fiyat başka satıcıların da ne kadara sattığına bağlı. Çok satılan kartlara + basarak para kazanabilirsiniz.

Sunak

Birçok Rappelz oyuncusu Kara Delik, Kübrik Zindanı Önü, Ada, Domuzlar gibi yerlerde item düşürmeye çalışıyor. Bunu şu şekilde de yapabilirsiniz; Bu bölgelerde düşen Bonussuz itemleri sunağa bağışlayın ve puan biriktirin. Biriken puanlarla Sunaktan hediye alın. 1000, 5000, 10000 ve 30000’lik kutular ve en değerlisi 30000 lik olan. Bu kutunun içinden +5 Kart, Eşsiz Pet Kartları ve Eşsiz Kostüm Kutuları çıkma ihtimali var. Bunları da satarak para kazanabilirsiniz.

Rappelz’de Farm

Kara Delik, Kübrik Zindanı Önü, Ada ve Domuzlarda düşen Bonussuz itemleri şehirlerde bulunan herhangi bir NPC’ye satabilirsiniz. 5M ile 20M arası fiyatları değişiyor. Drop oranına göre item düşme miktarı değişiyor. Event varken bunu yaparsanız ciddi paralar kazanabilirsiniz. Bununla beraber Şans İksiri’de basabilirsiniz.

Bu rehber Rappelz Türkiye adına İbrahim Hurşut tarafından hazırlanmıştır. Kendisine grubumuzdan yada oyun içerisinden “Nightstars” isimli kişiye PM atarak ulaşabilirsiniz.

Rappelz para kazanma yöntemleri hakkında Rappelz Türkiye grubumuzun üyelerinden Ümit Ekrem Boz tarafından videolu bir şekilde Rappelz para kazanma rehberi hazırlanmıştır. Rappelz hakkında sorularınızı yorum olarak sorabilirsiniz. Rappelz‘e yeni başlayanlar yada topluluk arayanlar Facebook grubumuza üye olabilir.

10 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.