PUBG Lite Açıldı

Dünyanın her yerinden milyonlarca oyuncuya ev sahipliği yapan PUBG’nin Lite versiyonu nihayet Türkiye’ye de geldi.

Bilgisayar, mobil ve emülatör yardımıyla oynayabildiğiniz PUBG oyununa, resmen PUBG Lite geldi. Bu durumda PUBG’yi emülatörler yardımıyla oynamak tarihe karışacak gibi duruyor.

PUBG, bol bol optimizasyon sorunu olan ve bu yüzden oyuncularını kanser eden bir oyun. Bu sebepten ötürü çoğu Battle Royale oyuncusu PUBG yerine diğer Battle Royale oyunlarını tercih etmek zorundaydı.

Tabii bir de PUBG’yi bilgisayar üzerinden emülatör yardımıyla oynamak mümkün ama pek eğlenceli olduğu söylenemez. En azından benim için değildi. Gerçi zaten çoğu PUBG oyuncusu artık emülatörlere yönelmişti. Emülatör yardımıyla PUBG Mobile oynuyordu. PUBG Lite ile beraber daha kaliteli bir oyun deneyimi yaşayabileceğiz. PUBG oyununu her ne kadar sevmesem de, PUBG Lite’ın gelişiyle beraber indireceğimi düşünüyorum.

Kısa bir süredir PUBG Corporation, PUBG Lite için ön kayıt başvuruları alıyordu. Bu başvurulara Türkiyeyi de eklemişlerdi. Zira Türkiye’den binlerce oyuncu aktif olarak PUBG oynuyordu. Nihayet bu bekleyiş sona erdi ve PUBG Lite açıldı.

Ayrıca, PUBG Lite’ı oynamak için hiçbir ücrete tabii tutulmuyorsunuz. PUBG Lite, mobil versiyonu gibi tamamen ücretsiz olarak oynanabilen bir Battle Royale oyunu. Acaba PUBG Lite’ın gelişiyle beraber PUBG’nin Steam versiyonu yani orijinal olanının oyuncu sayısı bir nebze de olsa düşüş yaşar mı? Zira PUBG, şu an sadece Steam üzerinden ücretli olarak satılıyor.

PUBG Lite’a kaydolmak ve indirmek için https://lite.pubg.com/tr/ bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. Unutmayın, oyun henüz optimize olmayabilir zira henüz beta sürecinde. PUBG Lite hakkında bulduğunuz eksiklikleri de PUBG Corporation’a iletebilirsiniz. Bunu da https://litesupport.pubg.com/hc/tr destek sayfasından iletebilirsiniz. Sadece PUBG Lite’ın eksikliklerini değil, oyun hakkında öneri ve görüşlerinizi de iletebilirsiniz ayrıca.

Orijinal versiyonuna göre kıyasla çok daha düşük sistem gereksinimleri var. Bence sisteminizin yeteceğine düşünüyorsanız PUBG Lite’ı indirip oynayabilirsiniz. Yine sorun yaşıyorsanız, ki sanmıyorum, PUBG Mobile veya PUBG’yi emülatör ile oynayabilirsiniz. 🙂 Veya, daha iyi bir tavsiye vereyim. Başka bir Battle Royale oyunu deneyin! 🙂 Benim tavsiyem, Realm Royale olur. Benim oldukça hoşuma gidiyor. Tabii onun da çok yolu var, onun da çok eksikleri var. Yine bir şans verirseniz, belki çok seversiniz. Optimizasyon sorunlarıyla başa çıkamayan PUBG’yi oynamaktan iyidir.

Belki ilerleyen zamanlarda Realm Royale hakkında da bir yazı yazabilirim. Oyunu alpha sürecinden beri takip ediyorum ve o günden bugüne kadar oyunda çok şey değişti.

PUBG oynamak istiyorum ama sistemim PUBG oynamama izin vermiyor diyenler için PUBG Lite’ın sistem gereksinimleri ise aşağıdaki gibidir. Oyun henüz beta sürecinde olduğu için değişkenlik gösterebilir. Zira öyle oyunlar var ki, bir güncellemeyle oyun oynanmaz hale geliyor. 🙂

PUBG Lite Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi:
Windows 7/8/10 64 bit
Windows 7/8/10 64 bit

İşlemci:
Intel Core i3 2,4 GHz
Intel Core i5 2,8 GHz

Bellek:
4 GB
8 GB

Grafik İşlemci:
Intel HD Graphics 4000
NVIDIA GeForce GTX 6600
veya
AMD Radeon HD 7870

Depolama alanı:
4 GB

DirectX sürümü:
DirectX 11

Siz PUBG Corporation’ın ücretsiz oynama imkanı sunduğu PUBG Lite hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce PUBG’yi Steam üzerinden oynayanların sayısında bir düşüş olur mu? Yoksa PUBG daha da mı yaygınlaşır? Peki ya PUBG Mobile’ın durumu ne olur? PUBG’yi mecburiyetten akıllı telefonu üzerinden oynayanların sayısı düşer ve bu kitle PUBG Lite mı oynamaya başlar? Bildiğiniz gibi PUBG Mobile oyuncularının düşüşü demek, PUBG’yi bilgisayarda emülatör ile oynayanların da sayısının düşmesi demek. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen bizimle yorum olarak paylaşın. İyi oyunlar.

Tekrar yazmakta fayda var, PUBG Lite internet sitesine https://lite.pubg.com/tr/ bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.