point blank oynanır mı

Point Blank Oynanır Mı? (2020)

Yılların MMOFPS oyunu Point Blank oynanır mı? Point Blank 2020 güncellemeleri ve oyunun son durumu hakkında genel incelemeler.

İçindekiler

Herkese selam arkadaşlar. Yeni bir yazıyla daha sizlerleyim. Yılların MMOFPS oyunu olan Point Blank’i bilmeyeniniz yoktur. En azından ismen bile olsa duydunuz değil mi? Yıllar önce bağımlısı gibi oynadığımız Point Blank oynanır mı, bunu ele alacağız. Point Blank’te değişen şeyler, yeni gelen özellikler gibi detayları inceleyeceğiz. Dilerseniz yazımıza başlayalım.

Point Blank Hakkında

Point Blank, Güney Koreli oyun şirketi Zepetto tarafından geliştirilmiş ve 2008’de yayınlanmış bir MMOFPS oyunudur. Türkiye’de eskiden NFinity Games tarafından yayınlanıyordu ancak daha sonra TAM Game ile birleşti. Türkiye, Azerbaycan ve Mena Bölgesi ortak oldular. Bana kalırsa oyun birleşmeden sonra oyun iyice kötüye gitti… Neyse, geleceğiz oraya da.

Point Blank Oynanır Mı?

Point Blank oynanır mı… 2020 yılında herkesin merak ettiği çok önemli bir konu. Öncelikle oyunu açtığımızda karşımıza gelen ilk ekrandan bahsetmek istiyorum. Sunucu seçme ekranı. Bu konu hakkında söylenmesi gereken ilk şey: Point Blank neredeyse bitik bir vaziyette. Önceden sabah saatlerinde bile sunucular dolu olur, en sondaki sunuculara girerdik. Çok net hatırlıyorum bunu. Şimdi ilk sunucu sadece yarıya kadar doluyor. 🙂 Özellikle gece saatlerinde hiçbir sunucu dolu olmuyor ve bir tane sunucuda herkes toplanıyor. O sunucuda da sadece 1 oda oluyor. Yanlış duymadınız, 1 oda. Onun da hepsi dolmuyor. :’)

Yani sabahlara kadar deli gibi oynadığımız Point Blank, artık bitmiş bir oyun. Point Blank oynanır mı diye soranlar için, bence nostalji için bir süre oynayabilirsiniz ancak uzun vadede çok fazla sıkacaktır. Çünkü Point Blank oyuncu sayısı çok düşük.

Point Blank’in p2w durumundan da bahsetmek istiyorum. Elbette bu oyun en başından beri öyleydi. Bunu inkâr edemeyiz. Yine hatırlıyorum ki, PB oynarken p2w durumunu çok fazla hissetmezdik. Yani, karaktersiz veya silahsız bir şekilde ortalama bir oyun çıkarabilirdik oyuna para yatıranların arasında.

Şimdilerde bunu yapmak imkansız. Hiçbir şekilde hayatta kalamıyorsunuz. Para yatırmanın zorunlu bir hâle geldiği bir oyun olmuş. Oyuna giriş ödülleri, aktif kalma ödülleri var ancak yeterli değil. Her türlü eziliyorsunuz.

point blank oynanır mı

Point Blank Oynanır Mı?

Point Blank Modları

Point Blank Modlar konusunda kendini oldukça geliştirmiş, yeni modlar eklenmiş, güzel. Örneğin, belli dakikalarda herkesin silahı değişen oyun modunu çok beğendim. Elinde Sniper varken, birden bıçak gelebiliyor. Oyunu çok eğlenceli yapmış. Yine de çok tercih edilen bir mod değil sanırım. Günlerdir Point Blank oynuyorum ancak sadece bir defa oynayabildim.

Bunun haricinde, oyuna yeni haritalar gelmiş. Gelmiş gelmesine ancak, eski haritalardan birini oyunda bulamadım. Sanırım kaldırmışlar. Eskiden Patlatma modunda Havaalanı haritasında oynadığımı hatırlıyorum. Hatta favori haritamdı. Ama şu anda oyunda Havaalanı haritası bulunmuyor.

Bu yazıyı fazla uzatmadan, Point Blank hakkında söyleyeceğim son sözlere geliyorum. TAM Game’in yayımcılığını yaptığı Point Blank, maalesef yeni oyunculara pek “farklı” bir şeyler sunmuyor. 2020’ye yaklaştığımız şu günlerde, p2w’in çok yoğun hissedildiği ve grafik anlamında çok eski duran bir oyunu kimse tercih etmeyecektir.

Zaten oyunu aktif olarak oynayan insanlardan da anlayabileceğiniz üzere, herkesin rütbeleri çok üst düzey. Yani yeni rütbelerde insan görmek zor oluyor ve gördüğünüzde de, yeni oyuncu olmuyor. Bu sebeple Point Blank’i indirip yeni oyuncu olarak katılmayı düşünüyorsanız asla önermiyorum.

Point Blank Hile

Point Blank hile meselesine değinmezsek olmaz. En son olarak oyun içerisinde yoğun olarak gözlemleyebileceğiniz hileden bahsedeceğim. Elbette eskiden de hileler vardı. Gerçekten Point Blank hilesiz oynanmaz gibi sözler duyuyordum. Bazen ban dalgaları geliyordu ancak yine de oyuncular Point Blank’te hile yapmaya devam ediyorlardı. Zannediyorum ki, artık hile yapanları oyundan uzaklaştırmıyorlar. Zira girdiğim 5 odanın 2 tanesinde mutlaka hile oluyor. Hem hesaba deli gibi nakit yüklüyorlar, hem deli gibi hile yapıyorlar. Ne güzel iş. 🙂 Yani uzun lafın kısası, Point Blank artık oynanmaz.

Siz Point Blank hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Point Blank oynanır mı? Point Blank oyuncu sayısını nasıl değerlendiriyorsunuz? Lütfen neler düşündüğünüzü bizimle yorum olarak paylaşın. Yine de oyunu denemek isterseniz, aşağıdaki bağlantıdan oyunu indirebilirsiniz. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Point Blank İndir: https://pb.tamgame.com/download/games/download.do

31 Yorum

 1. Hakan Cevapla

  Point blanktan daha iyi fps oyunları var iken biraz zor oynanır gibi geliyor, Pubg var en başta zaten başı çekmiş götürüyor, kim neden oynasın ki 🙂

 2. kuzey Cevapla

  Geçenlerde Point Blank oynayım dedim onca zaman sonra. Aynı dediğiniz gibi. Sunucuya girdiğimdeki bitik vaziyet, beni oldukça üzdü.

   1. Ayhan Cevapla

    Knk sen bildiğin point blank oynayacak varsada Hiç kimse oynamayacak olum
    Kotleesinde böle değil bird sounds bu kadar çok hile yok yani sen abartiyorun ben oynadigimda 2.3 ayda bir 1tane hile görurdum heralde sana rast gelmiştir qeqewew

 3. İpek Cevapla

  Nerede eski oyunların havası tadı nerede yeni çıkan oyunlar.. yinede yiğidi öldürüp hakkını yememek lazım bence point blank indirilir ve oynanır .. oyunu indirip oynadıktan sonra tekrar yorum bırakacağım bakalım nasılmış..

 4. Ahmet Cevapla

  Yazdıklarının tamamı yetersiz kardeşim ben oynuyorum dediklerinle alakası yok. Hile kullanımı konusunda anında mudahale ediyorlar her şeyden önemlisi karşında muhatab var. Yöneticileri ulaşılabilir. Hangi oyunda yöneticler ile sesli sohbet edebiliyorsun ?

 5. Muhammet Cevapla

  Fps oyunlarında bence her zaman 1 sıradır point blank Ben senelerce oynadım gayet hızlı ortamı silahları efektleri gayet güzel bir oyun bence illa ki sevmeyen olacaktır oda gitsin kumda oynasın yani

 6. Burak Cevapla

  Ben hiç katılmıyorum yorumlarınıza . Şahsen bu oyunu yaklış 8 senedir sıkılmadan oynuyorum. Bazı zaman sıkıldığımda başka bir oyun oynamak istiyorum indiriyorum onlar daha sıkıcı geliyor açıkcası.Ayriyeten gece heryer boş demişsin taha fakat hiç katılmıyorum işimden dolayı sadece geceleri oynayabiliyorum yinede dolu oluyor sunucular. Para yatırmadan rahatlıkla oynayabiliyorum unutmayalımkı Point blank en hızlı mmofps oyunu ve bir çok ödül kazanmış oyun

 7. Seit Koç Cevapla

  PointBlank hala en Hızlı Fps oyunu ve pb hakkında söylediklerin sadece %20 doğru bu oyunu 2012 senesinden beri oynuyorum ve hala oynadığım en zevkli oyun bana diceksinki başka oyun oynamıyorsun diye hayır Cs Go, Apex Legend, Pubg, Zula, ROE, Black Squad gibi birçok oyunu oynadım fakat bunun kadar zevk vermiyor Ayrıca ben gececi tayfadanım gece 3 te sunucuda 1 oda değil sayamadığım kadar oda oluyor oyuncuları yanlış bilgilendirme

 8. Necdet Cevapla

  öncelikle merhaba benm 2012 den beridir oynadığım boş zamanlarımı gerek rekabet gerekse eğlence ve oyun ortamı dolayısı ile tercih ettiğim tek oyun Point Blank o vesileyle bence hala o eski geçmiş yıllardaki gerek hız gerekse grafik olsun hala kaybetmedi benim sistemim düşük olmasına rağmen çok iyi bir FPS deneyimi yaşıyorum bana o yüzden sizin fikirlerinize katılmıyorum ama bu konuyu açtığınız içinde teşekkür ederim daima eleştirilen kişi şahıs yada herneyse hep başarısından dolayıdır 🙂 tekrar teşekkürler

 9. Metin Cevapla

  Açıkçası nostalji tadında ki oyunların oynanmasını hiç garipsemiyorum. Kendim de halen bir pizza tycoon oyuncusu olarak bunu söyleyebilirim 🙂 Point blank kendine özgü yapısıyla bugün hala oynanabilecek oyunlardan birisi.

 10. Kaan Cevapla

  Enes kardeşim bu yorum atanları çoğu şirketin elemanı büyük ihtimal papağan gibi aynı cümleleri evirip çevirip yazmışlar PB bitmiş durumda söylediklerinde sonuna kadar haklısın böyle gelip yok çok iyi yok sayamadığım kadar oda var palavralarına insanlar inanmasın ölen bi MMOFPS oyunu zor dirilir insanları kandırmayalım boşa

  1. Enes Talha Çalışkan Yazar Cevapla

   Selam. 🙂 Evet, ben bu yazıyı yayınladıktan 10 dakika sonra onlarca yorumla doldurdular burayı. Biliyorum ben de onların olduğunu. 🙂 Çok komikler değil mi? Üstelik rezil de bir durum. Point Blank hakkında söylediklerine kesinlikle katılıyorum.

 11. oğuzhan Cevapla

  oyun ağır bir şekilde p2w karşınızdaki kişi ng oyuncusu ise eşit seviyede oynamanız durumunda muhtemelen o 3 kere vururken siz 1 kere falan vurabilirsiniz bu iyimser bir oran cidden ayrıca oyun içerisinde makro serbest ben daha hayatımda böyle rezil bir şey görmedim adam sekmeyi ortadan kaldırıyor fakat mod buna gelip serbest diyor oyunun yetenek kısmı nerede o zaman ya da madem serbest olacak oyundan sekmeyi tamamen kaldırın cidden rezil bir oyun oynayan arkadaşların yaş ortalaması yüksek fakat iletişim kurmaya çalışırsanız 3 yaşındaki bebek gibiler ya küfür ya da ben kaç yaşındayım biliyor musun tarzı cümleler eskiden mahalledeki köşebaşını tutan elemanlar buralara toplanmış gibi oyuna başladıysanız ve para yatırıp makro(hile) kullanmayı düşünmüyorsanız bırakmanızı tavsiye ederim kendi içinde 100 150 kişinin oynadığı bir oyun olmuş

 12. özgür Cevapla

  ben hala oynuyorum 9 yıl oldu 2 sorunu var ürünlerin türkiye göre pahalı olması ve hileciler diğer söyledikleriniz yaşlanmış bir bunağın geçmişten bahsederken dahada şaşalı olsun diye abartılmış palavralar olduğunu düşünüyorum ayrıca mod veya gm değilim bunu size kanıtlayabilirim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir