Phoenix Dynasty 2 Hakkında

P2W olmayan mmorpg olarak yola çıkan oyun Phoenix Dynasty 2 hakkında bilmeniz gerekenler burada!

Türkiye piyasasına önce Kaos adıyla çıkan ardından geliştirici şirketin Türkiye’ye desteği kesmesinden ve oyuncu azalmasından dolayı kapanan ve ardından Kaos2 adıyla yeniden çıkan ve yine kapanan oyun, bu sefer EU-US ve TR sunucusu olarak bir çok dilde, grafik güncellemeleriyle ve yenilenmiş özellikleriyle bugün erken erişim olarak Steam‘de yayınlanmaya başlanacak.

Tamamen sıfırdan başlama kararı alan geliştirici şirket oyunun adını global olması için bir oylama gerçekleştirerek oyunculara sordu ve Phoenix Dynasty 2 adı seçildi.

phoenix dynasty 2

 

Oyun aslında bir çok Türk MMORPG oyuncusu tarafından biliniyor ancak uzun bir süre oyunun reklamları yapıldı ve açılacağı gün nihayet geldi çattı.

Phoenix Dynasty 2 Özellikleri

 1. Oyunun içerikleri tamamen %100 Türkçe olacak.
 2. 7/24 Aktif PVP haritası olacak.
 3. Köy ve Şehir savaşları olarak iki ayrı savaş sistemi olacak.
 4. Kişisel ve Parti halinde girebileceğiniz zindanlar olacak.
 5. Yüzlerce BOSS bulunacak.
 6. Geliştirilebilir binekler olacak.
 7. Oyuncuların en sevdiği şey olan Oto-Bot sistemi gibi şeyler de olacak.

Şimdi söylediğim var olan özellikler hep var olan veya duyurulmuş özelliklerdi. Eski oyunda olmayan bir çok özellik Phoenix Dynasty 2‘de yer alacak. Mesela eski oyunlarda bulunmayan ve yeni oyunda var olacak olan “Yıldız Ruhu” sistemi olacak. Peki bu Yıldız Ruhu ne işe yarıyor?

Yıldız Ruhu oyundan kazandığınız altınlarla kendinizi geliştirebileceğiniz çok özel bir sistem. Bunlar klasik bir MMORPG’de var olan genel özellikler zaten. Ama Phoenix Dynasty 2‘yi farklı kılan en büyük özelliği, yönetimin söylediğine göre oyun marketi p2w sistemi üzerine kurulmayacak olması. Yani p2w olmayan mmorpg oynayacağız ilk defa.

Phoenix Dynasty 2‘de parayı veren herkesi yere seremeyecek kısacası. 🙂 Şirket bu sözünü ne kadar uzun süre tutabilecek ve Türk oyun piyasasında ne kadar ayakta kalabilecek bilmiyoruz ama sözünün eri olursa ve eski oyunlarda yaptığı hataları yapmazsa çok iyi yerlere gelebilirler.

Phoenix Dynasty 2 hakkında şuan genel itibariyle bunlar söylendi. Oyunu indirmek için alttaki Steam bağlantısını kullanabilirsiniz. Oyun hakkında daha fazla detay geldikçe sizinle paylaşacağım. 🙂 Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Phoenix Dynasty 2 Steam: https://store.steampowered.com/app/621880/Phoenix_Dynasty_2/

12 Yorum

 1. Kreatorn Cevapla

  Steam'e sunmuşlar oyunu fakat tutması bu kadar zor olan bir oyunu 19 tl'ye satmaları hiç ama hiç mantıklı gelmiyor. Ayrıyetten oyunda sadece Türkçe dil desteği var ve bu zaten direk darbe gibi bişey. Türk oyuncuları için Metin2,Knight Online,Silkroad pvpleri yeterli maximum oyuncusu 1-2k kalır onlarda yavaş yavaş gider diye düşünüyorum.

  1. Enes Talha Çalışkan Cevapla

   19 TL Steam'in hatasından dolayı. Onu düzelteceklerini söylediler. Şuan sadece Türkiye'ye açık olduğu içinde Türkçe yazıyor yalnızca. Türkçe ve İngilizce dahil bir çok dilde oyunu sunacaklar. Açılışı biraz uzun sürdü ama umarım uzun soluklu bir MMORPG olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.