paranormal-araştırma

Paranormal Araştırma İncelemesi

Netflix korku filmi Paranormal Araştırma nasıl bir film? Paranormal Araştırma filmi konusu ve bilinmesi gerekenler!

Herkese selamlar. Yeni bir korku filmi anlatımıyla daha beraberiz. Bugün size Netflix’te izlediğim orijinal adıyla Paranormal Investigation olan Paranormal Araştırma filminden bahsedeceğim. Fransa yapımı filmler ve Doğaüstü korku filmleri kategorisinde yer alan Paranormal Araştırma, Netflix’in en iddialı Doğaüstü korku filmlerinden biri. Dilerseniz Paranormal Araştırma incelemesi yazımıza başlayalım.

Paranormal Araştırma filminin anlatımına geçmeden önce, Paranormal Araştırma’nın konusundan ve oyuncu kadrosundan bahsedeyim.

Paranormal Araştırma Konusu

Dylan adında genç bir adamın bedeni, ruh çağırma seansından sonra ele geçirilir. Paranormal olaylar üzerine araştırmalar yapan Andrei ise, ona yardım etmek elinden gelen her şeyi yapacaktır.

Paranormal Araştırma İncelemesi

Paranormal Araştırma filmi hakkında ilk olarak şunu söyleyelim. Paranormal Araştırma filminin bir film değil, belgesel olması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü zaten neredeyse bir belgesel izliyorsunuz. Hatta ben izleyip bitirene kadar, belgesel kategorisinde zannediyordum. Her neyse. Size Paranormal Araştırma hakkında yorum yapayım biraz.

Filmimize başladığımızda, genç arkadaşların bir evde toplanıp ruh çağırma seanslarına tanıklık ediyoruz. Filmin orijinal dili Fransızca ve herkes hep bir ağızdan konuştuğu için oldukça sinir bozucu sesler ortaya çıkıyor. Filmin ilk dakikalarında buraya dikkat edin. 🙂 Biraz dalgalı, biraz ciddi bir tavır takınarak Ouija tahtası ile ruh çağırma seansı yapan gençlerden biri, bir anda krize girer ve kimse ne olup bittiğini anlamaz. İşte Paranormal Araştırma filmi, tam da burada başlar.

O geceden sonra, Dylan adındaki gençte bazı değişiklikler oluyor. Her gece evde kendi kendine dolaşıyor, koşuyor ve konuşuyor. Elbette ailesi de oldukça korkuyor ve Paranormal olaylar üzerine araştırmalar yapan Andrei adındaki kişiyi çağırıyorlar.

Andrei, Dylan ve ailesinin yaşadığı evde ruh çağırma seansları düzenliyor ve Dylan’ın bedenini ele geçiren ruh ile iletişim kurmaya çalışıyor. Kendisi çok zorlanınca işin içine kiliseyi de dahil ediyor ve işler iyice kızışıyor.

Paranormal Araştırma filmi

Paranormal Araştırma filmi

Benim Paranormal Araştırma hakkında şu çok dikkatimi çekti. Dylan’ı ele geçiren ruh, Anti Nasyonal Sosyalizm propagandasının bir sonucu. Yani, Netflix için daha ne kadar ileriye gidebilirler diyorum ama her zaman daha abes kaçacak şeyler bulabiliyorlar. Siz de izleyince eminim ki bana hak vereceksiniz ve kahkahalar atacaksınız. Filmin tüm ciddiyetini bozduğunu söyleyebilirim. Hatta Paranormal Araştırma sinemalar sayfasında bile, birkaç yorum yapılarak bu konudan bahsedilmiş.

Paranormal Araştırma imdb puanı 3.8 ve puanını hak ettiğini söylemek zorundayım. Her ne kadar beni bazı sahnelerinde gerse bile, filmin sonlarına doğru inanılmaz bir şekilde saçmaladıklarını söylemeden edemem.

Paranormal Araştırma Yorum

Tabii ki baştan sona kötü bir film değil. Paranormal Araştırma incelemesi yazımızın sonlarına yaklaşırken, filmin iyi yanlarından da bahsetmek gerekir. Paranormal Araştırma Netflix filmi, sadece sonlara doğru saçmalıyor. Onun haricinde asıl olaylar başladığında, gerçekten sizi gerecek ve korkutacak sahneleri mevcut. Büyük bir beklenti içine girmeyip filmi izlerseniz, beğenebileceğinizi düşünüyorum. Sadece inanılmaz saçma olan Anti Nasyonal Sosyalizm propagandası hariç. 🙂

Paranormal Araştırma incelemesi yazımızın burada sonuna geliyoruz. Siz Paranormal Araştırma hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Paranormal Araştırma filmi izlenir mi? Lütfen Paranormal Araştırma filmi için hemen aşağıdan yorum yapmayı unutmayın. Paranormal Araştırma yorum arayan kişilere izleyip izlememeleri konusunda büyük yardım edebilirsiniz.

Hemen aşağıdan Paranormal Araştırma fragman videosunu izleyebilirsiniz.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.