Paladins Strike Hakkında

Paladins bildiğiniz üzere, Hi-Rez tarafından yayınlanan bir FPS oyunu. Birkaç aydır ise Paladins‘in mobil versiyonu olan Paladins Strike Kapalı Beta testinde. Normalde bu yazıyı aylar önce hazırlayacaktım ama Hi-Rez ısrarla bana Paladins Strike için giriş kodu vermediği için yazıyı hazırlayamadım. Gerçi hala vermedi ama artık gözlemlerime dayanarak oyun hakkında üç beş bir şeyler söylemek istiyorum. Bu yazıda Paladins Strike hakkında detaylı bilgiler bulamasanız da oyun hakkında düşüncelerimi paylaşacağım.

Paladins: Battlegrounds modu hakkında yazdığım yazıyı ise BURAYA TIKLAYARAK okuyabilirsiniz.

Paladins Strike
Paladins Strike Hakkında

Şimdi öncelikle Paladins‘in bilgisayar versiyonundaki gibi düşünmeyin. Çünkü öyle değil. Oyun daha çok telefonunuzda oynadığınız klasik MOBA tarzında. Gerçi tarzı MOBA ama diğerlerine pek benzemiyor. Zaten yazının sonunda oyunun bir oynanış videosunu da paylaşacağım. Şayet bu yazıdan sonra eğer Hi-Rez bana giriş kodu gönderirse yeniden daha detaylı bir yazı yazacağım.

Paladins Strike‘ın Paladins‘e benzeyen tek yanı bazı objeler ve kullanılan kahramanlar. Paladins‘de oynadığınız karakterler mobil versiyonda da yer alıyor. Bu kahramanların yetenekleri de aynı.

Paladins Strike
Paladins Strike Hakkında

Paladins Strike Hakkında

Oyunu diğer mobil MOBA oyunlarından ayıran özelliği, Paladins Strike ne üç koridordan oluşuyor, ne de tek koridordan. Maç başladığınızda takımınız ile bir koridordan ilerleyip orta alana geliyorsunuz. Orta alan ise genişçe bir bölge. Orada ise 5v5 savaşınızı yapıyorsunuz. Paladins Strike‘da da oyun esnasında item satın alabiliyorsunuz. Böylelikle oyun zevkinize ara vermeden savaşa devam ediyorsunuz. Oyunun farklı Modları da bulunuyor bu arada. Şuan çok eksiği olan Paladins Strike umarım Açık Beta sürecine geçtiğinde bütün hatalardan arındırılır. Aynı zamanda Paladins Strike‘nin sesleri de hoşuma gitmedi. Daha kaliteli sesler kullanabilirlerdi. Şuan oyun test aşamasında olduğu için seçilebilir kahraman sayısı da çok az. Aynı zamanda modlar vs. kullanılabilir değil. Yani oyunun çok eksiği var. Bunlara rağmen oyuna sürekli yeni kahramanlar da ekleniyor. Yeni kahramanlar dediğim Paladins‘de bulunan kahramanları Paladins Strike‘a uyarlayıp yayınlıyorlar.

Paladins Strike hakkında bildiklerim bu kadar. Umuyorum ki en kısa zamanda giriş kodumu alırım veya oyun Açık Beta olarak yayınlanır. Eğer Hardcore mobil MOBA oyuncusu iseniz sıradan MOBA oyunlarından farklı bir yanı yok. Ama benim gibi kafanıza estiği zaman mobilden MOBA oynuyorsanız Paladins Strike‘a bir şans tanıyabilirsiniz. Test aşaması bittiğinde kesinlikle Paladins Strike oynayacağım. Zaten oyun tek tek ülkelerde indirilmeye sunuluyor. Oyunu oynayıp deneyen varsa lütfen bize yorumlardan bunu bildirsin. Oyunun oynanışı hakkında aşağıdaki videodan bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.